Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów z bazy FW. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna filmu posiadającego również polski tytuł, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę (możemy zaznaczyć, że to "tymczasowa"), a do potwierdzenia tamtej wcześniejszej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Uwaga - to nie jest miejsce do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

VanKert

No właśnie wiem, ale to pierwsza zagadka ;)

Malgosia_Jakastam

wpadnę potem sprawdzić co z tą zagadkę, zanikam na teraz... :)

VanKert

W tej mgle...uważaj na lądowanie ;)

piotrek710

a może "(Nie) zapomniana tragedia" ?

piotrek710

Tak, niepamięć

piotrek710

Oddaję ;)

Malgosia_Jakastam

a jednak... masz wyczucie, brawo :)

VanKert

Dziękuję;) I o dziwo wcale nie sugerowałam się słowami ,,nie pamiętam";)

Malgosia_Jakastam

ja wykluczam takie tytuły z przyzwyczajenia... mamy to w punkcie 2... :)

VanKert

Jesteś weteranem zagadkowym... sie wie ;) Ja z przekory zignorowałam. Poza tym pierwsze zagadki miewają to do siebie, że są...pierwsze ;)

Malgosia_Jakastam

Po któreś ;) Była tam też ujęta fabuła...i to ona mnie ostatecznie utwierdziła.

Malgosia_Jakastam

tak, zacząłem brać to pod uwagę później...

piotrek710

(sorry, moja pierwsza zagadka poprawie się. tylko muszę lepiej ogarnąć;)

piotrek710

@ (( mógłby jeszcze ktoś wytłumaczyć co to "sklejka" i jakie błędy popełniłem, jak inaczej można by opisać np. ten film ? ))

piotrek710

w opisie użyłeś (nie pamiętam) właściwie tytułu (Niepamięć) - tego standardowo unikamy... szukaj synonimów
sklejka klasyczna to złączenie kilku wyrazów, symboli, zwrotów i takich tam... które jakoś opisujemy
np.
para+dom daje tytuł Paradom ;) (ale nie wiem czy jest taki) ;)

piotrek710

Jeśli mogę, to moje 3 grosze ;)

Bardzo fajna zagadka, ale do gry Skojarzeniowej, bo doskonale opisałeś fabułę ( list, demencja, numer na nadgarstku kat/ofiara), tego nie można robić ;) Oglądałam Niepamięć kilka dni temu, więc dobrze pamiętam o czym jest ten film.
Opisujemy jedynie słowa znajdujące się w tytule, czyli wcale nie musisz wiedzieć o czym film jest, żeby zrobić z niego zagadkę, to jest duży plus tej gry ;)
Ja zaczynałam od zgadywania, tak mi było łatwiej wciągnąć się w tą grę, dopiero potem jak załapałam o co chodzi zaczęłam zadawać zagadki, które czasem są lepsze a czasem gorsze :)
Generalnie, witamy w grze :)

piotrek710

Pierwsze koty za płoty...już poszły w ,,niepamięć";)

piotrek710

Moje pierwsze zagadki też były takie sobie, po prostu musisz "wyczuć" o co tu chodzi. ;)

Proponuję, abyś kolejną ułożył do tytułu filmu którego nie znasz.
Wtedy fabuła filmu nie wpłynie w jakiś sposób na treść Twojej zagadki.

Montago

ZAGADKA (sklejka):

galopujące z prędkością światła

VanKert

,,Koniec"?

Malgosia_Jakastam

skoro tak postanowiłaś... ;)
brawo! :)

VanKert

Postanowiono trochę za mnie...idę z psem na spacer ;)

Dziękuję...i oddaję ;)

Malgosia_Jakastam

tx :)
ale iść na spacer to już Twoja własna, niewymuszona decyzja? ;) :)

VanKert

Wiesz, bardzo lubię spacerować, a zwłaszcza z psem... choć niekoniecznie o tej porze. Mam inne faworytki;) Ale wolę iść jeszcze żeby piesio jutro nie musiał wstawać bardzo wcześnie, ja również :D
Piesio także woli chadzać kiedy indziej, a teraz o tej porze robi co trzeba niemal w biegu, jak na zawołanie. I ciągle się rozgląda, większy panikarz ode mnie ;)

Niby moja decyzja, ale mocno inspirowana ;))

Malgosia_Jakastam

;) ciekawa opowieść... mniej więcej sobie was wyobrażam... pamiętaj by zawsze stać tyłem do niego, w ten sposób ogarniacie 360 stopni ;)

VanKert

Ja to ta wyższa i mniej zwinna :P I iść w przeciwnym kierunku, wtedy całe pola nasze;) Ok, będę pamiętać.

Malgosia_Jakastam

nie, nie! musicie być razem by się wzajemnie bronić... albo razem uciekać ;)
wyznaczcie osobę, która będzie szła tyłem...

Montago

ZAGADKA (wklejka):

do widzenia w kunie

VanKert

dziś widzę nie ma już chętnych, wpadnę jutro po południu... gdyby miała blokować to dajcie inną a tę kiedyś przepiszę...
ale wierzę w was... powinienem wręcz napisać - bez potwierdzenia :))

VanKert

Ta kuna to łaska? Czyli to 'pożegnanie' trzeba wcisnąć do "łaski", ma być w "łasce" ?

Montago

Nie mogę zamieścić komentarza pod newsem. Podobno zawiera "zewnętrzny link" choć go nie ma.

Montago

nie, kuna to nie łasica :)

VanKert

...ale z rodziny łasicowatych ;) czyli z tej samej rodziny co łasica.

Malgosia_Jakastam

ja bym ich nawet nie odróżnił :)
ale jak już wiesz, to całkiem nie ta kuna ;D

Montago

ogólnie z resztą masz rację, "do widzenia" trzeba umieścić w kunie :)

VanKert

No ale jak kuna to nie laska. To chyba nie to samo zwierze.

VanKert

podpowiedź: kuna w tej zagadce nie jest zwierzęciem :)

VanKert

Iza / bela Kuna ?

Montago

nie :)

VanKert

Zagooglałem teraz, i wyskoczyła jeszcze waluta ( o czym nie pomyślałem wcześniej).
Więc jakiś szmal, gotówka, hajs, sałata/kapusta, czy coś podobnego wchodzi w skład wklejki?

Montago

owszem, kuna to waluta :)
ale nie trafiłeś w to co trzeba jeszcze... skup się dokładnie na kunie

VanKert

wyraź ją inaczej i już :) to nic podchwytliwego...

VanKert

Czyżby chodziło o symbol/skrót? HRK? Albo jako sumę mniejszych nominałów - 100 lip?

evenflow6

owszem, o symbol ale nie ten... podałeś kod ISO

Montago

to nie nazwisko...

VanKert

To coś związanego z karą kuny ? Ale nie pamiętam aby był gdzieś taki film.

Raedwald

nie...

VanKert

Coś z pożarciem przez jakąś kunę-ludożerkę ?

Raedwald

nie hehhe
to wklejka, wyraz w wyrazie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones