PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=158326}
7,0 83
oceny
7,0 10 1 83
Zatôichi kyôjô tabi
powrót do forum filmu Zatôichi kyôjô-tabi

"Zatoichi Kyojo Tabi" to czwarta w ogóle, a druga wyreżyserowana przez Tanakę odsłona przygód Ichiego. Reżyser wyraźnie wyciągnął wnioski i z pomocą nowego scenarzysty zaserwował nam - po momentami zgrzytającej "Nowej Opowieści o Zatoichim" - bardzo dobry, niemalże doganiający pierwszą część, obraz. Tym razem za głowę masażysty wyznaczono nagrodę, w wiosce trwa spór gangów o terytoria a jedną z rodzin kieruje młody Sakichi, rozdarty między gangsterskim "obowiązkiem" a chęcią porzucenia yakuzy i ucieczki ze swoją ukochaną. Intryga jest nieźle ulepiona - przez długi czas nie do końca wiemy kto jest przyjacielem a kto nie, komu zależy na nagrodzie, a kto walczy o własne szczęście (dobrze zarysowano relacje między poszczególnymi bohaterami). Jak to u Zatoichiego otrzymujemy kolejnego tajemniczego samuraja, tym razem jest nim Tanakura - chciwy i bezwzględny ronin. Film trzyma w napięciu do końca, a ostatnie sceny, w opuszczonym domu, to naprawdę kawał niezłej roboty - takie finały to lubimy. W poprzedniej części mogliśmy już obserwować niezłą reżyserkę, muzykę i zdjęcia, ale film kładły potknięcia fabularne, teraz wyobraźcie sobie, że w całej tej ekipie doszło do małej zmiany na stanowisku scenarzysty, a pozostali panowie pozostali nieruszeni, cyzli... dodajcie do "Nowej..." lepszą fabułę - wynik końcowy nie może być słaby... Werdykt 8-/10. "Zatoichi Uciekinier" zrobił na mnie nie mniejsze wrażenie niż "Opowieść o Zatoichim", ale zabrakło mi w tym troszkę tego "czegoś" typowego dla ekranowego debiutu Ichiego - stąd ten minus. Polecam.

MaFFej

Witam Szanownego Pana kolegę:). Zauważyłem, że opisujesz każdy film z serii o Zatoichim, mógłbyś śmiało wystawiać swoje komentarze jako recenzję tych filmów, za to dziękuję. Przy okazji mam pytanie czy oglądałeś te filmy w wersji z Polskimi napisami. Pytam bo w sieci można znaleźć napisy Polskie do zaledwie kilku odcinków, są co prawda angielskie napisy ale ja angielskiego aż tak dobrze nie znam. Daj znać jeśli posiadasz napisy Polskie do tych filmów, Z góry dziękuję i Pozdrawiam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones