PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33183}
7,9 4 321
ocen
7,9 10 1 4321
6,6 7
ocen krytyków
Zapomniana melodia
powrót do forum filmu Zapomniana melodia

JEDNO ALE !

ocenił(a) film na 9

Film ogląda się bardzo przyjemnie i jest to niewątpliwie bardzo udana produkcja przedwojennego kina. Jedynie drobne uwagi można mieć do gry Heleny Gross ( ona była znacznie lepszą tancerką niż aktorką ) - wymuszony płacz w hotelu, gdy okazuje się iż "Roxy" również zapomniał piosenkę. Film ma ciekawą historię : wycięto wszystkie sceny z udziałem Radojewskiej (pojawia się jedynie dwukrotnie w kadrze ) mimo to jest w napisach - cenzura obyczajowa, ale nie wiem kto-kiedy-dlaczego. Rena namawia Wandę do napisania listu do swojego wymarzonego kochanka, w filmie ta scena jest zupełnie nieczytelna po ingerencji cenzury. Może to był powód. Podwołoczyska

ocenił(a) film na 9
otsu92

Ciekawe rzeczy piszesz o historii filmu . Ja , niestety , mogę go obejrzeć jedynie na YouTube , więc zapewne wersja może miec ubytki . Dla mie taką niepełną scena jest np , randka Zygmunta i Helenki , treść rozmowy - niepełna ,pocięta . Ale Rena ? Wanda ? kim są ? w akcji filnu ich nie dostrzegłam .
Co do wymuszonego płaczu Helenki - absolutnie inaczej to odbieram . Spójrz na twarz Zygmunta , który mówi , że miłość minęła ... to powód rozpaczy Helenki . Ta scena jest tak dobra , że miałabym ochotę kiedyś znacznie rozwinąć temat .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones