Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też nieznany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1.Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. UWAGA - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

Aretus

Czyli to co ma napisac nie ma zadnego znaczenia, jego problemy z pisaniem rowniez, tylko jego trzeba nazwac.

Aretus

Treść, wynik - nie.
Problemy - bezpośredni związek.
Nazwanie go - 100% tytułu.

Aretus

"Analfabeta" był blisko, choć zbyt radykalny w naszym przypadku.

chemas

Dobrze odebrałeś, choć akurat sprawa inteligencji nie ma tu (chyba) znaczenia.

Montago

Ile wyrazow ma tytul?

Montago

Swój chłopak ;)

Montago

Chłop małopiśmienny?

VanKert

Tak chłopie, trafiłeś ;)

Montago

no popatrz

Montago

Montago, ile slow w tytule?
I to ma byc cos jak Ignorant czy cos jak po prostu glupi? Czy moze cos jak ciemny czlowiek, prosty czlowiek? Jest w ogole w tytule wyraz czlowiek? To ma byc synonim analfabety, niewyksztalconego?

Daj jakies wskazowki ...

Aretus

Van już zgadł, trafił swoje przeciwieństwo, czyli tego "Chłopa małopiśmiennego" :P

Montago

fuks... myślałem, że każdy miał napisać coś o sobie... ;)

Montago

Aaa oki. Van masz jakis dar wyszukiwania, w zyciu bym nie szukal tytulu z wyrazem, chlop :)
Graty.

Aretus

pomyślałem sobie, że to taki "swój chłop" ;)

VanKert

Właśnie wyszedłem z założenia że taki ktoś, nawet błędnie określony jako analfabeta naprowadzi na skojarzenie z "chłopem" :P

Brawo za tak szybkie trafienie... chłopie :D

Aretus

@ Aretus - Gdyby Van "chłopa" nam nie ustrzelił, miałem już dodać podpowiedź - taką - " bohatera zagadki pewnie często tak nazywano z 70 lat temu, a może i 100."
Zapewne po tym pomyślał byś już o chłopie (w kontekście-rolnik). ;)

Montago

ZAGADKA:

MĘŻCZYZNA miał już kupę lat ORAZ garść uwag do niego - gdy byli sami.
Ze smutkiem często łypał wzrokiem na marniejący INTERES ze skrzydłami.

;)

VanKert

3 wyrazy...

VanKert

2 wyrazy i spójnik pomiędzy? ;)
te pisane wersalikami najważniejsze są ;)

VanKert

Mozna sie zorientiwac ze one sa najwazniejsze, mam juz praktycznie wszystko dopasowane( mam tak nadzieje) i milalem pytac wlasnie o ten spojnik, czy jest, bo mi on tam pasuje. Nie moge tylko odpowiedniego tytulu odnalezc...

Aretus

Starzec i ptak?

Aretus

:D :D :P

Montago

No co? :D

Aretus

Myślę, że idealnie tytuł trafiłeś ;)

Montago

Pewnie tak:)
A wiesz ze pierweszej chwili myslelm o Bogu ?
"... miał już kupę lat ORAZ garść uwag do niego - gdy byli sami."

Kupe lat bo Bog jest stary przeciez, uwagi mamy wszyscy do Boga -- gdy jestesmy sami zazwyczaj , pretensje, prosby, zastrzezenia, krytyke itd..
Ale ten interes mi nie pasowal :D Tzn, ze ptak to odrazu sie zorientowalem, no ale Bog i ptak??? Hmmmm... Aniol? Tez nie..
Wiec odrzucilem Boga i dalem po prostu starca, no i ten spojnik :)

Aretus

;)

Aretus

Rzeczywiście, ani Bóg, ani Anioł do takiego Van'owego "ptaka" nie pasował :P

Lepiej nie pisz tak oficjalnie "odrzuciłem Boga", bo któż to wie kto to czyta, i jeszcze jakiś tajny agent być może już odrodzonej Inkwizycji to sobie gdzieś zanotuje ... :P ;)

Aretus

tak jest :) brawo!

VanKert

ja znikam na dziś, bawcie się dobrze... :)

Montago

Zagadka (opisowa).

Tranzystor wśród bałwanów

Montago

Syberyjski przewodnik

ewentualnie

Przewodniczacy

kingagutkowska

Oo, tytuły interesujące, ale niestety błędne. Totalnie ;)
Aż tak przebiegły nie jestem, szczerze to przez chwilę musiałem się zastanowić jak doszłaś do tych tytułów. ;)
Żałuję że w tę stronę zagadki nie skierowałem, jednakże w obecnej chwili prawie dosłownie opisuje sens tytułu.

Montago

:)
pogłówkowałabym, ale czasu brak.

kingagutkowska

;)

Pomyśl jeszcze przez chwilę o jednej rzeczy - co kiedyś było "tranzystorem" ?

Montago

Radio na fali?

Aretus

Pewnie ;)
Może za dosłownie to opisałem, ale oczywiście brawo ;)

Montago

Dobra zagadka. Wlasnie przebiegla, bardziej niz gdyby odnosila sie do tytulu zaproponowanego przez kingegutowska. Tamten byl dosyc oczywisty.

Aretus

Dzięki za pochwałę :)

No widzisz, a ja odniosłem odmienne wrażenie, sądziłem że moje opisanie tytułu jest bardzo łatwo rozpoznawalne, może zbyt zasugerowałem się własnym przekonaniem iż każdy zaraz skojarzy fakt, że "tranzystor" to radio ;) A nie "Wałęsa"... :P

Montago

Ja w pierwszej chwili pomyslalem o czyms innym. Balwany w oczywisty i natychmiastowy sposob kojarza sie z zima nie z falami.

Aretus

Też racja, choc mnie ich liczba mnoga z morzem się kojarzy, za to samotny bałwan oczywiście z zimą... I jakimś "głupim" człowiekiem :P

Montago

Zostało tylko kilka miejsce na komentarze, więc przepisuje Grę w nowy (48) temat .
Zapraszam...

Montago

no i git

chemas

Git, ale będzie kit, gdy tu ktoś jeszcze nową zagadkę wciśnie :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones