PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807534}

Zdrajca

Il traditore
6,7 5 338
ocen
6,7 10 1 5338
6,6 28
ocen krytyków
Zdrajca
powrót do forum filmu Zdrajca

Obrzydliwość mafii

ocenił(a) film na 8

i jeden "romantyk". Jasne, dobrze, że ktoś taki się znalazł, bo paru morderców znalazło się za kratkami. Ale to ogólnie film niemoralny, bo tak zrobiony, że przestępcy, który postanowił współpracować z Falcone, zaczęłam chwilami współczuć i doceniać jego postawę. To czysta manipulacja. Dałam wysoką ocenę filmowi za kreację aktorskie i pokazanie relacji pomiędzy mafiozem a sędzią. Ale sam temat wzbudza we mnie odrazę. Szczególnie, że niewiele to zmieniło i w dalszym ciągu przestępcy ręka w rękę ze skorumpowanymi politykami rządzą w wielu krajach. Nie tylko we Włoszech.

Agatonik

eee tam od razu manipulacja ot chwyt konstrukcyjny który zaczyna stawać się modnym np. Joker

tisoc

Kogo ja nie spotkam: tisoc, Bokciu, Agatonik (a do tego jeszcze jakiś holly i kolipop)
Czcigodni wrogowie, mam dla was radę: stwórzcie komitet walki z Szadołem.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

W wielu? Rzekłbym, że w większości... Skoro wzbudza odrazę to i emocje, a skoro emocje to bardzo dobrze. Na tym polega siła przekazu filmowego, aby wzbudzał w nas emocje. Taki obraz na dłużej zapada w pamieć, a o to głównie chodzi reżyserowi. Tak więc wysoka ocena za kreacje aktorskie, relacje pomiędzy mafiozem i sędzią oraz (nie ale) za emocje jakie wzbudził.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Masz rację - trafne uwagi

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Dziękuję. Miło usłyszeć tego typu słowa z ust psychologa :)

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Bokciu, ależ odraza to właśnie negatywna emocja :D Twój komentarz, wiec całkowicie od czapy. No masło maślane z bułka, nie, z chałką w środku ;)

ocenił(a) film na 7
holly_12

To było oczysiwście, odn. tego głębokiego stwierdzania ;)

"Skoro wzbudza odrazę to i emocje, a skoro emocje to bardzo dobrze"

Agatonik

im więcej władzy tym więcej korupcji, a władza rośnie i rośnie i to ciągle

Agatonik

Ale 362 mafiosów poszło do pierdla. Czy nie lepiej jednemu darować a wsadzić 362?

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Oczywiście, że tak. Ale to odradza się jak hydra.

Agatonik

Przydałaby się utylizacja...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones