1. Zadający motyw ustala ile tytułów należy podać.
Można podać łatwy motyw i zażądać np 7 tytułów, albo podać coś ambitniejszego i zażądać dwóch.
Czasem motyw jest zbyt banalny a czasem zbyt trudny, stąd ten pomysł. Wymaganą liczbę piszemy w nawiasie, jak ktoś by nic nie napisał, przyjmujemy, że 5. Zaleca się nie wykraczać poza kilkanaście żądanych tytułów, nawet jeśli motyw jest banalny.
2. Po podaniu tytułów autor postu podaje kolejny motyw.
Ponadto, dodam że nie wypisujemy tytułów pod własnym motywem, bo to trochę mija się z celem. Można podpowiadać, najlepiej nie od razu, tytuły do własnego motywu innym, podpowiedzi powinny być jednoznaczne, w końcu to nie Gra w Skojarzenia.
3. Motyw wpisujemy w odpowiedzi na temat, nie jako kolejny post. Pozwala to uniknąć bałaganu w postaci kilku obowiązujących motywów.
4. Tytuły filmów z jednej serii, traktujemy jako jeden tytuł. I tak, do motywu "Piraci", tytuł Piraci z Karaibów, liczy się raz, a nie 5 razy, choć filmów było pięć.
Podobnie do motywu: Tajny agent, wszystkie Bondy, to jeden tytuł.
Mam nadzieję, że jest to jasne ;)
5. Odpowiedzi z pytajnikiem- jeśli podany przez kogoś tytuł jest niepewny i nikt go nie może potwierdzić, dla ułatwienia traktujmy dwa z pytajnikiem jako jeden normalny.
6. By nie było zastojów, czas na zadanie nowego motywu wynosi 30 minut. Po ich upłynięciu osoba, która pierwsza zauważy brak nowego motywu, ma
prawo zadać własny.
7. Nie zadajemy bardzo szczegółowych motywów z oczekiwaniem jednego konkretnego filmu, z takimi pomysłami zapraszamy do "Gry w Skojarzenia" ;)
▼▼▼

Ledsbourne

Dorzucicie coś jeszcze?

Ledsbourne

Sprawa Kramerów
Ink

użytkownik usunięty
Ledsbourne

Szkoda, że nie pracowitość, bo tu by było dużo pięknych przykładów.

Montago

Nowy motyw :
Analfabeci, ludzie niedouczeni - mimo to radzacy sobie w zyciu, nawet jesli sa- cytujac milosniczke komuny - niewyksztalconymi chamami...

MADEinPRL

Nikodem Dyzma (Kariera Nikodema Dyzmy)

zweistein

Ryszard Ochódzki (Miś)

zweistein

Chance Ogrodnik (Wystarczy być)

zweistein

Tego motywu z Dyzmą (w wykonaniu Wilhelmiego, bo o wersji z Pazurą szkoda pisać) to nic nie przebije ;)

Montago

Tak, ten serial to majstersztyk.

MADEinPRL

Forrest Gump

MADEinPRL

Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez z "Dobrego, złego i brzydkiego" :)
Celia Foote z "Służących"

Montago

Nowy motyw: autoparodia autorów - nabijanie się z samych siebie.

Ledsbourne

Hm...
Mikulski jako Wujek Dobra Rada w "Misiu"...
https://www.youtube.com/watch?v=ApLfbr89ssk

Ledsbourne

Allo, allo - aktor-Brytol gra policjanta-Francuza imitującego Anglika
Avengers: Age of Ultron oraz inne filmy z MCU - scenki ze Stanem Lee

Ledsbourne

Terminator 3 nawiązuje do Terminatora 2 w scenie ze zdobyciem ciuchów i okularów
Węże w samolocie - postać S.L.Jacksona to w zasadzie parodia jego samego z innych filmów

Ledsbourne

Pirania 3DD - David Hasselhoff parodiuje sam siebie

guanaco

Dzięki, miło widzieć, że ktoś się jednak zaopiekował tym moim nieszczęsnym motywem! :) A co do Hasselhoffa, to przecież jeszcze "Kung Fury" pasuje!

Montago

Nowy motyw, coś lekkiego.

Świąteczne wyjazdy, wakacje - zamiast być w domu bohaterowie gdzieś jadą.
Dotyczy wszystkich świąt, nie tylko Bożego Narodzenia .

Montago

Klasyki polsatowskich wieczorów świątecznych czyli:
"Kevin sam w domu" (wyjazd do Paryża)
"Kevin sam w Nowym Jorku" ( wyjazd na Florydę)
"Święta Last Minute" (planowany, ale ostatecznie niezrealizowany wyjazd na Karaiby)

Montago

up.. nic mi nie przychodzi do głowy ale przynajmniej odkopię temat bo fajna gra a nam się zagubiła w gąszczu :)

czarna404

OK, noworoczna reanimacja tematu :P
Jeszcze to np. mogło być... http://www.filmweb.pl/film/Last+Minute-2013-673532

Zadaj jakiś motyw, cokolwiek, byle Gra ruszyła )

Montago

ok :)

Montago

Motyw: być lepszym człowiekiem

czarna404

"Dzień świstaka" - bohater musi tyle razy przeżyć ten sam dzień, by w końcu stać się lepszym człowiekiem.

Montago

ok :) dobry przykład :)

czarna404

"Kłamca, kłamca" - bohater (J. Carrey) musi przestać kłamać, stać się lepszym ojcem/człowiekiem.

"Dziewczyny z wyższych sfer" - bogata dziewczyna po bankructwie musi zmienić się, dorosnąć, zrozumieć innych (biednych) ludzi aby stać się lepsza.

Montago

"My Fair Lady" - trochę przewrotnie, bo tu bohaterka musi nabrać ogłady towarzyskiej by stać się "lepszym człowiekiem", ale bardziej na pokaz, bo w sercu już nim była.

czarna404

"Zły porucznik" (1992 - wersja Ferrary) i nawrócenie się głównego bohatera.
W sumie to samo w "Brudzie" z McAvoyem.

A w bardziej przewrotny sposób... "Mechaniczna pomarańcza" :D

czarna404

Linia życia - zakończenie
Podróżuję sam - Jarle dla córki musi się zmienić

Montago

Motyw: zabawkowa korona albo cały strój księżniczki (3)

TheNaturat_2

Chyba coś ten motyw mało znany, bo choć sam jakieś podobne sceny kojarzę, to z tytułami filmów za nic ,ich nie połączę :/

Montago

no właśnie ;/

Montago

Motyw: męski goły tyłek (5)

TheNaturat_2

Goło i wesoło ( pełno tyłków tam było :P )
Terminator 1 (Arni)
Nicholson w "Lepiej późno niż później" (chyba, bo zawsze film mylę z "Lepiej być nie może")


Jakoś więcej w tej chwili nie pamiętam, choć dużo tego jest ;)

TheNaturat_2

hahaha xD no to dałaś

Narzeczony mimo woli? Nie wiem czy był tyłek Reynoldsa widoczny hm.. mógł być w tej scenie co na siebie wpadli
Notting Hill (ten chudzielec ciągle śmigał nago może i pokazali jego tyłek)
Kochanek
Grzeszna miłość
..

TheNaturat_2

Motyw uznany za rozwiązany? :)

czarna404

Wieeecej tyłków :D :P

Albo daj nowy motyw - damskie nagie... pupcie :DD

Montago

no to wypisuj więcej tyłków

czarna404

Spoko, dawajcie nowy ^^

TheNaturat_2

Stuhr w 33 scenach... Szumowskiej.

TheNaturat_2

No to jeszcze klasyk, czyli Tommy Wiseau w "The Room"! :)

Montago

Nowy motyw, choć zapewne już był... ( min. 5 tytułów )

Film w filmie - (nie epizod, główniejszy wątek- kręcenie, oglądanie, przenikanie historii/bohaterów, a nawet poszukiwania jakiegoś filmu)

Montago

Mój tydzień z Marilyn
The Ring
Reality
Ave,Cezar!

Piąty zostawiam komu innemu ;)

Montago

Disaster Artist

Montago

"Wszystko na sprzedaż"
No i skoro dorzucam również do motywu Evenflowa - moja ukochana "Adaptacja"! :)

użytkownik usunięty
Montago

Moje ukochane - Pogarda i Noc amerykańska.

Montago

Motyw: film zmienia gatunek/wyraźna zmiana tonu (2)
(nie chodzi o przenikanie się gatunków, tylko o film który można podzielić na dwie części, zaznaczone jakimś wydarzeniem)

evenflow6

Czy może chodzi o coś takiego, jak w filmie "Ucieczka z kina Wolność" ? Zmiana z filmu realnego, w coś zgoła fantastycznego...

Montago

Nie oglądałem więc nie wiem, ale można zaliczyć. To trudny motyw, więc pozostawiam pole do interpretacji. Chodziło mi o coś w stylu np. komedii która nagle staje się poważna i zmienia się w dramat, albo kryminał który dopiero w końcówce okazuje się sci-fi... takie cuda. W każdym razie zaliczam wszystkie propozycje z jakimś wyjaśnieniem, żeby nie komplikować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones