Zew Cthulhu

The Call of Cthulhu

2005 47 min.
7,3 3 583
oceny
7,3 10 3583
4 304
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"type":"film","id":259396,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Call+of+Cthulhu-2005-259396/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Zew Cthulhu
  • użytkownik usunięty

Moim zdaniem najlepsza próba przeniesienia czegokolwiek związanego z Lovercraftem na
    jakikolwiek ekran. Dotychczas nikomu nie udało się zbliżyć się do klimatu genialnych
    opowiadań Amerykanina. Mimo to film naprawdę jest wartościowy, a dla fanów Lovercrafta
    wręcz obowiązkowy. Jako takowy szczerze polecam

• Zgadzam się. Ekranizacje Lovecrafta powinny wyglądać DOKŁADNIE tak jak ten film, a nie jak szmiry w stylu Dagona czy Nienazwanego.

• Rzeczywiście, adaptacja nietypowa i bardzo fajnie zrealizowana. Obraz przypomina dawne filmy kina niemego. Ponadto, czerń i biel pozwala uruchomić własną wyobraźnię oraz dodaje niesamowitego klimatu.

Nie zgodzę się z tobą dizzzyt, że Dagon jest szmirą. Faktycznie, The Unnamable był bardzo słaby, ale Dagon był bardzo dobry. Mrok, deszcz, czuć klimat portowego miasteczka (wioski), do tego trochę gore i powstaje dobry horror oparty na prozie Lovecrafta.

Polecam obejrzeć następujące filmy bazujące na powieściach Lovecrafta, które są godne obejrzenia:
    - Dagon (2001)
    - In the Mouth of Madness (1995)
    - Island of Fishmen (1979)

W marcu wyszedł film The Whisperer in Darkness (2011) Andrew Lemana, który też polecam obejrzeć.

• Siguror Dagon był jak dla mnie mniej niż przeciętny. Nie takiego Lovecrafta kochamy. In the Mouth of Madness widziałem i faktycznie dobry film, choć bardzo luźno nawiązujący do Lovecrafta. Na Szepczącego w ciemnościach czekam od ładnych paru lat, bo trailer widziałem już łohoho, a może i jeszcze dawniej ;) Szczerze to nawet zdążyłem o nim zapomnieć także dzięki za przypomnienie. Najbardziej nie mogę jednak przeboleć, że zaniechano produkcji "W górach szaleństwa" Guillermo Del Toro :( To mogło być naprawdę wielkie wydarzenie, ten film mógł zdetronizować Zew Cthulhu, narobili nam nadziei, a jak zwykle poszło o kasę i nic z tego nie będzie...
    Wracając do mniej i bardziej udanych ekranizacji Lovecrafta, to dosyć przyjemny jest film "Sny w domu wiedźmy" w cyklu Mistrzowie Horroru no i też nie najgorszy jest "Necronomicon". Innymi słowy da się to oglądać, choć Zew Cthulhu pozostaje niedoścignionym wzorem...

• elbereth_2 ocenił(a) ten film na: 10

Minęło pół roku, więc być może już to wiesz, ale.... jako fan powinieneś chyba wiedzieć, że pisarz się nazywał Lovecraft ;) .

• Jimmy0625 ocenił(a) ten film na: 7

elbereth_2 Słuszna uwaga.