PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122832}

Zaplątani

Tangled
7,6 222 328
ocen
7,6 10 1 222328
7,2 24
oceny krytyków
Zaplątani
powrót do forum filmu Zaplątani

Ciekawe, czy to będzie drugi film Disneya, w którym twórcy zasugerują, że między parą głównych bohaterów doszło do zbliżenia (co jak co, ale w czytanej przeze mnie wersji tej baśni jest to wyraźnie dane do zrozumienia). Jeżeli twórcy tej animacji się na to zdobędą, na pewno będzie to świadczyło o ich sporej odwadze.

ocenił(a) film na 8
Gladka

a jaki był pierwszy ?
a no i jaką wersje basni czytalaś bo w mojej np nic o tym nie ma?

agnessa

Pierwszy to był "Zakochany kundel", przyznał to sam Disney, jest też o tym mowa w materiałach dodatkowych na DVD.
Do zbliżenia między Lady a Trampem miałoby dojść w noc po kolacji koło włoskiej restauracji (rano się budzą leżąc obok siebie i nie jest powiedziane, co robili przedtem ;) ). A tak poza tym - nie interesowało was nigdy, dlaczego później tamte dwa psy z sąsiedztwa do niej idą i zastanawiają się nad propozycją matrymonialną, zaś przygodę Lady traktują jako coś wstydliwego? I dlaczego Rex jest tak wściekły na Lorda, gdy on mówi do Lady, że w najlepszych rodzinach zdarzają się przypadki zadawania się z niebieskimi ptakami? Albo czemu Lady ma tak wielki atak zazdrości z powodu innych suczek, z którymi zadawał się Tramp? ;) Lub czemu Lady ma szczeniaczki z Trampem już w najbliższe Boże Narodzenie, kiedy Lord cały czas jest ranny po wypadku ;) ? W pierwotnej wersji scenariusza Tramp miał przyjść na święta tylko jako gość, gdyż był ojcem dzieci Lady ;> .

Co ro Roszpunki - w mojej wersji baśni, gdy książę odnajduje Roszpunkę po wielu latach tułaczki (już po skrzywdzeniu obojga przez wiedźmę), ona ma dwoje dzieci (które mają już po 6 lat). W dodatku w pierwotnej wersji baśni wiedźma dowiedziała się, że Roszpunkę odwiedza książę, gdyż ta mówi jej, iż nie pasują na nią sukienki, bo ma większy brzuch ;) Gdy niektórzy rodzice byli tym oburzeni, Grimmowie zmienili tą kwestię na to, iż Roszpunka pyta się wiedźmy, czemu ona tak wolno wchodzi do wieży po jej włosach, skoro książę wchodzi bardzo szybko ;)

ocenił(a) film na 9
Gladka

eee,nigdy bym na to nie wpadła o_O jeśli chciał coś zasugerować to mu nie wyszło :P już bardziej mi w Bambim to przychodzi na myśl kiedy leży razem z Felinką :D

ocenił(a) film na 9
japieprze

Takie wyszukiwanie Disneyowskich "zblizen" moze byc zabawne :))

Dlaczego Aurora i Filip po jednym "spacerku" w lesie chcieli sie hajtac?

Czy Kopciuszek i ksiaze na balu tylko tanczyli (niby sie tam calowali, ale kto wie, takie byly czasy)? Bo tez im bylo spieszno do weseliska.

Eryk, w scenie kiedy grajac na flecie, widzi Arielke czeszaca wlosy w oknie, wyrzuca instrument i zdecydowanym krokiem idzie w kierunku zamku, jakby cos postanowil. Czy gdyby Urszula go nie zaczarowala w tym momencie, poszedl by tak pozna pora do dziewczyny i zachowal sie jak facet, a nie gentleman?

Hehehe :D

W pierwotnej wersji Pieknej i Bestii, dziewczyna po przybyciu do zamku, po pierwszej nocy nie byla juz dziewica, a w skandynawskiej wersjii, z bialym niedzwiedziem, miala z bestia nawet gromadke dzieci (tylko ze nocami bestia stawala sie mezczyzna, jednak ona nigdy nie widziala go w swietle).

Usagi_V

Niestety twórcy "Śpiącej królewny", "Kopciuszka" i "Małej syrenki" raczej nic nie mówili na ten temat, a szkoda XD

Mnie i tak najbardziej rozwaliły informacje o pierwotnej wersji "Śpiącej królewny" - król (nie książę), który znajduje śpiącą dziewczynę, nie całuje ją, a gwałci, ale królewna budzi się dopiero 9 miesięcy później, gdy jedno z urodzonych przez nią bliźniąt zaczyna ssać jej palec ;> .

