PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121110}

Znak wampira

Mark of the Vampire
6,5 1 014
ocen
6,5 10 1 1014
5,3 3
oceny krytyków
Znak wampira
powrót do forum filmu Znak wampira

Świetna rozrywka

ocenił(a) film na 7

Obejrzałam ten film przedwczoraj razem z mamą i muszę przyznać, że jest świetny! Niektóre sceny nas rozbawiły, a zakończenie totalnie zaskoczyło. Mam wrażenie, że ten film, w szczególności, został sparodiowany w Drakuli z Leslie Nielsenem.

ocenił(a) film na 6
Shamonegirl

Nie uważasz, że w scenariuszu jest gigantyczna dziura? Mnie też podobało się wiele scen w tym filmie, ogólnie klimat horroru, postacie, w szczególności "koleżanka draculi";)heh gdybym spotkał taką nieopodal cmentarza zawał murowany. Jednak film wygląda tak, jakby wycięto z niego kilka ważnych scen(co chyba miało miejsce przeczytałem gdzieś taką ciekawostkę, podobno miał być dłuższy). Co do Pana Lugosi to uważam, że Christopher Lee był lepszym wampirem, a jakie jest Twoje zdanie? widziałaś jakieś film z Lee w roli głównej?

ocenił(a) film na 7
Edmond__Dantes

Faktycznie wycięli kilkanaście(lub kilkadziesiąt) minut filmu(wszystkie odniesienia do kazirodztwa), ale w sumie mi to nie przeszkadzało:) ta "koleżanka Drakuli" to była jego córka i od razu skojarzyła mi się z Morticią, ale taką zdecydowanie mniej sympatyczną i bardziej złowrogą:) Szczerze mówiąc nie znam filmografii Ch. Lee, ale jakbyś polecił mi ciekawe horrory z jego udziałem to byłabym b. wdzięczna:D

ocenił(a) film na 6
Shamonegirl

Jakie tam były odniesienia do kazirodztwa? I skad wiesz, że ta "morticia" była córka Draculi? Nie wpadłem na to nigdzie. Z wielką chęcią moge polecić filmy z Christopherem Lee jako Dracula ale też inne stare horrory z jego udziałem;) jeżeli chodzi o rolę Draculi to zacznij od ''horror Draculi", dalej ''dracula książę ciemnosci", "skosztuj krwi Draculi", 2 pierwsze świetne;)Jest jeszcze więcej filmów z Ch. Lee jako Dracula ale jeszcze nie widzialem wszystkich. Jeżeli chodzi o inne horrory to polecam: "przekleństwo frankensteina (1957); "pies baskerville'ów"(1959), "narzeczoną diabła"(1968)... Mam nadzieję, że obejrzysz jakiś, bo jeżeli lubisz starsze, klimatyczne horrory to te z pewnością przypadną Ci do gustu;)

ocenił(a) film na 7
Edmond__Dantes

O tym kazirodztwie przeczytałam na imdb,com, ale w sumie nie wiem czy to prawda:) A za propozycje filmów Dziekuję, na pewno obejrzę!

ocenił(a) film na 8
Edmond__Dantes

To prawda widzialem te filmy z Ch.Lee sa swietne ogolnie klimat horrorow z tamtych lat jest znacznie lepszy niz z nowszych produkcji :) Uwielbiam filmy Hammera ttakze z P.Cushingiem

ocenił(a) film na 6
Jackie82

Ten klimat jest niepowatarzalny. Polecisz jakiś film z dawnych lat o podobnym klimacie? Niekoniecznie od Hammera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones