PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122832}

Zaplątani

Tangled
7,6 222 479
ocen
7,6 10 1 222479
7,2 25
ocen krytyków
Zaplątani
powrót do forum filmu Zaplątani

... tak od siebie 'zrzynać' pomysły na fabuły... ????... Przykłady;-)? -
Ależ proszę bardzo: "Mrówka Z' i 'Dawno temu w trawie', 'Gdzie jest Nemo?' i 'Rybki
z ferajny', 'Iniemamocni' i 'Megamocny'... Mało;-)??? - No to nie zapominajmy jeszcze
o osadzonym w wikińgsko-celtyckiim pejzażu 'Jak wytresować smoka' i wchodzącej
w sierpniu na nasze ekrany 'Meridzie' - Miejsce akcji tego ostatniego? - Nooo, zgadliście;-) - Wikińgsko-celtyckie średniowiecze. Nadal mało;-)? - No to jest jeszcze opowieść, gdzie jedną z głównych bohaterek jest księżniczka, która dostała się pod działanie bardzo silnego czaru. Przez to zaklęcie dziewczyna nie mogła wieść nomalnego, tak jak inni ludzie, życia. A że nieszczęścia lubią chodzić parami, to na dodatek naszą 'zaczarowaną' zamknięto na wiele lat w wieży. Z więzienia pechowczynię uwalnia pewien baaardzo podejrzany i samolubny typek, po czym oboje ruszają razem
w drogę. W czasie wędrówki okazuje się, że księżniczka wcale nie jest taką kruchą
i nieporadną 'lalunią z porcelany', na jaką by jej tytuł wskazywał, on zaś z kolei pod skorupą myślącego tylko o czubku własnego nosa egoisty skrywa gołębie serce. Oczywiście oboje w końcu zakochują się w sobie. Dodajmy jeszcze do tego pojawiającą się w filmie, pełną patrzących spode łba rzezimieszków, 'muzyczną' kantynę... Dam głowę, iż wielu z Was, czytając to streszczenie, o innym niż 'Zaplątani' filmie pomyślało... :-)... :-D... Najwyższy czas dla obu wytwórni z tym skończyć...
Ps: Przepraszam za te wątki 'xyz', napisalam już do redakcji, żeby je usunęli.

KotkaFilemona

W tym ostatnim - czy to nie o "Shreku" przypadkiem mowa? :P

MrsRider

No właśnie, "Zaplątani' to dla mnie taki 'Shrek1' dla nieco mniejszych. Szkielet fabuły, jak widać, identyczny. Niestety, efekt końcowy w postaci scenariusza wyszedł 0:1 dla zielonego ogra. A szkoda, bo gdyby zrobili ten film nie oglądając się na konkurencję, że 'tamtym tak fajnie wyszło, mają hit, to zróbmy coś bardzo zbliżonego a kina będą pełne'... No i wyszedł im produkt shrekopodobny, który, owszem, miło jest raz obejrzeć, ale to wszystko... Jeśli kiedykolwiek będę chciała po raz kolejny zobaczyć coś w tematyce 'księżniczka w wieży', to wybiorę zdecydowanie Fionę, nie Roszpunkę... Wiem, wiem, "Shrek' jest baśnią dla dorosłych a "Zaplątani' to bajka dla dzieci, ale ---> 'Dzwonnik z Notre-Dame' - A więc Disney jak chce, to potrafi zrobić coś i dla dzieciaków i jednocześnie coś dla tych 'już z dowodem osobistym', coś co ma 'drugie dno' ...

ocenił(a) film na 8
KotkaFilemona

mam 18 lat i widziąłam to już cztery razy... ale ja jestem dziwna :D

Megins

Uroczy film, ale mnie nie zachwycił aż tak, jak wiele poprzednich 'Disney'ów'...

ocenił(a) film na 8
KotkaFilemona

cóż zrobić. wakacje są, a HBO puszcza to co chwilę :D

Megins

A co to, tylko ta jedna stacja istnieje?;-) - A sklepy z DVD, a wypożyczalnie, a net????... :-D.... ;-D....

ocenił(a) film na 8
KotkaFilemona

Nie no, oczywiście żartuję ;))) Chociaż.. szczerze powiedziawszy, kanałów kilkaset, a wieczorem i tak nie ma co obejrzeć.
Pozostają własne zasoby:D
Moje wakacje są pod znakiem Johnny'ego Deppa, mam zamiar zobaczyć wszystkie filmy z nim.

Megins

... 'kanałow kilkaset, a wieczorem nie ma i tak co obejrzeć.'... Megis, za to stwierdzenie masz u mnie darmowy bilet do kina... :-D... :-D... :-D... A Johnny' ego Deppa też uwielbiam... :-)...

KotkaFilemona

... Przepraszam - MegiNs powinno być... :-)...

ocenił(a) film na 8
Megins

Megins, ja równiez planuje w te wakacje zobaczyc wszystkie filmy z Deppem :d A co do stwierdzenia "kanałów kilkaset, a wieczorem i tak nie ma co obejrzeć" to mam niestety to samo. Im więcej tych kanałów jest, to tym mniej co do oglądania

ocenił(a) film na 8
Megins

I dobrze, że HBO to ciągle powtarza. Miałem okazję zobaczyć w końcu. :D

KotkaFilemona

Swoją drogą to Disney kiedyś tworzył zarąbiste bajki dla dzieci, które z chęcią oglądali też i dorośli. Doczekaliśmy czasów kiedy nie jakość się liczy a zyski, a młody widz stał się mniej wymagający. A szkoda... :)

ocenił(a) film na 10
KotkaFilemona

Problem tylko w tym, że Disney/Pixar pod względem wykonawczym bije pozostałe wytwórnie na łeb. Przede wszystkim pod względem wykonawczym (grafika, animacja). Po drugie nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem, że bajki Disneya są tylko dla dzieci. Ja się na nich bardzo dobrze bawię. Jest w nich dużo humoru, którego dzieci nie chwycą. Zawsze tak było...
A koń to jest po prostu arcydzieło!

miggie

Czy ja wiem, czy tak znowu bije??? - Takie np 'Epoki Lodowcowe' lub filmy Dreamworksa nie są wcale tak wiele gorsze pod wzgledem technicznym, a fabuły, moim zdaniem, zdarzają im się lepsze ---> "Jak wytresować smoka', 'Megamocny'... itp... itd... Absolutnie nie uważam, żeby filmy 'Wielkiej Myszy' były tylko i wyłącznie dla dzieci, ale ostatnio wytwórnia bardzo się stara, aby tak się stało... Porównaj sobie wszystkie tradycyjnie animowane 'Disneye' z lat 90-tych, z tymi współcześniejszymi, już całkowicie robionymi na komputerach... Te wcześniejsze robiono dwuwarstwowo: pierwsza, ta kolorowa i muzyczna dla dzieci; druga mieściła w sobie całą gamę niuansów, wychwytywalnych tylko dla dorosłych... Niestety, te obecne są dużo bardziej łopatologiczne... ;-}...

ocenił(a) film na 8
KotkaFilemona

Też mnie to denerwuje, zaczyna brakować polotu i pomysłu, te wszystkie podobieństwa rzucają się w oczy, aż zanadto. Sam dodam, że koń to przypominał mi wypisz wymaluj - Altivo z "Drogi do Eldorado". Od czasu do czasu coś się wybije jak "Odlot", a czasem skończy totalną klapą jak "Film o pszczołach" ( najgłupsza bajka jaką w życiu widziałem ).

Mimo wszystko ten film mnie zaskoczył niebanalnością, humorem i wybronili się pełną ręką. 7/10

BanderasKornel

'Film o pszczołach' akurat bardzo lubię. Dla mnie nie jest głupi, ma swoje momenty, które będą czytelne tylko dla raczej inteligentnych dorosłych. Wolę ten 'obraz' dużo bardziej od takiej np. 2 i 3 części Shreka. A co do 'Zaplątanych', to podobieństwo do pierwszej części przygód zielonego ogra całkowicie mi przeszkadza w pełnym docenieniu tej animacji. Jak dla mnie nie może być niebanalnym film, który jest właściwie nieco tylko 'udziecinnioną' kopią innego... Ale to tylko moje zdanie... :-)...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones