Film

A United Kingdom

2016 1 godz. 51 min.
6,5 2 046
ocen społeczności
6,5 10 1 2046
2 002
chce zobaczyć
Książę Botswany, Seretse Khama, wywołuje międzynarodową sensację, gdy żeni się z białą, angielską kobietą.
Zjednoczone Królestwo
Zwiastun nr 2
Zjednoczone Królestwo
Zwiastun nr 1
Zjednoczone Królestwo - Zwiastun Nr 2 Zjednoczone Królestwo - Zwiastun Nr 2

Jest rok 1947. Seretse Khama studiuje na Oksfordzie, gdzie ćwiczy się w prawie, historii, polityce, a zdobywając nowe znajomości wśród najlepiej urodzonych, uczy się trudnej sztuki retoryki. Na jednej ze studenckich prywatek przyszły król poznaje pochodzącą z klasy średniej londyńską urzędniczkę Ruth. Oboje szybko zdają sobie sprawę, żeJest rok 1947. Seretse Khama studiuje na Oksfordzie, gdzie ćwiczy się w prawie, historii, polityce, a zdobywając nowe znajomości wśród najlepiej urodzonych, uczy się trudnej sztuki retoryki. Na jednej ze studenckich prywatek przyszły król poznaje pochodzącą z klasy średniej londyńską urzędniczkę Ruth. Oboje szybko zdają sobie sprawę, że znaleźli swoją drugą połówkę i chcą spędzić ze sobą resztę życia. Niestety, na drodze ich szczęściu stają obie rodziny. Jej – bo narzeczony jest czarny i pochodzi z dalekiej Afryki. Jego – bo wybranka nie należy do królewskiego rodu, jest zwykłą urzędniczką, do tego białą. To jednak dopiero początek kłopotów zakochanych, którzy przeciwko sobie będą mieli dwa różne światy, a po swojej stronie – tylko głębokie, szczere uczucie.

boxoffice
$3 902 185 w USA
$9 916 954 poza USA
budżet
$14 000 000
studio
Pathé / Perfect Weekend / Yoruba Saxon Productions
inne tytuły
A United Kingdom Hongkong
Więcej...
Zdjęcia do filmu nakręcono w Serowe (Botswana) oraz Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 7/10

  reptile2006 ocenił(a) film na

  Może nie jest to nadzwyczajne kino ale naprawdę się podoba... bardzo lubię poznawać prawdziwe historie z różnych zakątków świata... w tym filmie nie ma przesadnego wyciskania łez... są momenty wzruszające ale z niczym nie przesadzono... film nie nuży, nie dłuży się... seans minął spokojnie lecz przyjemnie. Moja ... więcej

  13
  • Nic specjalnego

   mitrus80 ocenił(a) film na

   Taki raczej powolny, senny film, mnie nie ruszył.

   3
   • Powrót myślami do....

    rudajolka1

    ...po obejrzeniu A UNITED KINGDOM nie wiedzieć dlaczego przypomniała mi się klasyka kina, bez wątpienia cudowny POŻEGNANIE Z AFRYKĄ :))

    1
    • Niezły

     ChrisKrasz ocenił(a) film na

     Niezły to chyba odpowiednia nota dla tego filmu. Aktorzy : Rosamund Pike i David Oyelowo grają naprawdę dobrze. Ciekawie pokazana historia, Jedyne do czego można się przyczepić to sposób pokazania Beczuany (dzisiejsza Botswana) Pokazana jest w sposób zbyt "cukierkowy" Taki jak się przyjęło nazywać ... więcej

     • Syn czy córka?

      ja_rr ocenił(a) film na

      W rzeczywistości mieli dwóch synów. Obecnie starszy z nich jest prezydentem Botswany. Czy ktoś wie dlaczego w filmie pokazano, że urodziła im się córka? Mało znaczący szczegół ale ciekawy. Może obecny prezydent Botswany nie zgodził się na wspomnienie swojej osoby?

     Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.