Guess Who's Coming to Dinner

1 godz. 48 min.
7,6 4 899
ocen
7,6 10 4899
5 178
chce zobaczyć
7,4 9
ocen krytyków
{"rate":7.4444447,"count":9}
{"type":"film","id":31524,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Guess+Who%27s+Coming+to+Dinner-1967-31524/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Zgadnij, kto przyjdzie na obiad
 • addam23 ocenił(a) ten film na: 6

  Choć możliwe, że poruszono to w ostatnich 30' których nie dane mi było niestety obejrzeć.

  Duży problem może powstać w wyniku zderzenia ludzi z innych kultur i środowisk. Nie można wszakże być kulturalny na dwa sposoby. Zależnie od rozmiaru różnic i możliwości obu małżonków - wzajemne dotarcie się może być łatwiejsze, bądź trudniejsze.

  W tym filmie akurat pobrać chciała się para o umysłach i kulturze podobnej.
  Spójrzmy jednak choćby na małżeństwa Polka-muzułmanin. Oj często słyszy się o wielkich problemach w nich (choć są i oczywiście udane).

  Wbrew pozorom takie trudności występują również w tak błahych na pozór sytuacjach jak - wykształcony/a i niewykształcona/y; bogata i biedny itp.

  W takich sytuacjach jak najbardziej trzeba zastanowić się 100 razy i dobrze sprawę przemyśleć. Póki w małżeństwie będzie namiętność i zauroczenie, to i machnie ręką się na różnicę, a co z późniejszym okresem?
  Trzeba zdawać sobie sytuacje z problemu, być świadomym jakie zadanie nas czeka, oraz zastanowić się dobrze, czy się takiemu wyzwaniu podoła.

 • sml ocenił(a) ten film na: 9

  addam23 Mniej więcej właśnie o takich problemach mówi ostatnie 30' minut filmu....