PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136254}

Zieloni rzeźnicy

De Grønne slagtere
7,3 5 806
ocen
7,3 10 1 5806
Zieloni rzeźnicy
powrót do forum filmu Zieloni rzeźnicy

podobal mi się 

ocenił(a) film na 9

Wyśmienite skandynawskie kino, słodko-gorzkie z naciskiem na to drugie. Warta uwagi drugoplanowa rola Line Kruse jako Astrid. Smutny Mads Mikkelsen, ktorego zal, ale mimo to nie budzi sympatii. To, co zrobili Svend i Bjarne, poszło o wiele za daleko i na dodatek uszlo im bezkarnie. Mimo to klimat filmu był tak specyficzny, ze nawet ćwiartowanie ludzkiego ciała na fileciki nie oburzało w takim stopniu jak powinno. Dziwne uczucia wywołal we mnie ten film. Nawet nie potrafię okreslic do konca jakie. Ale podobał się, czekałam na rozwiniecie z ciekawością. Oczywiscie nie spodoba się masowemu odbiorcy, to trudne kino, melancholijne i dosc przygnębiające. Nie ma tu przesłania, morału, bardziej ciekawa, momentami zabawna historia opowiedziana w surowym, duńskim stylu, która smuci, dziwi i czasem rozbawia.

ocenił(a) film na 7
golkas0

Jak to nie ma morału? morał jest taki, że jesli jest sie rodzicem to nie umierać przedwcześnie, bo sie potem dzieciom w głowie chrzani ;)

golkas0

Bardzo trafna opinia, podpisuję się. Zwykle po obejrzeniu filmu przychodzi myśl, czy będę chciała do niego wrócić czy nie. Zwykle sprawa jest prosta - jeśli film był słaby to nie, jeśli mi się podobał to prędzej czy później obejrzę go ponownie. Ten film to wyjątek, uważam go za naprawdę dobry, ale coś mi się wydaje, że do niego nie wrócę. Bardzo specyficzny.

ocenił(a) film na 10
mabradabra

Miałam to samo kiedy oglądnełam pierwszy raz . Sądziłam ,ze do niego nie wrócę . Teraz to jeden z moich ulubionych , razem z pozostałymi dwiema komediami Jensena . Zdecydowanie oglądnijcie drugi raz , ja widziałam kilkakrotnie . Film ma przesłanie , choć moze nie moral ;) Kochaj i uwierz w siebie i w drugiego czlowieka . "Nie zrobisz z żółwia konia wyścigowego ale możesz zrobić z niego naprawdę szybkiego żółwia ". A Swend ? Gdyby wierzył do końca w swój geniusz nie byloby filecików-diablików z ludzkiego mięsa bo przeciez to JEGO marynata była genialna . Uwierz w siebie , każdy ma mocne strony . Możesz wyglądać jak Swend , mieć kiepski charakter jak on ale tez tak jak on wymyślisz " swoją marynatę" i odniesiesz w życiu sukces :))
Tochę uprościłam :)

kleszcz72

Przekonałaś mnie haha :) Może i uprościłaś, ale przesłanie jest zrozumiałe. Chyba faktycznie obejrzę jeszcze raz, choćby ze względu na świetne role Madsa i Nikolaja, uwielbiam obu.

golkas0

No, ale najważniejsze że skończyło się happy endem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones