PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744969}

Zwierzęta nocy

Nocturnal Animals
7,2 137 846
ocen
7,2 10 1 137846
7,1 46
ocen krytyków
Zwierzęta nocy
powrót do forum filmu Zwierzęta nocy

Mam prośbę. Jako, że mam genialną nauczycielkę, która nam jako zadanie domowa zadała obejrzenie tego filmu, a ja nie mam takiej możliwości, czy moglibyście mi pomóc odpowiedzieć na te pytania?

1 Dlaczego galeria sztuki jest pusta?
2 Co symbolizuje pierwsza scena?
3 Jakie było wydarzenie artystyczne (do którego nurtu zaliczysz)?
4 Czy życie i sztuka może się obyć bez etyki?

Dziękuję za każdą pomoc ;-)

ocenił(a) film na 8
amy54321

Masz ciekawą nauczycielkę. Wybrała interesujący film do interpretacji.
1. Galeria sztuki jest pusta, bo bohaterka ma problemy finansowe. Domyślam się, że Twojej nauczycielce chodzi jednak o znaczenie symboliczne. Czyli pusta galeria wyraża pustkę w życiu głównej bohaterki. Ponadto w filmie zostaje sformułowany zarzut pod jej adresem, że nie jest twórcą, ale tylko kolekcjonerem. Sama nic nie tworzy. A to co posiada jest ulotne.
2. Pierwsz scena jest wg mnie zapowiedzią bezpruderyjności i tego, że czeka nas obnażenie grzechów. W tym wypadku głównej bohaterki, do której należy galeria, w której odbywa się na ta scena/wernisaż.
3. Podejrzewam, że chodzi o barok ze względu na kształt modelek, ale może tu chodzi o naturalizm.
4. A to już pytanie, na które musisz sobie sama odpowiedzieć.

icenumerocinq

Czyli to ostatnie pytanie nie bylo zwiazane z filmem? Dziękuję bardzo za pomoc :-)

ocenił(a) film na 8
amy54321

Pytanie nr 4 jest uniwersalne. Związane z filmem, ale nie trzeba go oglądać, żeby na nie odpowiedzieć. Pułapką jest sformułowanie tego pytania, bo łączy ono sztukę i życie. Czyli możesz odpowiedzieć tak, lub nie, ale tylko łącznie. Wg mnie życie nie może obyć się bez etyki, natomiast czy sztuka, to już dyskusyjne. Najlepiej odpowiedzieć, że to i to nie może, i masz z głowy. Chyba, że chcesz kłótnię z nauczycielką, to podyskutuj. ;-)

icenumerocinq

Oj z nią to lepiej nie dyskutować. Taki typ co zawsze ma rację. W każdym razie bardzo, bardzo dziękuję :-) Ratujesz mi życie ;-)

amy54321

Szczerze? Zazdroszczę nauczycielki, która wysyła do kina na tego typu filmy :)

amy54321

Pierwsza scena (nie intro) przedstawia galerię wypełnioną tłumem ludzi, którzy zajęci są sobą, a nie sztuką. Dla mnie obnaża POZÓR życia, jakie wiedzie główna bohaterka.
Kusi mnie, żeby zaryzykować stwierdzenie, że wydarzeniem był performance, a wszystkie występujące tam panie były 'performerkami' (i jeśli tak na to spojrzeć, to ów brak zainteresowania widzów nabiera większego znaczenia...)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones