PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710553}

Zniknięcie Eleanor Rigby: Oni

The Disappearance of Eleanor Rigby: Them
6,3 3 473
oceny
6,3 10 1 3473
7,3 7
ocen krytyków
Zniknięcie Eleanor Rigby: Oni
powrót do forum filmu Zniknięcie Eleanor Rigby: Oni

Trzecia część trylogii Neda Bensona – w odróżnieniu od Him i Her reżyser prezentuje tu punkt widzenia obojga bohaterów: Eleanory i Connora. Najpierw widzimy ich na randce w restauracji, z której muszą uciec, bo nie mają czym zapłacić. To sam początek tego związku – są jeszcze szczęśliwi i beztroscy. Następnie czas przyspiesza, a Eleanora skacze z nowojorskiego mostu do rzeki. Z wody wyławia ją straż przybrzeżna i zabiera do szpitala. Kobieta wraca do domu rodzinnego oraz na studia, próbując na nowo określić własną tożsamość. Załamanie nie wynika z nudy, tylko z tragedii, o której Eleanora nie chce ani myśleć, ani rozmawiać. Tymczasem Connor snuje się po swojej kiepsko prosperującej restauracji, zastanawiając się, jak skłonić żonę do powrotu. Benson tworzy dla bohaterów i ich wątpliwości dużo przestrzeni – składa swój film z długich rozmów, w których padają szczere, nie zawsze przyjemne słowa, a także z pauz, gdy przygląda się twarzom Eleanory i Connora. Udaje mu się uchwycić moment, w którym gwałtownie skończyła się młodość, a życiowe plany trzeba zweryfikować. (źródło: American Film Festival)

markus1511_2

Którą część polecasz na początek?

Fragaria

Bardzo mi przykro, ale jeszcze nie widziałem żadnego z nich. Tylko dodałem opis, bo go było brak. Pozdrawiam.

markus1511_2

W sieci jest tylko wersja "Oni", ale wolałabym chyba zacząć od "Her" albo "Him".

Fragaria

Jest jeszcze wcześniejsza wersja bez żadnego dopisku z roku 2013, ale nie wiem czy to jest "Her" czy "Him".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones