PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120103}

Zostań

Stay
7,2 70 860
ocen
7,2 10 1 70860
6,2 18
ocen krytyków
Zostań
powrót do forum filmu Zostań

Film mnie niestety niczym nie zaskoczył. Praktycznie od początku podejrzewałem, że wydarzenia na ekranie to wizja umierającego Henry'ego. Zastanawiałęm się tylko czy psycholog i on to jedna osoba czy jednak Sam jest jego ratownikiem i okazało się, że to opcja nr 2. Podobnie było z powodem śmierci Henry'ego - w gę wchodził wypadek, do którego on sam doprowadził, albo teoria, że mógł przeżyć i potem zabić się w wyniku wyrzutów sumienia. Film ma niestety statyczne tempo i choć widać w nim niezłe zamieszanie, to nie wciąga widza w emocjonalną grę (przynajmniej w moi przypadku). O wiele lepsze zabiegi niż w "Zostań" zastosowano w "Drabinie Jakubowej" i może dlatego nie czuję się zaskoczony. Skąd zatem taka ocena? Ano stąd, że niektóre efekty specjalne były dobre. Np. płynne przejścia tła z jednej sceny do zupełniej innej. Podobały mi się dwojaczki i trojaczki podczas wyjścia z auli studenckiej i spotkania obu bohaterów na uczelni. Domyślam się, że chodziło o efekt rozmycia i powielonego widzenia tych samych ludzi/obiektów w wyniku śmiertelnej rany i wewnętrznego wstrząsu mózgu. Dobra była również gra Ryana Goslinga. Choć żle nie wypadł Evan McGregor to jego gra jednak jest tylko standardowo ok, podobnie jak Naomi Watts. I pomimo braku zaskoczenia zakończenie jest jednak smutne. To właśnie przez nie podwyższyłem filmowi ocenę z OK na NIEZŁY. Także źle nie jest, ale mogło być znacznie lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones