PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184248}
6,8 65
ocen
6,8 10 1 65
Zatôichi senryô kubi
powrót do forum filmu Zatôichi senryô-kubi

Film zaczął się naprawdę dobrą, klimatyczną czołówką. Pomimo tego i pomimo sporej ilości ciekawych zdjęć i lekko "psychodelicznych" klimatów, pomimo bardziej "artystycznego" podejścia do formy muszę z przykrością stwierdzić, że nie udało się w 100% wykonać planu. Forma może i dobra (choć i tu nie brakuje wpadek), ale pod względem treści niestety film kuleje. To już nawet chwilami naiwne "Shin Zatôichi monogatari" oglądało się lepiej od, zwyczajnie nudnego, "Zatôichi senryô-kubi". Od razu rzuca się w oczy styl nowego reżysera, tak jak pisałem - ambitniejszy, ale wg mnie pozbawiony większej dawki polotu. Film wygląda jak zrealizowany przez utalentowaną grupę, która tym razem... nie miała ochoty pracować i odwaliła swoje bez zaangażowania. W całej historii (znika skrzynia z pieniędzmi, która miała trafić do chłopskiej wioski, Ichi postanawia pomóc chłopom, tym bardziej, że sam jest przez nich oskarżony o kradzież) nie ma powalającego tła ani ciekawych postaci (może poza Chuji'm, ale widocznie nie wykorzystano tu potencjału). Z przykrością wystawiam 6+/10. Ogólnie oglądało się w miarę dobrze, ale czuć spory niedosyt. Na notę obraz zapracował tylko wspomnianą "formą", jak zwykle osobą Katsu, ale niestety już niczym więcej. Nie wiem... może oczekiwałem zbyt wiele

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones