PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119847}

Zapowiedź

Knowing
6,6 141 677
ocen
6,6 10 1 141677
4,3 11
ocen krytyków
Zapowiedź
powrót do forum filmu Zapowiedź

w historii kina. Taki realistyczny że aż mnie ciarki przeszły ! Tak jakby prawdziwy samolot rozbili, kapitalnie.

Jordan66

Żeby krytykować

ocenił(a) film na 6
Jordan66

Dobrze pokazana katastrofa...?? Coś nie dokładnie oglądaliście! Efekt uderzenia - świetnie ale reszta to porażka okrutna!
1. Podchodził do lądowania i był kilka km od lotniska [jak podają później] - to GDZIE JEST WYSUNIĘTE PODWOZIE??
2. Samolot pokazany to Airbus A319 Plymouth Air z reg. EC-VJL - Takiej LINII LOTN. NIE MA. Tego typu REJESTRACJA zaczynająca się od EC-*** jest używana w europie a dokładnie W HISZPANII.
3. Pasażerowie krzyczący i wybiegający z samolotu po katastrofie.... - To było niedorzeczne ponieważ przy takiej prędkości uderzenia plus eksplozja paliwa - nie ma ŻADNEJ SZANSY ŻEBY KTOKOLWIEK PRZEŻYŁ.
Sorry ale jednak NIE dla tej sceny. Dobrze pokazana katastrofa samolotu to film ALIVE http://www.filmweb.pl/film/Alive,+dramat+w+Andach-1993-3772

ocenił(a) film na 8
CamilosSmith

Pkt. 1 możliwe że przyczyną katastrofy było nie wysunięcie się podwozia...
Co do pkt.2 to gdyby umieścili prawdziwą rejestrację to chyba byłaby to reklama (nie znam się ale dla mnie tak by to właśnie wyglądało)
A co do pkt.3 to się zgadzam, nie było szans żeby ktoś przeżył:P

ocenił(a) film na 6
Annie_15

BRAK wysuniętego PODWOZIA nie może być przyczyną katastrofy tzn. nie może być bezpośrednią przyczyna upadku samolotu. Patrz>>> http://lotniczapolska.pl/Awaryjne-ladowanie-Boeinga-B767-300-raport-wstepny-PKBW L,22428

CamilosSmith

chłopie, co ty chcesz udowodnić? obejrzyj sobie serię "katastrofa w przestworzach" opartą na prawdziwych katastrofach. Nie ma żadnych reguł na przeżycie w katastrofie. bywają masakryczne katastrofy z których wychodzi cało większość pasażerów. wysunięcie podwozia nie może być przyczyną katastrofy? może być jednym z skutków awarii, np elektryki lub hydrauliki - wtedy wszystko siada i nie można nawet podwozia wysunąć. Jak siadła hydraulika, to niemożliwe stało się sterowanie ani wysuwanie podwozia. pilot nie dał rady dociągnąć do lotniska i się rozbił. ot jedna ze setek możliwych przyczyn tej wymyślonej katastrofy. A z tą nieprawdziwą linią lotniczą to dowaliłeś - zdziwiłbym się mocno gdyby dali w filmie nazwę prawdziwej lini np American Airlines.

ocenił(a) film na 7
CamilosSmith

Mnie najbardziej rozwalił Cage, który ewidentnie wsadzał łapy w płomienie i nic sobie z tego nie robił.:P

Bodzepor

Adrenalina.

ocenił(a) film na 7
Jordan66

Nie wiedziałem, że adrenalina przeciwdziała poparzeniom.

Bodzepor

Nie przeciwdziała objawom ale niweluje ból.

ocenił(a) film na 7
Jordan66

To fajnie, ale on nie był poparzony wcale, to był zwykły błąd grafików. Gdyby wsadził łapy w ogień z płonącego paliwa lotniczego, to by mu z rąk został skwarki.

Bodzepor

W którym momencie trzyma długo ręce w ogniu ?

ocenił(a) film na 7
Jordan66

Podpal benzynę i wsadź w to łapy, to się dowiesz, że nie trzeba długo w niej trzymać rąk, żeby się dotkliwie poparzyć.

Bodzepor

Sekundę można wytrzymać.

ocenił(a) film na 7
Jordan66

Po sekundzie w ogniu masz łapę przysmażoną. W filmie jest głupi błąd grafików, więc nie wiem, po cholerę się spierasz ze mną i opowiadasz jakieś farmazony.

Bodzepor

Ale w którym dokładnie momencie on wsadza łapę w ognisko ?!

ocenił(a) film na 7
Jordan66

Ty rzeczywiście jesteś mistrzem głupich postów :D Rozłożyłeś mnie na łopatki ze śmiechu, no nie mogę XDXD

ocenił(a) film na 7
agatakoniak

I to nie ironia, ja na serio z tym śmiechem ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Jordan66

Wyluzuj xD

ocenił(a) film na 4
Jordan66

fakt. posrałem sie jak oglądałem tą scenke

ocenił(a) film na 4
zenek69_filmaniak

łubudu było

zenek69_filmaniak

Znam lepszą historię - podczas tej sceny w kinie chłopak złapał ze strachu za cyca siędzącą obok dziewczyne a jeszcze obok siedział jej facet :D

ocenił(a) film na 4
ocenił(a) film na 5
Jordan66

mam wrażenie że oglądaliśmy dwa różne filmy bo jak dla mnie był mega tandetnie i komputerowo zrobiony, momentami miałem wrażenie że oglądam gre.

Vegonator

Tak samo byś powiedział widząc ataki z 11 września nie wiedząc że to realne zdarzenie.

ocenił(a) film na 2
Jordan66

Ta katastrofa zdarzyła się naprawdę i jeśli się nie mylę kiedyś widziałem to na jakiejś stronie - chyba na hcfor. Samolot został wklejony do filmu i porobili kilka przeróbek z efektami.

ocenił(a) film na 6
Jordan66

Ogladalem film na 55-calowym telewizorze w wysokiej rozdzielczosci i musze nie przyznac. Efekty strasznie sztuczne - poczynajac od katastrofy lotniczej na wypadku metra konczac.

Mathias_13cool

W kinie lepiej wyglądało, aż ludzie krzyczeli :P

ocenił(a) film na 6
Jordan66

W kinie nawet filmiki z youtube'a by sie fajnie prezentowaly, wiec to nie jest zbyt dobry wyznacznik :D

ocenił(a) film na 5
Jordan66

Zgadzam się, ale co z tego, jak dosłownie sekundy później mieliśmy kilkuminutowy festiwal żenady? Aż mi się odrobinę przykro zrobiło jak po bardzo dobrym efekcie lotu i rozbicia samolotu dowalili biegających, nieuszkodzonych, lecz podpalonych ludzi i pozostałą częścią głupot.

Jordan66

Oglądałam po raz pierwszy ten film wczoraj- 2019r :) i jak na ten rok to efekty spec. w tym filmie sa jego największym minusem. Najgorsze są w metrze- trąci myszką że aż niedobrze się robi! Samolot też, choć trochę lżej (i nie mówię tu o logice wypadku bo nie jestem specem od lotnictwa itp.) lecz chodzi mi w każdej wymienionej scenie o samą stronę wizualną. Najlepiej wypadły sceny zniszczenia Ziemi, nie ma się czego uczepić, coś jak wybuch w Hiroszimie, realistycznie.

użytkownik usunięty
Jordan66

Masz racje - efekty specjalne w filmie są super

ocenił(a) film na 5
Jordan66

Najlepszym efektem specjalnym w tym filmie to są włosy i fryzura Cage'a

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones