Mam pytanie czy obraz kinowy 21:9 jest poprostu dodany poprzez dodanie czarnych pasków w programie montażowym?
o ile sie nie myle to sa standardowe proporcje obrazu kinowego, natomiast obraz 16:9 popularny w tv czy monitorach uzyskuje sie przez obciecie bokow
no własnie mnie też to ciekawi :D