PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120103}

Zostań

Stay
7,2 70 870
ocen
7,2 10 1 70870
6,2 18
ocen krytyków
Zostań
powrót do forum filmu Zostań

Od dawna chciałam obejrzeć ten film i gdy go wreszcie zobaczyłam to nie zawiodłam się. Film jest bardzo intrygujący, enigmatyczny, zrobił na mnie ogromne wrażenie (szczególnie końcowa scena, w której wiele się wyjaśnia), ale ma też wiele niejasności, których nie rozumiem. Może uda mi się je rozszyfrować jak zobaczę film drugi,trzeci raz. Warto go obejrzeć.
pozdrawiam.

niezapominajka2222

Mnie też wciągnął.Te niejasności mi trochę z Davidem Lynchem kojarzyły się.

ocenił(a) film na 10
emiliano22

Faktycznie film jest genialny ! Strasznie trzymał mnie w napięciu i na prawdę oglądałam go z zapartym tchem ! Ale prawdą jest, iż film nie należy to lekkich i przyjemnych.
Bardzo podobały mi się te przejścia między scenami.
Nawiązując do Emiliano22 - filmy Lyncha są strasznie pokręcone ! Ja nadal nie rozumiem Blue Velvet...

Kleiner483

Mi też podobały się te przejścia między scenami,fajny pomysł.No a filmy Lyncha są strasznie pokręcone :).Ale czy na pewno chodziło Ci o Blue Velvet?Już dawno nie widziałem tego filmu ale o ile pamiętam to wszystko zostało tam wyjaśnione.

ocenił(a) film na 10
emiliano22

Są bardzo pokręcone!
Tak tak, na pewno. Pamiętam, że oglądałam ten film w wakacje i właśnie jakoś nie bardzo załapałam końcówki.

Kleiner483

Sandy i Jeffrey wyznają sobie miłość.Wracają do domu,pod domem Jeffreya omal nie dochodzi do bójki Jeffa z byłym chłopakiem Sandy.Wtedy pojawia się naga i załamana psychicznie Dorathy.W trójkę jadą do domu Sandy skąd Dorothy zabiera pogotowie.Jeffrey udaje się do domu Dorothy i zastaje tam zmarłego,przywiązanego do krzesła męża Dorothy i skorumpowanego policjanta.Policja w tym czasie robi zasackę na Franka i jego ludzi.Lynch nie wyjaśnił co się stało w domu Dorothy,jak znalazła się pod domem Jeffa,co się stalo w jej domu,dlaczego skorumpowany policjant był ranny na stojąco,a jej mąż martwy.Może istnieje jakaś wersja bez cenzury.Poza śmiercią męża Dorothy wszystko kończy się dobrze,Dorothy odzyskuje syna,Jeff zabija Franka i jest z Sandy.Jest to jeden z normalniejszych filmów Lyncha w tym sensie że bez karłów,olbrzymów,bobów,czarnych chat,kamiennych kręgów,białych koni i tej całej parapsychologi.
Takie filmy jak Lyncha czy Zostań nie można chyba być pośrodku.Albo się ktoś wkręca i podziwia albo nudzi i krytykuje.A widziałaś może Inland Empire?To dopiero przelynchowany film :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones