Jack Davenport I

7,6
8 152 oceny gry aktorskiej
Jack Davenport I
Jack Davenport urodził się w 1973 roku jako syn Marii Aitken i Nigela Davenporta. Studiował literaturę i studia filmowe na Uniwersytecie East Anglia.

Pierwszym krokiem do kariery było napisanie listu do Johna Cleese'a z zapytaniem czy mógłby zagrać w filmie "Fierce Creatures" (1997) gdzie ostatecznie zagrał opiekuna ZOO.

Jednakże jego pierwszą poważną rolą było zagranie adwokata Milesa w serialu telewizji BBC "This Life" (1996). Późniejsze filmy z jego udziałem to na przykład "Ultraviolet" (1998) gdzie zagrał nowoczesnego łowcę wampirów, czy "The Talented Mr. Ripley" (1999), gdzie gra obiekt miłosnego zainteresowania Matta Damona. Najbardziej rozpoznawalny jest dzięki udziałowi w kasowym filmie "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" (2003).
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 marca 1973

miejsce urodzenia: Merton, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 188 cm

Teen Choice
Zdobył Teen Choice,
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Michelle Gomez (od 01.05.2000), syn Harry (ur. 2010)
Rozważano go jako odtwórcę roli Caledona 'Cala' Hockley'a w filmie "Titanic". Ostatecznie nie zaangażowano go z powodu zbyt młodego wieku i wybrano Billy'ego Zane'a.
Rozważano go do roli Arthura Denta w filmie "Autostopem przez galaktykę", ale producenci nie zgodzili się, ponieważ uznali, że jest zbyt przystojny do tej roli. Ostatecznie angaż otrzymał Martin Freeman.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Chris Evans wyglada jak on

Najpierw oglądałam z nim Piratów, pretty man i SMASH- te głównie przypadły mi do gustu.
Muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem! Przystojny, wspaniale gra,
uwielbiam jego brytyjski głos :) i bardzo przystojny. Poproszę o więcej! btw z lekkim
zarostem wygląda wspaniale

Fajnie zagrał w piratach (zwłaszcza w skrzyni umarlaka i na krańcu świata ) a teraz ni widu ni słychu o nim . Szkoda bo naprawdę gość ma zadatki na dobrego aktora .

Mistrzowsko zagrał tragiczną postać szaleńczo zakochanego Porucznika Ralpha Clarkea w filmie "Niesamowita podróż Mary Bryant ".

jak ja go nie lubię w FF.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones