Film

1976 1 godz. 26 min.
7,4 227
ocen
7,4 10 1 227
173
chce zobaczyć
{"id":"12029","linkUrl":"/film/Zofia-1976-12029","alt":"Zofia","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/20/29/12029/7367268.2.jpg"}
Pensjonariuszka domu opieki przypadkiem trafia na plan filmowy.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Opowieść o starej kobiecie, pensjonariuszce domu opieki społecznej, której życie rozjaśnia nadzieja na wspólne zamieszkanie z córką i zięciem w ich nowym mieszkaniu. Zofia jest wprawdzie pensjonariuszką domu opieki społecznej, ale swój pobyt traktuje tymczasowo. Zbiera i sprzedaje butelki, szuka szczęścia grając w totalizatora sportowego,Opowieść o starej kobiecie, pensjonariuszce domu opieki społecznej, której życie rozjaśnia nadzieja na wspólne zamieszkanie z córką i zięciem w ich nowym mieszkaniu. Zofia jest wprawdzie pensjonariuszką domu opieki społecznej, ale swój pobyt traktuje tymczasowo. Zbiera i sprzedaje butelki, szuka szczęścia grając w totalizatora sportowego, przypadkowo występuje w filmie, pozuje studentom ASP. Na święta Bożego Narodzenia jedzie do córki i jej męża. Robiąc porządki bezwiednie niszczy materiały przygotowywanej przez zięcia pracy doktorskiej. Wigilijny wieczór spędza w restauracji dworcowej. Podróżnym rozdaje przygotowane dla dzieci prezenty, resztę wyrzuca przez okno pociągu, którym wraca.

studio
Studio Filmowe Kadr
tytuł oryg.
Zofia
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Bardzo dobry film

  500movies ocenił(a) film na 8

  Nie wiem dlaczego telewizje w kółko emitują różne gnioty, a tak życiowy film jest prawie zupełnie zapomniany

  2
  • Portret mieszkanki Domu Opieki Społecznej. Smutne życie bohaterki rozjaśnia nadzieja, że zamieszka z rodziną, która ma otrzymać mieszkanie w nowym bloku. Debiut fabularny Ryszarda Czekały, znanego dokumentalisty.

  • poszukuję

   użytkownik usunięty

   Gdzie można obejrzeć?