Gladka

Brnąc dalej w temat... może ja jestem mało romantyczna, ale co miałby robić
książę i odizolowana dziewczyna będąc samemu w wieży? Bynajmniej nie
rozmawialiby o literaturze:P

A co do innych filmów disney'a. Nie trzeba daleko szukać. Np. "Król lew",
sceny z "Miłość rośnie wokół nas". Wątpię że tylko biegali po dżungli, tym
bardziej, że pod koniec filmu pojawia się mała Kiara.

"101 dalmatyńczyków" - z powietrza wzięło się 15 szczeniaczków? Tyle, że
oni mogli bo wzięli "ślub":P

"Herkules", może się czepiam ale Megara była jednym wielkim chodzącym
perwersem. A sam Herkules nie był pod koniec filmu już tym uroczym,
nieskazitelnym chłopcem:)

Takich przykładów można podać wiele. Ale nie psujmy sobie wspomnień z
dzieciństwa:)

ocenił(a) film na 9
miss_Bolt

Wiecie, w niemickim dubbingu Herculesa bylo cos zabawnego. W oryginale Megara mowi przy pierwszym spotkaniu do Herca, "Keep moving junior", po tym jak mowi on temu centaurowi aby ja wypuscil, a w niemieckiej wersji Hercules mowi "Musze pana prosic aby wypuscil te dziewice" na co Meg odpowiada "Nie jestem dziewica" :D Slowo Jungfrau oznacza dziewice lub zodiakalna panne a podejrzewam ze jemu nie chodzilo o jej znak zodiaku:)

Usagi_V

"Megara była jednym wielkim chodzącym perwersem."

Dokładnie, Megara była chyba najbardziej przesyconą seksem postacią z filmów Disneya. Pamiętacie akcję ze stopą? :P

ocenił(a) film na 9
max_c

a mnie zawsze zastanawiał rozmiar biustu pocahontas,no bo cyc miała nieziemski x)

użytkownik usunięty
miss_Bolt

jeśli idzie o "Król Lwa" to mnie zawsze zastanawiało czemu Simba ma taką głupią minę :D i Nala wygląda w tej scenie po prostu seksownie. Ja wiem, przymarkotnieć nie pasuje do lwa ale wystarczy spojrzeć na jej twarz! to jest pysk...


Nawiasem mówiąc Disney nigdy nie powie wprost o seksie na ekranie gdyż z założenia to jest filmy dla dzieci. Kiedyś próbowali robić film dla dorosłych (o ile dobrze pamiętam) ale nic z tego nie wyszło i obiecali, że się za to nie wezmą :P

ocenił(a) film na 9
Gladka

patologia normalnie xD jakby się uprzeć to w każdej bajce gdzie są rodzice i dzieci musiał być seks :P

użytkownik usunięty
japieprze

no bo skąd by się inaczej wzieły dzieci? :P

A ta kna serio - cóż, twórcy dają aluzje, któą zrozumieją dorośli, a dzieci nie i dorośli też mogę się bawić dobrze przy bajce :)

użytkownik usunięty

Usagi V przypomniałaś mi film, który oglądałam kiedyś w dzieciństwie. Mogłabyś mi podac jakąś stronkę z tym filmem?

ocenił(a) film na 9

Eee, ale o jaki film chodzi? :D O Herculesa? Niestety wszystkie filmiki na YT po niemiecku odnosnie tego tekstu zaczynaja sie juz po pokonaniu centaura, wiec tekstu nie ma 0.o

użytkownik usunięty
Usagi_V

Nie. O skandynawską wersję Pięknej i Besti.

ocenił(a) film na 9

Ale to nie byl film :D Czytalam tylko basn. Napewno ja sfilmowali w skandynawii skoro to ich basn regionalna ale nic mi o tym nie wiadomo.

użytkownik usunięty
Usagi_V

Ahaa. Myślałam, że chodzi Ci o film. Kiedyś go oglądałam, a teraz nie mogę nigdzie znaleźć:(

"O królu w niedźwiedzia zakletym" http://www.filmweb.pl/f161262/O+kr%C3%B3lu+w+nied%C5%BAwiedzia+zakl%C4%99tym,199 1

miałam w dzieciństwie na vhs, niestety gdzieś przepadł :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones