PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120103}

Zostań

Stay
7,2 70 543
oceny
7,2 10 1 70543
6,2 17
ocen krytyków
Zostań
powrót do forum filmu Zostań

nie niedosyt

ocenił(a) film na 5

Mnie ostatnia scena nie przyniosła odczucia niedosytu. Ona przyniosła mi wrażenie, że scenarzysta wraz z reżyserem zakpili sobie ze mnie.
Uwaga spojler.
Bo otóż oglądałem z zainteresowaniem te ponad 90 min filmu tylko po to by na koniec dowiedzieć się, że to wszystko to tylko i wyłącznie wytwór mózgu w stanie agonii. Dla mnie jako widza nie była to komfortowa sytuacja. Oczywiście są filmy, które ogląda się zgadzając się na konwencję , z jaką zostały nakręcone ale ten "udaje" rzeczywistość aż do końca by w finale (tak jak właśnie to odczułem) zakpić. Finał w zamyśle miał zaskoczyć, zaszokować, może na wzór "szóstego zmysłu" czy też "innych" ale tak nie jest, Dałem 5

ocenił(a) film na 6
con_es_R

No właśnie myślałam, że zaskoczy na miarę Szóstego zmysłu, ale dla mnie zakończenie było jednak rozczarowaniem. Za mało zaskakujące. Stanowczo wolę Szósty zmysł.

ocenił(a) film na 10
con_es_R

Czyż nie o to właśnie chodziło, żeby pokazać w jakiej matni zajduje się nasz mózg (świadomość) w chwili umierania?... jak dla mnie film wspaniały, być może nie do końca pozytywny jako wyobrażenie tej sytuacji, ale kto wie, może tak to właśnie wygląda..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones