PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703836}

Zwierzogród

Zootopia
7,9 269 998
ocen
7,9 10 1 269998
7,8 36
ocen krytyków
Zwierzogród
powrót do forum filmu Zwierzogród

Anie 2017

ocenił(a) film na 10

Dziś jest rozdanie nagród Anie do których to "Zootopia" dostała aż 11 nominacji. Kiedy można się spodziewać ogłoszenia wyników?

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Rozdanie nagród zaczyna się o 19 czasu Kalifornijskiego(4 rano w Polsce). Zapewne potrwa około dwóch godzin. Wyniki powinny być już około 6-7 nad ranem

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Sześć nagród dla "Zootopii" i po dwie dla "Moany" i "Kubo":

http://annieawards.org/nominees/#1

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Wikipedia mowi ze trzy dla Kubo, ale nie zmienia to faktu ze Zootopia pozamiatala konkurencje plus zgarnela najlepsza animacje. Duzy krok w kierunku Oscara

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Tak, źle odczytałem nagrody dla "Kubo".

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Niestety, na głównej pod artykułem zaczął się już hejt ....

http://www.filmweb.pl/news/%22Zwierzogr%C3%B3d%22+wielkim+triumfatorem+nagr%C3%B 3d+Annie-121575

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Nie ma sensu sie przejmowac. Ocena na filmwebie mowi sama za siebie wiec film sie obroni. Poza tym hejt jest tylko z zasady bo Disney i bo Kubo ;)

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

No tak - film jest "ordynarną propagandą polityczną" i nie umywa się do innych filmów Disneya (a nagrody sobie kupił) a "Kubo" jest sztuką przez wielkie S ;)

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Obejrzalem wczoraj Kubo i owszem jest bardzo dobry, ale nie przesadzajmy

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

"Kubo" zapewne jest dobry ale jak napisałem pod artykułem, nie jest to film dla każdego, gdyż jest zbyt obcy kulturowo dla przeciętnego kinomana, nie jest tak uniwersalny jak film Disneya, który trafi do każdego widza niezależnie od kraju i rasy. Moim zdaniem właśnie owa uniwersalność oraz umiejscowienie akcji we współczesnym świecie przesądziły o sukcesie 'Zootopii".

lelen_lis

Tyle że Kubo nawet nie widziałeś a pierdzielisz i się wymądrzasz wszędzie jakbyś go widział,zachowujesz się jak zwyczajny fanboj.

ocenił(a) film na 10
Adorianu

Sorry, ale fanbojem nie jestem, gdyż przez 10 lat miałem wywalone na Disneya za to, ze porzucili klasyczną animację 2D na rzecz CGI i "Zwierzogród" był drugim filmem tejże wytwórni, który obejrzałem w kinie od 2004 roku (pierwszym byli "Zaplatani" a "Księżniczki i Żaby" nie liczę, bo to nie CGI) i do kina wybrałem się tylko dlatego, że wszystkie recenzje bardzo go zachwalały, co była dla mnie dosyć zaskakujące, gdyż spodziewałem się raczej porażki a la "Kurczak Mały". Film mnie oczarował; wykonaniem, kreatywnością, postaciami, chemią między nimi, kreacją świata przedstawionego itp. i chociaż nie rozdaję 10/10 na lewo i prawo, to w tym przypadku musiałem dać maksymalną notę, gdyż ostatni raz tak dobrze na animacji bawiłem się w 1994 roku, gdy byłem trzy razy w ciągu tygodnia na "Królu Lwie".

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Ja obejrzałem oba filmy i stwierdzam po prostu, że to dwie zupełnie różne produkcje. Kompletnie nieporównywalne ze sobą

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

"Kubo" wygrał wczoraj BAFTę za najlepszą animacje i już jest hejt, że prawdziwe arcydzieło wygrało z Disneyowskim "popcornem" i że Anglicy są najbardziej obiektywni i dzięki nim, "Zootopia" nie ma już szans na Oscara, bo zawsze zdobywca BAFTy dostawał Oscara.

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Ocena na Filmwebie i IMDb faktycznie pokazuje że ten film to "tylko popcorn" :)

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Obejrzałem "Kubo", nie jest zły ale mnie też jakoś szczególnie nie zachwycił - krótka recka:

http://www.filmweb.pl/news/BAFTA+2017%3A+%22La+La+Land%22+najlepszym+filmem-1217 15

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Zły link dałeś.

Kubo był spoko, bardzo mądry film. Ale nie poczułem tej magii

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Dobry, bo tam w komentarzu zrecenzowałem pokrótce film ;)
Ja też nie poczułem tej magii oraz przewidziałem wszystkie twisty fabularne. To takie RPG drogi ze zbieraniem artefaktów, które finalnie nie są do niczego potrzebne ;) "Zwierzogród" ma dla mnie lepiej dopracowany i zrealizowany świat, gdzie wszystko jest przemyślanie i ma swoje miejsce, w "Kubo" tego brak.

użytkownik usunięty
lelen_lis

Zaiste, świat się kończy, na dodatek zdominowały go zło i głupota, pacyfizm i multikulti. Zamiast wypowiedzieć im wojnę, ludzie im ulegają, myśląc, że w ten sposób nie będą ich denerwować i problem minie. Niestety, skutek jest odwrotny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones