The Art of War

1 godz. 53 min.
6,5 9 568
ocen
6,5 10 9568
1 081
chce zobaczyć
{"rate":2.0,"count":1}
{"type":"film","id":1431,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Art+of+War-2000-1431/tv","text":"W TV"}]}

Shaw jest agentem do zadań specjalnych pracującym w służbie ONZ. Pewnego dnia do portu przybija statek pełen martwych Wietnamczyków i tego samego dnia zostaje zastrzelony ambasador Chin. Wszelkie poszlaki wskazują, że za zamachem stał Shaw. Wrobiony agent musi walczyć już nie tylko z bandytami, ale również z FBI i za wszelką cenę udowodnić swoją niewinność. 

W jednym z kontenerów znajdujących się w nowojorskim porcie zostają znalezione ciała kilkudziesięciu uciekinierów z Wietnamu. Ambasador Chin - Wu - dementuje pogłoski, że jego kraj jest odpowiedzialny za ten czyn. Innego zdania jest pracująca w elitarnej jednostce specjalnej, Eleanor Hooks, która zleca agentowi Neilowi Shawowi śledzenie dyplomaty. Kiedy Wu ginie od strzału na przyjęciu u miliardera z Hongkongu, Shaw rozpoczyna pościg za mordercą. Zostaje jednak ujęty przez policję, która oskarża go o dokonanie zamachu...

monaco
opis użytkownika

Neil Shaw (Wesley Snipes) kieruje elitarną jednostką specjalną działającą na zlecenie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od kilku miesięcy przebywa na przymusowym urlopie, został bowiem ranny podczas brawurowej akcji w Hongkongu. Nie kryje swej radości, gdy szefowa służb bezpieczeństwa ONZ Eleanor Hooks (Anne Archer) decyduje się powierzyć mu kolejne zadanie. Eleanor zabiera go na posiedzenie ONZ, gdzie Shaw spotyka sekretarza generalnego Douglasa Thomasa (Donald Sutherland) i staje się świadkiem wystąpienia ambasadora Chin, Wu (James Hong). Wu stanowczo zaprzecza, jakoby jego kraj odpowiedzialny był za śmierć kilkudziesięciu uciekinierów z Wietnamu, których ciała odkryto w kontenerze w nowojorskim porcie. Eleanor jest innego zdania i zleca Shawowi śledzenie ambasadora. Nie kryje, że spoczywa na nim wielka odpowiedzialność - od powodzenia jego śledztwa zależy podpisanie umowy handlowej, która zniesie ostatnie bariery między Chinami a resztą świata... Shaw i jego ludzie rozlokowują się w luksusowym hotelu Jade Park. David Chan (Cary-Hiroyuki Tagawa), miliarder z Hongkongu, któremu zależy na szybkim podpisaniu umowy, wydaje w nim przyjęcie na cześć ambasadora Wu. Podczas swego wystąpienia ambasador zostaje zastrzelony przez ukrytego snajpera. Shaw rusza za nim w pościg i zostaje ujęty przez policję, która bierze go za zabójcę... Samochód, który przewozi Shawa z komisariatu do kwatery FBI, wpada w zasadzkę. Shaw zostaje uprowadzony, udaje mu się jednak wymknąć porywaczom. Giną członkowie jego ekipy. Shaw nie ma innego wyjścia, jak na własną rękę znaleźć zabójcę ambasadora i wymierzyć mu sprawiedliwość... 

ghostek
opis użytkownika

Agent Neil Shaw na zlecenie ONZ włamuje się do kwater organizacji rządowych na całym świecie i wykrada ściśle tajne informacje. Zdobyte przez niego dane niejednokrotnie demaskują nielegalne poczynania wysoko postawionych urzędników państwowych. Nic więc dziwnego, że agent Shaw ma wielu wrogów. Kiedy ginie chiński ambasador, Neil zostaje oskarżony o dokonanie zamachu.

Beta
opis użytkownika

W nowojorskim porcie agenci FBI natrafiają na grupę zamordowanych nielegalnych emigrantów z Chin. Wkrótce zostaje też zabity ambasador Chin przy ONZ (James Hong). Podejrzany o to zabójstwo tajny agent Neil Shaw (w tej roli Wesley Snipes, znany między innymi z takich filmów jak: "Wydział pościgowy", "Pociąg z forsą") musi oczyścić się z zarzutów. Wpada na trop międzynarodowej konspiracji, na czele której prawdopodobnie stoi bogaty chiński biznesmen, David Chan (Cary-Hiroyuki Tagawa), przeciwny porozumieniu między ONZ a Chinami. Shaw należy do tajnych służb podlegających bezpośrednio Sekretarzowi Generalnemu ONZ, Douglasowi Thomasowi (Donald Sutherland), które oficjalnie nie istnieją. Nie może ufać nikomu, nawet swej bezpośredniej przełożonej, Eleanor Hooks (Anne Archer). Okazuje się, że plany Chana mogą grozić ogólnoświatowym konfliktem. Shaw może liczyć na pomoc dwójki swoich partnerów z grupy specjalnej: Bly'a (Michael Biehn) i Jany (Liliana Komorowska).

dariuszdiablo
opis użytkownika

W nowojorskim porcie zostają znalezione ciała kilkudziesięciu uciekinierów z Wietnamu. Wu (James Hong), ambasador Chin, dementuje pogłoski o tym, że przedstawiciele jego kraju są odpowiedzialni za czyn. Innego zdania jest pracująca w elitarnej jednostce specjalnej Eleanor Hooks. Zleca ona agentowi Neilowi Shawowi śledzenie dyplomaty. Wu zostaje zastrzelony, Shaw ściga mordercę. Zostaje jednak ujęty przez policję i oskarżony o jego zabicie.

Niezniszczalny
opis użytkownika

Neil Shaw (Wesley Snipes) jest agentem rządowym działającym na zlecenie ONZ. Pewnego dnia w pobliskim z portów policja odnajduje kontener, w którym jest dużo nieboszczyków. Na domiar złego zostaje zastrzelony ambasador Chin. Przez zbieg okoliczności Shaw zostaje oskarżony o popełnienie tych przestępstw. Od tej pory jest ścigany przez policję i mafię. Musi za wszelką cenę oczyścić się z zarzutów.

Ceglas
opis użytkownika

Neil Shaw (Wesley Snipes) kieruje elitarną jednostką specjalną działającą na zlecenie ONZ. Szefowa służb bezpieczeństwa Eleanor (Anne Archer) decyduje się powierzyć mu zadanie obserwacji ambasadora Chin. Od powodzenia jego śledztwa zależy podpisanie umowy handlowej, która zniesie ostatnie bariery między Chinami a resztą świata... Podczas jednego z wystąpień ambasador zostaje zastrzelony przez ukrytego snajpera. Shaw rusza za nim w pościg. Zostaje jednak ujęty przez policję, która bierze go za zabójcę... Jedynie ucieczka i odnalezienie prawdziwego mordercy może uratować jego dobre imię.

opis dystrybutora dvd