Tom Felton 

Thomas Andrew Felton

8,1
25 722 oceny gry aktorskiej
Tom Felton
Tom Felton urodził się 22 września 1987 w Epsom (Anglia, Wielka Brytania). Od siódmego roku życia śpiewał w chórze, a jego talent wokalny został zauważony przez jeden z najbardziej znanych w Wielkiej Brytanii chórów katedralnych, Guildford Cathedral. Na jego umiejętnościach aktorskich poznała się przyjaciółka rodziców. Zasugerowała, by chłopiec spotkał się z agentem. Po dwóch tygodniach ośmioletniego wówczas Toma zaangażowano do telewizyjnej reklamy. Pokonał ponad 400 innych kandydatów. 

Jako aktor telewizyjny zadebiutował w 1995 roku w serialu "Na podsłuchu", opowiadającym o przygodach detektywów. Dwa lata później po raz pierwszy pojawił się na dużym ekranie. Była to produkcja "Pożyczalscy", oparta na książce Mary Norton. Potem Felton wrócił do telewizji. Zagrał w brytyjskim filmie kryminalnym "Druga strona rzeczywistości" z Clive'em Owenem. W 1999 roku pojawił się też w obrazie "Anna i król" na podstawie pamiętników Anny Leonowens. Tom na planie mógł uczyć się fachu od Jodie FosterYun-Fat Chowa

W 2001 rozpoczęła się trwająca dekadę przygoda aktora z "Harrym Potterem". Tom starał się o rolę tytułowego bohatera serii. Ostatecznie w ośmiu częściach zagrał jego największego przeciwnika wśród uczniów - Draco Malfoy'a (trzy nagrody MTV i statuetka Teen Choice). W przerwach miedzy kręceniem kolejnych filmów o przygodach Pottera Felton grał głównie w produkcjach niskobudżetowych, takich jak "Nocna bestia". W 2011 roku otrzymał małą rolę w "Genezie planety małp". Później wcielił się w podejrzanego o morderstwo w serialu "Z premedytacją".

W kolejnych latach Felton grał zarówno w produkcjach kinowych (m.in. "Zjednoczone Królestwo", "Zmartwychwstały", "Poradnik łowczyni potworów"), jak i telewizyjnych (m.in. "Flash", "Origin").

Prywatnie w latach 2008-2016 był związany z Jade Gordon. Od lat Felton zajmuje się muzyką - ma na swoim koncie pięć płyt.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 września 1987

miejsce urodzenia: Epsom, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 175 cm

Teen Choice
Zdobył Teen Choice, 2 inne nagrody oraz 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma trzech starszych braci : Jonathana, Ashleya i Chrisa.
W 2010 r. wystąpił (z Benem Kingsley'em i Noelem Clarke) w klipie promocyjnym Robin Hood Tax Campaign, który ma na celu zachęcanie do ofiarowania bankom symbolicznego ułamka procentu, z którego zyski mają zostać przeznaczone na walkę z ubóstwem i ociepleniem klimatu na kuli ziemskiej.
Wystąpił w dwóch słuchowiskach radiowych w BBC Radio 4. W słuchowisku The Wizard of Earthsea wcielił się w rolę Ioetha, a w słuchowisku Here's to Everyone – w rolę Herkulesa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

W HP najchętniej wrzuciłabym go do gara z wrzącym olejem, tymczasem w normalnym życiu schrupałabym go razem z butami. Chociaż przyznam, że z każdym kolejnym razem, kiedy oglądam Harry'ego Pottera Draco wydaje mi się coraz fajniejszy (a wierzcie mi, Harry'ego oglądałam setki razy ;D). Nie wiem.. On ma w sobie 'to coś'...

więcej

Emma Watson podkochiwała się w koledze z planu filmu o Harrym Potterze, Tomie Feltonie.
Emma zakochała się w swoim koledze na samym początku pracy na planie. Oboje mieli wtedy po kilkanaście lat. Aktorce uczucie szybko przeszło i dziś wspomina to z rozbawieniem. Tom zapytany o tamte wydarzenia w wywiadzie, zaśmiał się...

więcej

Przeczytałam na jednej z angielskich stron, że w startującym w październiku kolejnym sezonie serialu The Flash nasz Tom ma grać detektywa i poznać sekret Barry'ego z którym się zaprzyjaźni. Cudownie!

Ja chciałabym tylko powiedzieć, że jest według mnie bardzo przystojny i świetnie gra, szczególnie Draco :)

Przypomina Michała Wiśniewskiego z Ich Troje :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones