PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744969}

Zwierzęta nocy

Nocturnal Animals
7,2 137 846
ocen
7,2 10 1 137846
7,1 46
ocen krytyków
Zwierzęta nocy
powrót do forum filmu Zwierzęta nocy

Cały film trzymał mnie w napięciu i czekałam na jakieś zaskakujące zakończenie a tu nic… autor pozostawia pole do popisu dla naszej wyobraźni. Czy to że Susan wizualizuje sobie treść książki jako historia o niej i o jej byłym meżu, czy to że ona go zraniła, a on nazwał książkę zwierzęta nocy tak jak nazywał ją samą oraz śmierć bohatera książki i nieobecność autora na umówionym spotkaniu to znak dla nas że pisarz się zabił?

ocenił(a) film na 10
martiarella

Mnie się wydaje że on zjawił na to spotkanie, ale nie po to by z nią się spotkać. Obserwował ją z daleka. Chciał się upewnić czy przyjdzie. I ten właśnie sposób dokonał zemsty na niej. Bo ona przychodząc na to spotkanie i długo czekając na niego, po prostu wzięła na siebie całą winę i odpowiedzialność za to co między nimi zaszło. To nawet widać po jej mimice w ostatnich sekundach filmu.

ocenił(a) film na 9
Adamsky777

Ja to interpretuje tak, że w książce za pomocą takiej, a nie innej fabuły ubrał w słowa emocje, które towarzyszyly mu podczas straty swojej żony oraz córki (aborcja). Zwieńczeniem filmu jest brak pojawienia się Edwarda na kolacji, co mogło u bohaterki wywołać pustkę, dokładnie taką, jaką on sam czuł po stracie najbliższych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones