PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122832}

Zaplątani

Tangled
7,6 222 328
ocen
7,6 10 1 222328
7,2 24
oceny krytyków
Zaplątani
powrót do forum filmu Zaplątani
ocenił(a) film na 10
wilczekstepowy

Co to jest?

3ricardo

Dorosłe Dzieci Alkoholików.

Ale współcześnie częściej się określa jako DDD (Dorosłe Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych). Roszpunka na początku przejawiała te syndromy, szczególnie wtedy na łące, gdy pierwszy raz opuściła wieżę. Miotały nią uczucia skrajne od euforii z przeżywanej zabawy aż po czarną rozpacz i samo obwinianie się.

A to, że przybrana matka Roszpunki była dysfunkcyjnym i w dodatku manipulatorskim rodzicem to raczej było aż nadto widoczne.

wilczekstepowy

Zgadzam się z Tobą.
A kobieta, która ja porwała wygląda na Cygankę. I zachowuje się jak ten, niestety, podły gatunek człowieka - Cyganka.
Ale! Jest też alegorią wszystkich toksycznych matek. Ja też taką miałam, tyle że moja była moherowym beretem, że szok w tramkach.

użytkownik usunięty
wilczekstepowy

Czy ja wiem? Jej rodzice alkoholikami nie byli ;) Ale fakt faktem, niektóre objawy są. Nie zmienia to jednak faktu, że to animacja dla dzieci i raczej nie sądzę, by twórcy w założeniu chcieli stworzyć postać z syndromem DDA xD

Bo jest też coś takiego jak DDD... Jest to zamiennik DDA... określa się nim ludzi, którzy wywodzą się z rodzin gdzie nie było tego, tak zwanego ciepła rodzinnego.

użytkownik usunięty
wilczekstepowy

Nie mniej, podtrzymuję swoje zdanie na ten temat.

Ok. Nie ma sprawy. ;)

Jej rodzice nie byli alkoholikami, ale oni jej nie wychowywali, więc gdybyś chciała obalić tę tezę musiałabyś napisać o Gertrudzie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones