W moim przekonaniu brakuje paru nominacji:
- Animal Kingdom - najlepszy film, scenariusz oryginalny, aktor drugoplanowy (Guy Pearce)
- Wyspa Tajemnic - scenariusz adaptowany, aktor pierwszoplanowy (DiCaprio)
- Miasto złodziei - scenariusz oryginalny

paint

Mr. Nobody bym jeszcze dorzucił. :P

nielubieczosnku

Nolan, "Shutter Island" (film, scenariusz, kategorie techniczne), "Agora" (zdjęcia, montaż, muzyka, scenografia, kostiumy), Weisz, Hershey (rola drugoplanowa), Minghella (rola drugoplanowa), DiCaprio (za "Wyspę"), "Tron" (efekty).

nielubieczosnku

Mr. Nobody... nie ten rok ^^

krzysiek2804

The Hurt Locker dostało Oscara w 2010(czyli filmy z 2009 roku) choć film był z 2008.

Kniaz4815

Inna sytuacja była z The Hurt Locekrem niż teraz z Mr. Nobody.

nielubieczosnku

Brak Shutter Island jest kompromitacją akademii na całej linii!!!!!!

paint

Zdecydowanie "Wyspa Tajemnic" największy nieobecny!

"Incepcja" jest wg mnie jest słabsza a jest nominowana chyba tylko za nowatorstwo - jest to film dobry, może i bardzo dobry ale czegoś nu brak. W obu przypadkach jednak DiCaprio genialny. Zgadzam się z dzida_86 - Leo każdą rolą zasługuje bezapelacyjnie na Oscara.

A jeśli już znalazła się "Incepcja" to gdzie reżyser Nolan?!

Co do bajek to dodam "Jak wytresować smoka" - ogromna szkoda. Czemu go nie ma? Jest genialny i chyba tylko "Wall-e" tak porusza co on. Niby ograny temat ale film wyciska z niego wszystko co się da. "Toy Story 3" widocznie musi być jeszcze lepsze skoro jest nominowane - nie widziałem, nie jestem fanem tej serii.

misiek0310

ja z animowanych widziałem tylko "Toy Story 3" jest spoko, ale bez szału w porównaniu z poprzednimi częściami serii

najwięksi nieobecni to oczywiście brak nominacji za reżyserię dla nolana
kompletne pominięcie wyspy tajemnic - nie porwał mnie, ale obiektywnie patrząc jest to dobry film, nominacja za najlepszy film, scenariusz i za rolę DiCaprio powinny być
bardzo fajnie zagrała Mila Kunis w 'Czarnym Łabędziu' i mogłaby znaleźć się wśród nominowanych za drugoplanową rolę żenską choć jej brak przy braku wyspy tajemnic i reżyserii dla nolana to pikuś

owczy

ja oglądałem tylko "how to train your dragon" i jestem ZAŁAMANY wygraniem muzyki przez jakiegoś dziadygę nominowanego 20 razy a to dopiero jego 2 wygrana - zupełnie jakby już z żalu mu dawali tego Oscara.. a muzyka do "how to train your drago" zdecydowanie - powalająca resztę konkurentów - nie rozumiem jak muzyka z "the social network" mogła wygrać... TAKIE BADZIEWIE...

misiek0310

"Jak wytresować smoka" jak najbardziej jest nominowane, w swojej kategorii - film animowany. ;) Mój ośmioletni brat dba o moją znajomość tematu i pozwolę sobie uznać, że jest lepszy od Toy Story.

użytkownik usunięty
paint

Aktor: Pierce Brosman i Evan McGregor za Autor Widmo
Zdjęcia: Autor widmo
Film: Autor widmo i Essential Killing

paint

DiCaprio za wyspę tajemnic , Nolan za Incepcję . Tego mi brakuje w nominacjach do Oskarów. To naprawdę wielkie przeoczenie .

paint

Popieram wypowiedź z pierwszego posta. Oglądałem wczoraj Animal Kingdom i też rzucił mi się w oczy Ben Mendelsohn.
Scott Pilgrim vs World umieściłbym efekty specjalne, wyglądało to wszystko ciekawie.
Nolan oczywiście tak. The Shutter Island oczywiście scenariusz i aktor pierwszoplanowy.
Nie przekonała mnie aktorka z Animal Kingdom nominowana do aktorki drugoplanowej, nie rozumiem tej nominacji.

paint

wg mnie
tron - efekty
wyspa tajemnic - przy najmniej 1 dla dicapria(albo za incepcje)
autor widmo - chociaż za scenariusz
incepcja - reżyser i montaż na 100%( ewentualnie marion cittilard - drugoplanowa)
agora - nieanglojęzyczny

timeron7

Cottilard była średniawa, jak dla mnie zepsuła ten film.

paint

scott pilgrim vs. the world - montaż i scenografia, clint mansell - muzyka (z powodu dyskwalifikacji), nolan jako reżyser

paint

Mnie brakuje jeszcze w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny szwedzkiego Millenium

paint

Kiedy wreszcie docenią postęp jaki zanotował Di Caprio od mdławej roli w "Titanicu" do rewelacyjnych w "Drodze do szczęścia" czy "Wyspie tajemnic" ????

kost0

chyba nigdy, akademia nie przepada za Leo i myślę że jeszcze troszke poczeka na swoja złota statuetkę

paint

Brakuje mi nominacji za muzykę jeśli chodzi o "Tron". Chociaż nie widziałam wszystkich nominowanych w tej kategorii, to właśnie stanowiło o tym, że film jest warty zapamiętania. Muzyka idealnie do niego pasowała, nawet jeśli nie jest to coś, czego słucham zazwyczaj.
Piszecie, że taki film albo inny nie zrobił na Was żadnego wrażenia. A ja chciałabym wiedzieć, czy wszystkie, o których się wypowiadacie widzieliście w kinie? Mimo wszystko to robi ogromną różnicę, właśnie jeśli chodzi o muzykę, o efekty specjalne itp., może jedynie pomijając fabułę, ale film to całokształt tego co zaserwował reżyser, a nie tylko fabuła.

użytkownik usunięty
nefertiti90

dobre filmy robią wrażenie nawet po n tym obejrzeniu i to nie w kinie:P

paint

Brakuje oczywiście "Essential Killing".
Oraz Olivii Williams i Pierce'a Brosnana w drugich planach "Autora Widmo".

paint

Zgadzam się co do braku "Wyspy Tajemnic", Leonardo też powinien być nominowany jak i zarówno C. Nolan za "Incepcje". Ale nie wiem dlaczego nominację za najlepszy film dostał "The King's Speech", film o Królu jąkale, niczym mnie nie zachwycił, nie zmienia to jednak faktu, że swe role świetnie w nim zagrali: Colin Firth i Geoffrey Rush. "The Social Network" też mi nie pasuje jako najlepszy film, może dlatego, że nie lubię filmów biograficznych( ale kogo to obchodzi :] ) chociaż są wyjątki takie jak "127Hours"

paint

Zabił mnie fakt braku nominacji dla Daft Punk za muzykę do TRONu. Mam cały soundtrack i, gdy go słucham, hipnotyzuje mnie na tyle, że czasem odrzucam nieświadomie to, co akurat robię, i skupiam się na muzyce, gdy akurat leci najbardziej przykuwający moją uwagę fragment. Rekompensuje to jedynie nominacja dla Trenta Reznora i Atticusa Rossa.
Kolejnym zaskoczeniem jest dla mnie brak nominacji dla Zaplątanych i Jak Wytresować Smoka. W pierwszej animacji przykuły moją uwagę zabawne dialogi i, co może i Was rozbawiło, sprzeczka konia z "przyszłym księciem" (że tak wtrącę ten epizod do plusów). W drugiej zaś animacji motyw tresury smoków, wszystkie triki i chwyty na nie - nie przypominam sobie takiego podejścia do kwestii "złych, niedobrych smoków" i do smoków ogólnie, bo nie wydaje mi się, by można to było porównać do motywów władców smoków z przeróżnych legend. Na obu zaś animacjach bardzo dobrze się bawiłam.
Bardzo zaś nie podoba mi się nominacja dla Black Swan za najlepszy film. Świetne widowisko, nie zaprzeczę, jakoś się to oglądało, bardzo dobra gra Natalii Portman, ale gdzie w tym coś więcej? Oglądałam film, mając cały czas poczucie zmarnowanego czasu jeśli chodzi o jakieś przesłanie, wartość, cokolwiek, nad czym mogłabym się głębiej zastanowić. Acz ogólnie oglądnięcia nie żałuję. Gdyby była kategoria "Najlepsze widowisko", bez znaczenia na głębię etc., bez wahania dałabym temu filmowi nominację.
Co do reszty, na razie wolę się nie wypowiadać - część filmów muszę przetrawić, a części po prostu nie oglądałam.

Grassuu

A, wybaczcie, moje niedopatrzenie, Jak Wytresować Smoka dostało nominację za film. Co do reszty - jak wyżej.

Grassuu

Mi się za to Black Swan podobał. Jest to dla mnie ABSOLUTNIE NAJLEPSZY film tego roku, i nawet nie chodzi o tę ''głębię'', którą, gdybyś troszkę się zastanowił pewnie byś dostrzegł, ale o ogólne wrażenie z filmu. + świetna gra NAtalie Portman, muzyka, scenariusz. Gdybym to ja przyznawał Oscary to Łabądź miałby go już w kieszeni.

Severus131

Mnie brakuje Johnego Deppa("turysta"). Zamieniłabym go z Jessim (nie wiem jak to sie pisze) Eisenbergiem z "the social network"

Severus131

Gdybyś troszeczkę się zastanowił i zwrócił troszeczkę więcej uwagi (więcej niż na to, że mnie Black Swan nie zachwycił), to byś zauważył, że jestem kobietą, więc może bym się zastanowiłA za 5 minut, gdybym tego nie zrobiła już kiedyś.

Grassuu

Co, jak co, ale pustkę zarzucić Łabątkowi trudno (choć, jak widać, można). Czy, wg Ciebie, jakikolwiek film z tegorocznych nominowanych ma głębię? Łabędź ma właśnie mnóstwo treści - nie chcę Cię przekonywać na siłę, ale np. motywy inicjacji, granic panowania nad sobą, szaleństwa - te rzeczy są perfekcyjnie rozbudowane.
PS Co do brakujących nominacji, zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłości.

paint

Daft Punk za muzykę i ktośtam za efekty specjalne dla "TRONa"; scenariusz dla "Czarnego łabędzia". Dziękuję za uwagę.

Platton

Zdecydowanie się zgadzam Daft Punk za muzyke do "TRONa" powinien dostać oskara 90% klimatu filmu budowała muzyka, i co najważniejsze zapadała w pamięć. "Incepcja" jest nominowana a z całym szacunkiem dla Hansa Zimmera pamiętam jeden kawałek z tego filmu.

paint

http://www.youtube.com/watch?v=5F9yc8r2FCU

radosinho_real

moim zdaniem oscary na psy schodzą powoli, przykro mi to 'mowic' , ale tak niestety sie dzieje, sa coraz bardziej przewidywalne i tendencjonalizm az po oczach razi, od dziecka wpatrzony jestem w tą filmową imprezę jak w obrazek matki bożej, co roku staram sie obejrzec wszystkie pozycje i po prostu zyje tym,
co do absurdów badz przesad wiekszych lub mniejszych:
kategoria najlepszy film: odesłałbym z kwitkiem wszystkim oprócz black swan 127 hours, kids are all right, do szpiku kosciu (polskie tłumaczenia:) ), king's speech i moze ewentualnie dałbym nominacje social network, chociaz nie wiem do konca, gdzie animal kingdom, ghost writer czy tez nawet rabbit hole badz blue valentine (pokrzywdzona muzyka i gosling -( PATRZAC NA TO < CO JEST NOMINOWANE RZECZ JASNA), muzyka desplata o wiele lepsza jak dla mnie była w ghost writer, muzyka za rabbit hole, czy aktorska dla aarona za role małoznka nicole kidman (ogolnie nie przepadam za tym gosciem, ale badzmy obiektywni), coenow uwielbiam, ale nie za TRUE GRIT! bridges - rola dobra ale nie na nominacje,!! toc starczy troche zwymiotowac w filmie miec przyklejony noc, popłakać się i mieć pare tatuazy i nominacja juz nieco blizej, to jest chore!! ben mendhelson i koles w japonkach (nie pamietam nazwiska) za animal kingdom!! dobrze ze chociaz babcia nominacje ma, ta mała czarnowłosa za true grit? no gdzie...predzej dałbym kunis za black swan badz barbarce za role mateczki portman,
kibicuje rushowi i jackie za animal... film chyba black swan ( GDZIE TU KICZ!!!!), muzyka jednak social network chyba, chociaz 127 hours jest kuszące, aktorska nie wiem do konca, miedzy farellem a bardemem, fajnie ze ma nominacje gość za role teardroppa z do szpiku kosci,
szkoda ze 'cyrus' nie ma zadnej nominacji
ps. jesli mowa była o coenach, gdzie nominacja dla bartona finkai turturo? ;/ nie rozumiem czasem, no ale cóż, cieszmy się ze pare nominacji jest naprawde naprawde słusznych

mustafiszon

Wyspa Tajemnic, Wyspa Tajemnic, Wyspa Tajemnic i jeszcze raz Wyspa Tajemnic... Przynajmniej za scenariusz.

paint

Najlepszy film animowany - Zniknięcie Haruhi Suzumiyi
Najlepszy scenariusz oryginalny - Zniknięcie Haruhi Suzumiyi

Na filmwebie obowiązuje nazwa Suzumiya Haruhi no shôshitsu
Wszystkim zwolennikom nietuzinkowych animacji POLECAM

paint

Tron Legacy za muzykę by Daft Punk

paint

W tym roku Akademia się nie popisała... nominacja dla Bohnan Carter, generalnie tylko za to, że gra w King's Speach; nominacja dla Toy Story 3...
No i brak nominacji dla Czarnego łabędzia za scenariusz oryginalny...kpina!

krwisten07

"nominacja dla Bohnan Carter, generalnie tylko za to, że gra w King's Speach" - no bo zazwyczaj aktorki są nominowane do różnych nagród za konkretny film(yak jak i w tym przypadku), tylko czasami dostają oskara za całokształt twórczości(jak mniemam).

krwisten07

Uważam, że Helena Bonham Carter była świetna w 'Jak zostać królem'. Co prawda nie widziałam większości filmów, z których wzięły się nominacje dla najlepszej aktorki drugoplanowej, ale na pewno zrobiła na mnie większe wrażenie niż Hailee Steinfeld (choć jej rola też mi się bardzo podobała), mimo że Carter miała do zagrania znacznie mniej.

Co do nieobecnych, to najbardziej mi brakuje Autora Widmo, no i Essential Killing.

Titine

Autor Widmo i Wyspa Tajemnic!

Oczywiście DiCaprio był zajebisty, tak samo jak w Drodze do szczęścia, strasznie mi go szkoda, kiedyś go nie lubiłam ale naprawdę teraz gra o niebo lepiej niż na początku swojej kariery...

A jeśli chodzi o Wyspę Tajemnic to ja z tego filmu zapamiętałam też niepokojącą, przewiercającą wręcz na wylot muzykę... Nie wiem czy zasługuje na nominację do Oscara, ale bardzo zapadło mi w pamięć to, że tak doskonale tworzyła klimat tego filmu....

fabiuszek

W "Wyspie tajemnic" mamy motywy roznych kompozytorow, najczesciej wykonywane przez zwykle orkiestry, dlatego muzyka z tego filmu nie mogla zostac nominowana.

Co do tematu, to zgadzam sie z wieloma postami powyzej. A wiec wg mnie najbardziej brakuje:
- "Wyspa tejemnic" do najlepszych filmow i scenariusza
- Di Carpio do najlepszego aktora
- Nolan do najlepszego rezysera
- "Czarny łabedz" do scenariusza

użytkownik usunięty
paint

Ryan Gosling, Aaron Eckhart, za role w Blue Valentine i Rabbit Hole.
Christopher Nolan w kat. Najlepszy reżyser.

Najwięksi nieobecni to na pewno:

Ryan Gosling - najlepsza rola pierwszoplanowa w Blue Valentine (po prostu po obejrzeniu tego filmu nie wiem jak Ryan mógł zostać pominięty!)
Wyspa Tajemnic - scenariusz adaptowany
Christopher Nolan - najlepszy reżyser

BenQ

W duużym skrócie brakuje: "Ghost Writer", "Shutter Island", "Solitary Man", "Essential Killing", "Get Low", "Boy" oraz "Amerykanin", ale Akademia nie ogląda tak artystycznego kina. Jakieś granice są i wyznaczane są one mniej więcej przez "The Social Network", "Black Swan" i "The King's Speech".

Akademicy wolą "Alicję..", "Avatara", "Iron Mana 2", "Wilkołaka", "Harry'ego Pottera", "Titanica" czy "Miasto złodziei". Swoją drogą gdzie się podziały nominacje dla "Niezniszczalnych" za najlepszy film, reżyserię, muzykę, zdjęcia, scenariusz oryginalny (no tu najbardziej zabolało, jak fenomenalny, zawiły, świetnie pomyślany i napisany scenariusz "Niezniszczalnych" mógł nie zostać nominowany?).

Frank96

Kpiną jest na pewno brak nominacji dla "Incepcji" w kategorii "reżyseria" i "montaż" - co jak co, ale w tych dwóch dziedzinach dla filmu Nolana nie ma w tym roku konkurencji. Bardzo dziwi również brak nominacji za zdjęcia do "127 godzin" - film nakręcony jest po prostu doskonale. Jakiekolwiek wyróżnienie przydałoby się też "Wyspie tajemnic", w szczególności za zdjęcia i rolę drugoplanową (Kingsley!), ewentualnie scenariusz.

paint

Nominacja dla DiCaprio, a za kogo? Firth, Eisenberg i Bridges zagrali niesamowite role, Franco momentami genialnie, "Biutiful" nie widziałem, ale ponoć Barden jest jeszcze lepszy od nich, a Leo no cóż zagrał w Shutter Island lepiej niż w Incepcji, ale i tak nie zachwycał, może w innym roku dostałby nominację, ale w tym akurat jest straszna konkurencja w aktorach.

Ps. Założę się, że 80% osób które pisze, że "Winter's Bone" nie powinno być nominowane nie oglądało tego filmu nawet. Dla mnie to film roku, bez porównania do "Shutter Island" nawet.

CzyDe

podzielę się kilkoma moimi uwagami

Nieporozumienie moim zdaniem to The Fighter w kategorii NAJLEPSZY FILM, obraz to naprawdę średni, nie wnoszący nic specjalnego, słabe sceny walki, jedynie co to dobra rola Bala i Melissy Leo. Amy Adams nie zagrała nic specjalnego ale może konkurencja była słaba. Nie umieściłbym też w gronie nominowanych 127 godzin, filmu niezłego ale trochę nudnawego. Na miejsce tych dwóch filmów widziałbym Autora Widmo i Animal Kingdom.

W nominacjach za rolę drugoplanową męską miło byłoby widzieć Garfielda za The Social Network, który był naprawdę dobry, ale z drugiej strony nie mam pojęcia kogo miałby zastąpić, gdyż cała piątka była świetna. Mój cichy faworyt to John Hawkes (naprawdę dobra kreacja nieznanego mi wcześniej aktora)

Nominacja za rolę drugoplanową żeńską dla Hailee Steinfeld to skandal, nie dlatego, że dziewczynka nie zasługuje na tą nominację, ale dlatego że powinna zostać nominowana w kategorii Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa. Tutaj moją faworytką jest Jacki Weaver

Najlepszy Reżyser - brakuje oczywiście Nolana, który powinien zastąpić Russela

W kategorii montaż brakuje oczywiście Incepcji, ale nie wiem jaki film miała by zastąpić (w tym wypadku Fighter wypada dobrze), być może Czarnego Łabędzia albo Jak Zosytać Królem

paint

DANNY BOYLE - Najlepszy Reżyser ("127 godzin")
LEONARDO DICAPRIO - Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy ("Wyspa Tajemnic")
CLINT MANSEL - Najlepsza Muzyka ("Czarny Łabędź")
ANDREW GARFIELD - Najlepszy Aktor Drugoplanowy ("The Social Network")
CHLOE MORETZ - Najlepsza Aktorka Drugoplanowa ("Kick-Ass")
RYAN GOSLING - Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy ("Blue Valentine")
Generalnie brakuje wielu aktorów.

użytkownik usunięty
paint

Wahlberg!

paint

Moim zdaniem brakuje przede wszystkim jakiejkolwiek nominacji dla "Wyspy tajemnic", bo moim zdaniem jest to film naprawdę niezły, a chociażby na tle kilku średniaków ubiegających się o miano najlepszego filmu wypada nad wyraz dobrze...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones