PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703836}

Zwierzogród

Zootopia
7,9 269 998
ocen
7,9 10 1 269998
7,8 36
ocen krytyków
Zwierzogród
powrót do forum filmu Zwierzogród

Zezwierzęcenie

ocenił(a) film na 8

Ja rozumiem, że dzieciaczki miały wyciągnąć z tego morał. Ale ten motyw totalnie psuje odbiór filmu, pasuje jak pięść do nosa. Wydawałoby się, że będziemy mieć do czynienia z animowanym filmem policyjnym. Wydawało mi się, że będzie to coś w klimacie Akademii Policyjnej, Bogów Ulicy i kilku innych "dorosłych" filmów. I z początku tak było, ale potem pojawił się właśnie ten motyw. Dzikie zwierzęta można interpretować jako zombie czy inne potwory z horrorów. Do tego są zamykane w tajnym ośrodku, prezydent wie o wszystkim itd. Połączenie takiej tematyki z filmem o policji w animowanym filmie dla dzieci nie może być dobre.

ocenił(a) film na 10
AgentB

"Animowanym filmie dla dzieci" - jezu -_-

ocenił(a) film na 8
maladzonaga

Rozumiem jak można odebrać to zdanie, ale nie takie były moje intencje. W końcu sam obejrzałem ten tytuł, gdyż miałem taką ochotę. Jednakże dzieci są bardzo dużą grupą odbiorców.

użytkownik usunięty
AgentB

Masz rację, świeżość głównego wątku jest niezwykle niska.

ocenił(a) film na 10
AgentB

A co jest nie tak z tym wątkiem?
Od stuleci drapieżniki i roślinożercy żyją w pokoju a drapieżcy nie jedzą mięsa ssaków (tylko owady i ponoć ryby) i nagle, drapieżniki wyzbyte swych morderczych instynktów, dziczeją, co powoduje strach w społeczeństwie złożonym w 90% z roślinożerców - ofiar drapieżników. Jak dla mnie, idealny punkt wyjścia aby pokazać do czego prowadzi strach.
"Akademia Policyjna" to parodia kina policyjnego, a nie kino policyjne. "Zootopii" bliżej do "Zabójczej Broni", "48 Godzin" a nawet do "Chinatown".

ocenił(a) film na 8
lelen_lis

Wyobraź sobie, że oglądasz jakikolwiek zwyczajny, przyzwoity film policyjny. Policjant przesłuchuje świadka, ale ten nagle zamienia się w zombie które chce rozszarpywać ludzi i zjadać mózgi. Uważasz, że wszystko jest w porządku, podoba ci się to co widzisz, czy czujesz się skonfundowany? Właśnie to nie podoba mi się w tym wątku.

ocenił(a) film na 10
AgentB

A gdzie tu masz zombie?
Rośliny wywoływały u drapieżników agresje, a nie chęć zjedzenia ofiary. To tylko Nick zagrał z Obłoczek, że chce zjeść Judy. Żaden porwany drapieżnik nie próbował nikogo zjeść - inna sprawa, że efekt owej roślinki dosyć długo się utrzymywał i potrzebne było antidotum.

ocenił(a) film na 8
lelen_lis

Ach, czyli twierdzisz, że ta dzikość, że te zęby, te pazury były tylko dla jaj? Odurzone zwierzątka chciały się po prostu pobawić z innymi? Ta wydra wcale nie rozszarpała oka pumie, a puma nie chciała rozszarpać głównej bohaterki?

ocenił(a) film na 10
AgentB

Ale co to ma wspólnego z zombie?
Roślina wywoływała agresję i jakby uwsteczniała drapieżniki, ich ewolucje. Zombie to żywe trupy a tutaj nic takiego nie ma, po podaniu antidotum wszystko wróciło do normy.
O co ci w ogóle chodzi? O to, że ten motyw jest nieodpowiedni dla dzieci?

użytkownik usunięty
lelen_lis

Ale do zombie to akurat trochę podobne.

ocenił(a) film na 8
lelen_lis

Zamiast zombie możesz wstawić dowolnego potworka z horrorów, który kieruje się pierwotnymi instynktami i nie ma możliwości się im przeciwstawiać. Nie ma znaczenia, czy będzie to zombie, czy cokolwiek innego, użyłem tego przykładu, gdyż jest najbardziej rozpowszechniony w popkulturze, każdy wie o co chodzi.

O co mi chodzi, co mi nie pasuje w tym motywie zdążyłem już na pisać dwa posty wyżej.

ocenił(a) film na 10
AgentB

Po prostu nie rozumiem Twojej argumentacji i nie wiem, o co Ci tak na prawdę chodzi ... Co mieli innego zrobić? Przecież właśnie o to chodziło, żeby pokazać lęk społeczeństwa przed zdziczeniem drapieżników, gdzie 90% społeczeństwa stanowią roślinożercy/byłe ofiary drapieżców. Dla mnie, pomysł jest bardzo dobry i na + zaskoczyło mnie też ukazanie burmistrza miasta-lwa, który reprezentuje wszelkie negatywne cechy polityczne.

ocenił(a) film na 8
lelen_lis

Co mieli zrobić? Film animowany o króliczku - policjantce. Tak po prostu, tyle by wystarczyło.

ocenił(a) film na 10
AgentB

A nie jest?
Jak film jest dla dzieci to jest płacz, ze jest dla dzieci. Jak jest dla dorosłych to jest płacz, ze dzieci się boją i nie rozumieją fabuły, przesłania. Ja tam się cieszę, że to nie jest film dla dzieci a z drugiej strony, nie jest to kolejny "Shrek" z mnóstwem odniesień do innych filmów w dialogach. "Zootopia" wyznacza własny standard, będąc produkcją bardziej dla nastolatków i dorosłych, niż dla pięciolatków.

użytkownik usunięty
lelen_lis

Akurat temu się szczerze sprzeciwiam - już dawno temu skończyłem 12 lat i myślę, że to górna granica wieku.

użytkownik usunięty
AgentB

Masz rację, brzmi idiotycznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones