1. Zadający motyw ustala ile tytułów należy podać.
Można podać łatwy motyw i zażądać np 7 tytułów, albo podać coś ambitniejszego i zażądać dwóch.
Czasem motyw jest zbyt banalny a czasem zbyt trudny, stąd ten pomysł. Wymaganą liczbę piszemy w nawiasie, jak ktoś by nic nie napisał, przyjmujemy, że 5. Zaleca się nie wykraczać poza kilkanaście żądanych tytułów, nawet jeśli motyw jest banalny.
2. Po podaniu tytułów autor postu podaje kolejny motyw.
Ponadto, dodam że nie wypisujemy tytułów pod własnym motywem, bo to trochę mija się z celem. Można podpowiadać, najlepiej nie od razu, tytuły do własnego motywu innym, podpowiedzi powinny być jednoznaczne, w końcu to nie Gra w Skojarzenia.
3. Motyw wpisujemy w odpowiedzi na temat, nie jako kolejny post. Pozwala to uniknąć bałaganu w postaci kilku obowiązujących motywów.
4. Tytuły filmów z jednej serii, traktujemy jako jeden tytuł. I tak, do motywu "Piraci", tytuł Piraci z Karaibów, liczy się raz, a nie 5 razy, choć filmów było pięć.
Podobnie do motywu: Tajny agent, wszystkie Bondy, to jeden tytuł.
Mam nadzieję, że jest to jasne ;)
5. Odpowiedzi z pytajnikiem- jeśli podany przez kogoś tytuł jest niepewny i nikt go nie może potwierdzić, dla ułatwienia traktujmy dwa z pytajnikiem jako jeden normalny.
6. By nie było zastojów, czas na zadanie nowego motywu wynosi 30 minut. Po ich upłynięciu osoba, która pierwsza zauważy brak nowego motywu, ma
prawo zadać własny.
7. Nie zadajemy bardzo szczegółowych motywów z oczekiwaniem jednego konkretnego filmu, z takimi pomysłami zapraszamy do "Gry w Skojarzenia" ;)
▼▼▼

guanaco

Akt odwagi https://www.youtube.com/watch?v=huU0pva20kY

guanaco

Dziękuję za tytuły, podajcie następny motyw :)

guanaco

Motyw Seppuku

Raedwald

Ile tytułów?

guanaco

Punkt 1 regulaminu mówi, że 5 ;)

TheNaturat_2

Niech będzie 5.

Raedwald

Ostatni samuraj
47 Ronin
Wolverine

Raedwald

Harakiri
Sepuku

Montago

Motyw: bunt maszyn (7)

Tomasz_Lysiak

Ostatni moty nie jest jeszcze skończony dopisz 2 i będzie Twój.

Tomasz_Lysiak

Transformersy?

czarna404

No nie wiem czy bym to nazwał buntem maszyn

Tomasz_Lysiak

Terminator
Gwiezdne wrota (replikatory)
Łowca Androidów
2001:Odyseja Kosmiczna
Ja Robot ?
Uniwersalny żołnierz
Avengers Czas Ultrona

Mucrof

Motyw: Bitwa pancerna (5)

Raedwald

Może przepisz motyw do głównego wątku (w odpowiedzi na pierwotny temat Montago)

guanaco

Chętnie, ale nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi ?

Raedwald

Już wyjaśniam. Spójrz na punkt 3 regulaminu gry, który masz w głównym temacie na górze (Gra w motywy 75). Nowy motyw podajemy w odpowiedzi na ten pierwszy temat właśnie, tak aby każdy wyświetlał się przy lewej krawędzi strony :)

guanaco

Bitwa o Ardeny
Złoto dla zuchwałych
Tobruk
El Alamein: Na linii ognia

Raedwald

No to pewnie jakieś filmy wojenne? Może np. Czterej pancerni i pies?

czarna404

Wolałbym wojenne. Czterech pancernych oglądałem tak dawno że nic z tego nie pamiętam.

Raedwald

https://www.filmweb.pl/film/Furia-2014-683180
Chyba pasuje.

Raedwald

A czterej pancerni i pies to nie wojenny? xd

czarna404

Nie pamiętam czy była tam bitwa pancerna. Oglądałem to bardzo dawno temu i poza tytułem nie kojarzę zupełnie co tam było. Dlatego nie wystawiłem oceny.

Raedwald

Była. Np. po zdobyciu przyczółka warecko-magnuszewskiego pod Studziankami "Rudy" zapalał celnymi trafieniami atakujące polskie linie obronne niemieckie tygrysy. Jołki połki :)

Mistrzu-1

He he powinno być: Była. Np. po zdobyciu przyczółka warecko-magnuszewskiego pod Studziankami "Rudy" zapalał celnymi trafieniami niemieckie tygrysy, które atakowały polskie linie obronne.

Montago

Motyw: gra w karty (6)

guanaco

Cincinnati Kid
Wyścig z czasem
Dziwna Para
Titanic
Chłopcy z Ferajny
Bulwar zachodzącego słońca

Montago

Motyw: Nielegalne wyścigi (7)

Tomasz_Lysiak

Szybcy i wściekli
Torque
Redline
American Graffiti
Death Race
King of the Mountain

Montago

Motyw: Sobowtór (5)

Mucrof

Jak poznałem waszą matkę
Podwójne życie Weroniki
Dave
The Princess Switch
Prestiż ?
To my
Wróg
Vertigo
Adaline ?

guanaco

Pytanko: kto w "Prestiżu" miał sobowtóra?

Mistrzu-1

No racja, tam były raczej duplikaty, dlatego dałam z "?"

Mistrzu-1

Ja bym zaliczył, jak nie duplikaty to drugi bohater miał też swojego pomocnika i wyglądali identycznie (chodzi mi o przebranie)

Mucrof

Sobowtór (polecam https://www.filmweb.pl/film/Sobowt%C3%B3r-2013-645355)

Montago

Motyw: śledzenie kogoś samochodem (6)

guanaco

Wszystkie polskie paradokumenty lecące na polsacie lub TVN

guanaco

Halloween - 1978
Maniak - 1980
Teksańska masakra piłą mechaniczną 2 - 1986
Stłuczka - 2016

guanaco

Diukowie hazzardu
Konwój
Transporter
American Assassin
Teoria spisku
Paparazzi
Barwy szczęścia
Agenci

guanaco

Dzięki za odpowiedzi. Motyw nasunął mi się, bo obejrzałam właśnie "Vertigo" Hitchcocka i taaam to jest tego śledzenia kupę ;)

Montago

Motyw: walizkowa bomba atomowa (4)

Mistrzu-1

No ja to na pewno nic nie wymyślę xD

TheNaturat_2

Dlaczego nie?

Mistrzu-1

Podejrzewam, że nie ogląda takich filmów :)

czarna404

Aaa ok.

Mistrzu-1

Kojarzę jakieś filmy, że ktoś miał przykutą walizkę do ręki ale czy to była bomba czy jakaś inna cenna zawartość (np. kasa) to nie wiem i tytułów teraz też sobie nie przypomnę.

czarna404

To ja naprowadzę: Agent wojskowego wywiadu z piękną panią doktor robią wszystko by skradziona ruskim rzecz nie trafiła w ręce terrorystów. W filmie jest fajny polski epizod.

Mistrzu-1

Nie wiem czy ten film widziałam. Nie kojarzę.

czarna404

"Peacemaker" z Georgem Clooneyem i Nicole Kidman. R.Bolton poniżej dobrze skojarzył.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones