Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów filmów z bazy FW. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna/obcojęzyczna tytułu, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce. Wyjątkiem są filmy ogólnie znane tylko pod swoim oryginalnym tytułem.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie tytuł, ma prawo zadać nową zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że minimum 3 godziny) chętny gracz może zadać kolejną, nową zagadkę (możemy ewentualnie zaznaczyć, że to zagadka "tymczasowa"), a do potwierdzenia wcześniejszej lub do dalszego jej ogadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była lepiej widoczna.
6. W wyjątkowej sytuacji można zadać także od razu drugą zagadkę, jednakże zawsze będzie ona traktowana jako "bonus", i jej odgadnięcie nie uprawnia gracza do zadania swojej nowej zagadki
6. Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą zagadkę z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie, a także gdy skomentujesz dotychczasowe propozycje graczy.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Na życzenie graczy nowa zasada.
W przypadku odgadnięcia przez gracza jakiegoś słowa z szukanego tytułu, należy to potwierdzić. Możemy np. napisać, że któreś słowo jest trafione, a także że trzeba je dopasować, np. gramatycznie.
▼▼▼

EugeniuszAureliaShow

jeżeli oczywiście według wskazówek Dominiki (sequel) to prawidłowa odpowiedź:)

EugeniuszAureliaShow

zobaczymy...

EugeniuszAureliaShow

a jednak... to dajesz :)

VanKert

Sory troche namieszalam, zagadke dalam do dwojki a podpowiwdz do jedynki... Pomieszalo mi się, wybaczcie:)

Xandria

no trochę... ale dla mnie ważniejszy jest pkt 9... nie szukałem dalej z "Boże" bo to wg tego punktu niemożliwe :)

Xandria

"I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże" - ten?
i please, trzymajmy się zasad... ;)

VanKert

Sluszna uwaga, obiecuje poprawę:D

Montago

Możliwość zabłądzenia u bóstwa leśnego

EugeniuszAureliaShow

Jakaś podpowiedź?

FrankUnderwood

Ciężko mi tutaj wymyślić podpowiedź, choć spróbuję.

Konstrukcja wyróżniająca się mnogością zakrętów i ślepych uliczek.

EugeniuszAureliaShow

Labirynt fauna?

FankaKinomanka

Doskonały, smutny film.

EugeniuszAureliaShow

No widzę, że Ci się podobał, widzę ;)

Montago

Zagadka:

- Uwaga, zaczynamy, akcja!

Bohaterowie wyznają sobie swoje uczucia, po czym namiętnie się całują.

- Cięcie! Koniec zdjęć, dziękujemy bardzo!

FankaKinomanka

To byłby bardzo "Krótki film o miłości" ;)

ivaxxavi

Króciutki ;)

BRAWO :)

FankaKinomanka

Dzięki :)

ODDAJĘ.

FankaKinomanka

OK... jak lubisz... ;)
a co dalej? :D

VanKert

Eeee, nie udawaj, że nie wiesz ;) Chyba nie muszę Ci tłumaczyć co dalej ;)

FankaKinomanka

Napisy ;)

Malgosia_Jakastam

pewnie tak ;)

VanKert

A nie ;P

Malgosia_Jakastam

Jest to jakiś pomysł, choć co innego miałam na myśli ;)

FankaKinomanka

Może nie uwierzysz, ale domyśliłam się ;) Ale, że bywam przekorna... :P

Malgosia_Jakastam

Wierzę! :)

FankaKinomanka

no nie wiem, u Ciebie jest "cięcie" ;D

VanKert

Ałaaaa, nie tak drastycznie ;D

FankaKinomanka

Zagadka:

Nieźle wygląda w tej trumnie.

FankaKinomanka

Gnijąca panna młoda? ;)

VanKert

Nie. Do ślubu nie idzie ;)
Nie szukaj osoby tylko powodu.

FankaKinomanka

Ze śmiercią jej do twarzy? :)

VanKert

Tak :)

FankaKinomanka

:) oddaję...

VanKert

Zapomniałabym, brawo ;)

FankaKinomanka

tx :)
p.s. faktycznie szybko pożegnałaś naszą bohaterkę ;)

VanKert

Niech jej ziemia lekką będzie ;)

Montago

zagadka :
to kwintesencja altruizmu i wrażliwości na cudzą krzywdę. Bardzo emocjonalnie podchodzi do wszystkich aspektów życia. Nastawiona jest przede wszystkim na pomaganie innym.

hihi :)

piotrszmidt16

Niewolnica miłości ;P ;)

VanKert

nie :D

podpowiedz :
poświęca się dla dobra ogółu i zawsze opiekuje się słabszymi. Troszczy się o osoby będące w potrzebie, dostrzegając ich cierpienie.

jest niezwykle wrażliwa i uczuciowa. Serce kraje jej się na widok jakiejkolwiek niesprawiedliwości. Tym bardziej, że doskonale potrafi wczuć się w sytuację drugiego człowieka. Pochyla się wówczas nad nim i udziela wsparcia.

piotrszmidt16

jakby co to bede dopiero jutro

piotrszmidt16

"pochyla się"... czy Ty sugerujesz jakąś medyczną siostrę i lewatywę? ;)

piotrszmidt16

Polityka? ;)))))))))))))

piotrszmidt16

Matka Teresa od kotów ;)

piotrszmidt16

Empatia ?

Pewnie nie. ;)

piotrszmidt16

może jakaś Święta?
np. Prawie święta ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones