PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462441}

Zmierzch

Twilight
5,6 332 443
oceny
5,6 10 1 332443
4,0 26
ocen krytyków
Zmierzch
powrót do forum filmu Zmierzch

No więc tak.
Zmierzch, wiele osób go nieniawidzi.
Ja nie, można by powiedzieć, jest na odwrót.
Absolutnie uwielbiam każdą część Zmierzchu.
Moja przygoda z tą serią zaczęła się w 2009 roku, kiedy to w zimowy wieczór przeszedłem się do kina na ten film.
O zmierzchu nie wiedziałem wówczas nic, poza tym że jest to film o normalnej (troche źle dobrane słowo, ale okej.) dziewoi zakochującej się w wampirze.
Tak więc idąc na seans miałem czystą karte.
Film mi się spodobał, i podoba się do dziś, ale dzisiaj podoba się z troche innych powodów.
Co w tym filmie spodobało mi się najbardziej?
Prosta odpowiedź, klimat, muzyka, scena gry w baseball.
Jeżeli chodzi o klimat, ta część jest zdecydowanie najlepsza.
Jest chłodna, użycie zimnych kolorów wyszło filmowcom na dobre.
Aktorstwo nie jest wcale aż tak drętwe jak w kolejnych trzech częściach (w PŚ2 poprawiło się i jest moim zdanie na tym samym poziomie co to z 1.)
Jeżeli chodzi o Kristen, to moim zdaniem tutaj odegrała rolę Belli-człowieka najlepiej, dlaczego?
Moim zdaniem zachowywała się i wyglądała w większości jak zwyczajna skryta 17 latka.
Robert, no cóż, moim zdaniem nie jest dobrym aktorem, widziałem go tylko w 6 filmach i spodobał mi się chyba tylko w 2, jednym z nich jest pierwsza część Zmierzchu.
Kiedy byłem na nim w kinie nie spodziewałem się że będzie takim hitem.
Szczerze lubie Zmierzch, ale moim zdaniem za równo filmy, jak i książki nie zasługują na bycie takim fenomenem, tak na prawdę jest to zwykły romans, plus błyszczące wampiry i metroseksualne wilki.
Tyle.
Dlaczego oglądam te filmy?
Jest pare powodów, są to strasznie zabawne filmy, serio w każdej części są sceny na których się pokładam, no najmniej jest w jedynce.
Kolejny powód to postacie, mimo iż nie są wybitne, przez te 4 lata wywiązała się u mnie pewna więź z nimi.
Lubie każdą postać z filmów, przede wszystkim te złe, Wiktoria jest super, Jacob jest spoko, a Taylor wcale nie jest złym aktorem, z trójki to on jest chyba najlepszy.
Kolejnym powodem są dziewczęta, podoba mi się Wiktoria, Alice, Rosalie, Leah, a nawet Bella (jednak przyznam, najładniejsza jest po przemianie.)
Ostatnim głównym powodem jest scenografia.
Ah te lasy, mam do Zmierzchu sentyment, gdyż sprawił że uwielbiam 3 rzeczy, wampiry, wilkołaki oraz lasy.

Tak wiec o to moja opinia, w skrócie, lubie te filmy, są to me guilty pleasury, wiem że są to kiepskie produkcje, ale za każdym razem gdy je oglądam mniej lub bardziej wciągne się w ten świat, jednak kiedy przyjdzie co doczego jestem gotowy żartować ze zmierzchu ile wlezie, uwielbiam słuchać kiedy ktoś wyśmiewa te filmy.
Moja ocena pierwszej części sagi to - 7.5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones