PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660822}

Zamach

L'Attentat
6,4 1 005
ocen
6,4 10 1 1005
Zamach
powrót do forum filmu Zamach

Te słowa padają z ust Araba, z którym rozmawia główny bohater. Nie mogę rozkminić kim jest ten Arab
palestyńskim islamistą "szejkiem" czy Palestyńczykiem, księdzem katolickim w Izraelu ( raczej skłaniam
sie do tej postaci), ważne , że ten człowiek usprawiedliwia zamach i śmierć wrogów czyli Żydów,
usprawiedliwia terroryzm. Rozmowa toczy sie w kościele ? Bo w tle palące się świece i obrazy świętych.
Jeżeli tak to jest to obrzydliwa manipulacja, jak można wkręcać w zamachu w Izraelu kościół katolicki i
chrześcijan, to przykład nienawiści Żydów wobec katolików.
Odrzucając na bok tę obrzydliwą manipulacje z padającym w tytule zdanie to film raczej ineresujący,
7,5/10.
Trochę naiwny bo Żydzi nie pozwoliliby mu tak podróżować bez "ogona " do Nablusu, ścigaliby terrorystów
do ich śmierci, facet też byłby skończony w Izraelu (długo by siedział w więzieniu, straciłby obywatelstwo,
pracę, wszystkim znajomych) bo Żydzi uznają odpowiedzialność zbiorową.

ocenił(a) film na 7
ajron1960

On jest Koptem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Koptowie

hubert_s

Tak jak podejrzewałem katolik z krzyżem na piersi.

ocenił(a) film na 9
ajron1960

Dlaczego manipulację ?
Jest kilka nazwisk np . https://pl.wikipedia.org/wiki/Wadi_Haddad

Oczywiście proporcja odpowiednia biorąc pod uwagę liczbę palestyńskich chrześcijan, ale nic nie odbiera pradopodbienstwa temu scenariuszowi ...może poza małą brutalnością SzinBetu.

ocenił(a) film na 9
ajron1960

Proponuję zapoznać się z demografią regionu oraz polityką Izraela wobec Chrześcijan- Arabów, a dopiero wtedy zakładac jakiś wątek. W przeciwnym wypadku jest jedynie emocjonalne wytrząsanie się.

mariuszspiki

Piszesz brednie i nie na temat. Napisałem tylko o wielce nieprawdopodobnej sytuacji, która naciągana i wybajdurzona, Arab-katolik, ceniony chirurg-terrorysta. Jeszce raz... bajka.

ocenił(a) film na 9
ajron1960

Co Ty za film oglądałeś ??/
Kto był Arabem-katolikiem ? Chyba jakiś statysta na planie...
Głowny bohater był terorystą ? Pod wpływem czego oglądałeś ten film ?

ocenił(a) film na 9
ajron1960

Proszę osobę, któa nie pamięta głownych faktów w filmie o nie wypowiadanie się.

Istnieją inne obrządki niż rzymsko-katolicki. Zastanawiam się kogo steroryzował chirurg ? Pacjentów ?


mariuszspiki

Podłożył bombę w autobusie czy obdarował kwiatami żydowskie żołnierki?

ocenił(a) film na 9
ajron1960

Jeśli urodziłeś się w 1960 to jeszcze powinieneś być w stanie zapamiętać, ze chirurg nikogo nie zabił. No chyba, ze była specjalna wersja filmu dla ciebie. Podrasowana w celu wzmocnienia fobii

mariuszspiki

Nie zabił nikogo ok , a żona chciała tylko usmażyć pączki z nadzieniem różanym ? Mnie chodziło tylko o manipulacje jakiej dokonał reżyser, wciągając w zamach terrorystyczny religię chrześcijańską, ktoś wcześniej ustalił że to Koptowie.

ajron1960

Gdyby Żydzi uznawali odpowiedzialność zbiorową, to już by ci Mossad wpakował kulkę w twój zakuty łeb.

DIOYY

???

ajron1960

Dałem ci dobitnie do zrozumienia, że jesteś w błędzie, pisząc, iż Izrael/Żydzi stosują odpowiedzialność zbiorową. I że gdyby tak było, to już byś musiał zostać ukarany za bycie Polakiem, bo niektórzy Polacy też dokonywali zbrodni przeciwko Żydom.

DIOYY

" niektórzy Polacy też dokonywali zbrodni przeciwko Żydom."
Myślę, że niektórzy Eskimosi również dokonywali zbrodni przeciwko Żydom.

ajron1960

Możliwe, chociaż jeśli tak było, to i tak było ich setki tysięcy albo nawet miliony RAZY MNIEJ niż Polaków dokonujących zbrodni przeciwko Żydom.

Ale chodzi o sam fakt, że gdyby twoja teza o stosowaniu odpowiedzialności zbiorowej prze Żydów była prawdziwa, to Polacy byliby masowo "karani" przez Żydów, a Izrael byłby we wrogich stosunkach Polską i wieloma innymi demokratycznymi krajami europejskimi.

DIOYY

Polecam książkę "Przedsiębiorstwo holokaust".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones