PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33183}
7,9 4 321
ocen
7,9 10 1 4321
6,6 7
ocen krytyków
Zapomniana melodia
powrót do forum filmu Zapomniana melodia

To niesamowite, że przedwojenne polskie filmy - z reguły niedopracowane technicznie i marne jakościowo, są same w sobie tak fascynujące i przyciągają swą historią oraz grą aktorów - a współczesne kino to często komercyjne bagienko produkowane na ilość bez choćby jednej sekundy z tamtą magią... Czy aż tak marniejemy?

ogaer

Nie marniejemy. Wręcz przeciwnie, zaraz włączamy Kino Polska i oglądamy.

ocenił(a) film na 8
ogaer

..tak źle wg mnie nie jest. Światowe, a zwłaszcza najbardziej witalne amerykańskie kino , również drąży zaraza komercji...Na tym tle nie wypadamy najgorzej. To prawda ,że tzw. Polska Szkoła już nie zachwyca jak kiedyś , ale spoko...coraz częściej mamy powody do satysfakcji... ( "Zero", "Rezerwat", "Generał Nil", "Dług", "Wszystko co kocham"...). Najgorzej jest z komediami..., zamiast bawić ..mnie niestety dołują..
..A przedwojenne polskie kino - to fakt : mnie zauroczyło !!! ....W tym filmie Aleksander Żabczyński i Jadwiga Andrzejewska wg mnie wyprzedzili epokę..Gdyby nie wojna, to Aleksander Żabczyński mógłby wkrótce dorównać Humphrey 'owi Bogartowi..

ocenił(a) film na 9
ogaer

Moim zdaniem powinno się nakręcic remake niektórych przedwojennych filmów
Mam na mysli Zapomniana melodia,Ordynat Michrowski,Piętro wyżej

ocenił(a) film na 8
giovanni50

Boże nie! niech nie robią tego klasykom!!!!!!! Błagam nie ruszajcie "tych" filmów! Obsadzili by bankowo Zielińską, Muchę, Adamczyka!

ocenił(a) film na 9
Rabbit83

Mucha się zbrzuchaciła:)

ocenił(a) film na 8
giovanni50

no znając ją to nie przeszkodzi ani jej ani tzw "producentom" obsadzić jej w roli niewinnego podlotka :)

ocenił(a) film na 9
Rabbit83

Może jeszcze Mecwaldowskiego zatrudnią

Rabbit83

A Grossówna miała wtedy 34 lata! A wciąż grała pensjonarki...

ocenił(a) film na 9
nowotworek123

Ale kamera wtedy dawała inny obraz
P.S. Malajkat w Ogniem i mieczem zagrał małolata

ocenił(a) film na 9
Rabbit83

Buhaha padłem, dobre i niestety prawdziwe :D Ale racja, nie ruszajcie klasyków! :D

erhaminus

NIE RUSZAĆ!!
Ja zgodziłbym się jedynie na remake'i filmów które się nie zachowały, np. taką Dyplomatyczną żonę...
A Zielińska- OK! Ale tylko Lili Zielińska

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones