Poprzednia osiągnęła 1000 odpowiedzi dlatego nie mogłem dokończyć mojego zadania. Rozpoczynam kontynuację.

1. Zadający motyw ustala ile tytułów należy podać.
Można podać łatwy motyw i zażądać np 7 tytułów, albo podać coś ambitniejszego i zażądać dwóch.
Czasem motyw jest zbyt banalny a czasem zbyt trudny, stąd ten pomysł. Wymaganą liczbę piszemy w nawiasie, jak ktoś by nic nie napisał, przyjmujemy, że 5. Zaleca się nie wykraczać poza kilkanaście żądanych tytułów, nawet jeśli motyw jest banalny.
2. Po podaniu tytułów autor postu podaje kolejny motyw.
Ponadto, dodam że nie wypisujemy tytułów pod własnym motywem, bo to trochę mija się z celem. Można podpowiadać, najlepiej nie od razu, tytuły do własnego motywu innym, podpowiedzi powinny być jednoznaczne, w końcu to nie Gra w Skojarzenia.
3. Motyw wpisujemy w odpowiedzi na temat, nie jako kolejny post. Pozwala to uniknąć bałaganu w postaci kilku obowiązujących motywów.
4. Tytuły filmów z jednej serii, traktujemy jako jeden tytuł. I tak, do motywu "Piraci", tytuł Piraci z Karaibów, liczy się raz, a nie 5 razy, choć filmów było pięć.
Podobnie do motywu: Tajny agent, wszystkie Bondy, to jeden tytuł.
Mam nadzieję, że jest to jasne ;)
5. Odpowiedzi z pytajnikiem- jeśli podany przez kogoś tytuł jest niepewny i nikt go nie może potwierdzić, dla ułatwienia traktujmy dwa z pytajnikiem jako jeden normalny.
6. By nie było zastojów, czas na zadanie nowego motywu wynosi 30 minut. Po ich upłynięciu osoba, która pierwsza zauważy brak nowego motywu, ma
prawo zadać własny.
7. Nie zadajemy bardzo szczegółowych motywów z oczekiwaniem jednego konkretnego filmu, z takimi pomysłami zapraszamy do "Gry w Skojarzenia" ;)
▼▼▼

Mistrzu-1

Motyw skompletowany.
(Btw, można dodawać tytuly zbiorczo, bo tak to przy każdym dostaję maila z powiadomieniem ;)

guanaco

rozumiem. Ale chciałbym zaproponować aby każdy zgadujący motyw podał w jakich okolicznościach dany motyw zaistniał. Wtedy nasza zabawa chociaż trochę jest edukacyjną.

Mistrzu-1

Dobra myśl (choć może trzeba przy tym uważać, aby za bardzo nie zaspoilerowć, jeśli to możliwe).

guanaco

19. "Nazywają mnie Trinity" 1970 - usuwają kulkę a ranę wypalają prochem. Ranny został uprzednio upity więc nie czuł bólu.

guanaco

20. Na koniec: wyciąganie kulki w "Jurassic World: Fallen Kingdom" 2018. Ofiarą jest Raptor. Agresywny dinozaur.

Mistrzu-1

Super. Wiedziałam, że ten motyw jest popularny, ale nie wiedziałam że aż tak - a jeszcze pewnie wiele można by wymienić.
Podaj nowy motyw i bawimy się dalej :)

Mistrzu-1

MOTYW: Szpital psychiatryczny a ktoś jest tam umieszczony wbrew jego woli / jest zdrowy ale go zamykają (15). Piszcie w jakich okolicznościach bohater trafił do psychiatryka.

Mistrzu-1

- 12 małp, James Cole przez pomyłkę trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie uznają go za psychopatę. Pomyłka w przeniesieniu w czasie.

Mistrzu-1

Wilkołak 2010 - Del Toro trafia do psychiatryka jak zabił parę osób (co prawda cierpi na "wilkołactwo", ale psychicznie jest zdrowy).
Terminator 2 - chyba nie wymaga komentarza

Mistrzu-1

- Gothika, bohaterka oskarżona o morderstwo, którego nie pamięta
- Przerwana Lekcja muzyki, tu nie mam pewności, bohaterka wysłana do psychiatryka przez lekarza na prośbę rodzicow, ale raczej była zdrowa psychcznie

Mistrzu-1

- serial Pierwsza Miłość, kilka nowszych odcinków, główna bohaterka Marysia zamknięta przymusowo z psychiatryku za agresywne zachowanie, jest to uknuta intryga

Mistrzu-1

Lot nad kukułczym gniazdem - McMurphy udaje chorego psychiczne by uniknąć ciężkich robót w normalnym więzieniu

guanaco

Myślałem, by to umieścić, jednak nie pasuje do moty, bo jednak McMurphy sam to wykombinował, czyli nie było to wbrew jego woli

Misiu1968

Ja zrozumialam drugą część motywu (jest zdrowy ale go zamykają) jako pasującą do tego tytułu. Zobaczymy co powie zadający

guanaco

Ano tak, może to ja źle zrozumiałem :)

guanaco

Pasuje jak ulał.

Mistrzu-1

Unsane (2018) kobieta nieświadomie podpisuje zgodę na zamknięcie w szpitalu
O wszystko zadbam - główna bohaterka opiera swój biznes na pakowaniu zdrowych ludzi do domów opieki
Bedlam (1946) - sadystyczny dyrektor zakładu podstępem zamyka w nim dziewczynę, która chce ujawnić prawdę o jego okrutnych praktykach

Mistrzu-1

Oszukana - główna bohaterka wtrącona do szpitala psychiatrycznego przez ostrą krytykę działań policji w sprawie jej zaginionego (a potem rzekomo odnalezionego) syna.

Mistrzu-1

1. 12 małp
2. Wilkołak 2010
3. Terminator 2
4. Gothika
5. serial Pierwsza Miłość
6. Przerwana Lekcja muzyki
7. Lot nad kukułczym gniazdem
8. Unsane (2018)
O wszystko zadbam - dom opieki to nie szpital dla psychicznie i nerwowo chorych :)
9. Bedlam (1946)
10. Oszukana
11.........
12.........
13.........
14.........
15.........

Mistrzu-1

"Anioł przy moim stole"
"Nagle, ostatniego lata"
"Camille Claudel"
"Tom i Viv"
serial "Oni"
https://www.filmweb.pl/serial/Oni-2021-849855
- we wszystkich przypadkach zostają zamknięte zdrowe kobiety, które z różnych powodów są lub stają się niewygodne dla bliskiego otoczenia.

arma

Wygląda na to, że komplet, ale niech oceni zadający motyw :)

Misiu1968

Autor motywu właśnie ogląda wszystkie zaproponowane przeze mnie filmy, żeby zobaczyć czy wszystko się zgadza. I dobrze, tak powinno być.;-)

arma

Potwierdzam :( mega dużo czasu mi to zabiera. Ale mam frajdę.

arma

1. 12 małp
2. Wilkołak 2010
3. Terminator 2
4. Gothika
5. serial Pierwsza Miłość
6. Przerwana Lekcja muzyki
7. Lot nad kukułczym gniazdem
8. Unsane (2018)
O wszystko zadbam - dom opieki to nie szpital dla psychicznie i nerwowo chorych :)
9. Bedlam (1946)
10. Oszukana
11. Anioł przy moim stole
12. Nagle, ostatniego lata
Camille Claudel - ten nie pasuje bo Camille miała zdjagnozowaną psychozę paranoidalną
13. Tom i Viv - Vivienne Haigh - Wood miała jakiś problem psychiczny ale zaliczam bo diagnozy lekarskie były wtedy z "czterech liter"

Serial "Oni" - nie dam rady szybko obejrzeć. Jeśli napiszesz, w którym odcinku dany motyw miał miejsce to będę zobowiązany.

Mistrzu-1

Na szczęście twórcy filmowi potrafią oddać sprawiedliwość niesłusznie do końca życia zamkniętej w psychiatryku rzeźbiarce. Dlatego też Bruno Dumont w swoim późniejszym filmie, aby uwypuklić normalność Claudel umieścił odtwarzającą jej rolę Juliette Binoche pośród chorych naturszczyków.

Co do serialu "Oni" - naprawdę mało mnie obchodzi czy zaliczysz to, czy nie (nie jesteś bogiem, wyobraź to sobie) ... jeszcze dopatrzysz się schorzenia zagrażającego otoczeniu w zachowaniu bohaterki. ;-)

Mistrzu-1

1. 12 małp
2. Wilkołak 2010
3. Terminator 2
4. Gothika
5. serial Pierwsza Miłość
6. Przerwana Lekcja muzyki
7. Lot nad kukułczym gniazdem
8. Unsane (2018)
O wszystko zadbam - dom opieki to nie szpital dla psychicznie i nerwowo chorych :)
9. Bedlam (1946)
10. Oszukana
11. Anioł przy moim stole
12. Nagle, ostatniego lata
Camille Claudel - ten nie pasuje bo Camille miała zdjagnozowaną psychozę paranoidalną
13. Tom i Viv - Vivienne Haigh - Wood miała jakiś problem psychiczny ale zaliczam bo diagnozy lekarskie były wtedy z "czterech liter"

Serial "Oni" - nie dam rady szybko obejrzeć. Jeśli napiszesz, w którym odcinku dany motyw miał miejsce to będę zobowiązany.

Mistrzu-1

Naprowadzam na dwa kolejne filmy z motywem:
14. Dziewczyna ukrywa się w psychiatryku przed przeznaczeniem :)
15. Grupa dziewczyn pomaga głównej bohaterce zwiać z psychiatryka, do którego trafiła będąc zdrową,

Mistrzu-1

14. Oszukać przeznaczenie 2 :)
15. Sucker Punch ?

Misiu1968

BINGO!!! Pozamiatane!

Mistrzu-1

Mocno podpowiedziałeś :)
Może zaraz coś wrzucę, dajcie mi godzinkę :)

Mistrzu-1

Niestety nic mi na razie do głowy nie przychodzi, oddaję więc.
Chyba, że coś jednak wymyślę :)

Mistrzu-1

MOTYW: ludzie zgrywają się / schodzą by utworzyć zespół grający rocka lub inne style (7)

Mistrzu-1

Szkoła rocka - Jack Black tworzy z dzieciaków na szkolnych zajęciach zespół rockowy
Bohemian Rhapsody - pokazuje początki zespołu Queen
The Doors (1991) - jak w tytule
La Bamba (1987) - o Los Lobos
The Runaways (2010) - Joan Jett i ekipa
That Thing You Do! (1996) - o fikcyjnym zespole popowym The Wonders
Sing Street (2016) - Irlandia, chłopak zakłada zespół by zaimponować dziewczynie

guanaco

I pozamiatane, szacunek :)

Mistrzu-1

Motyw: karaluchy, szczury albo inne zwierzęta stadne uciekają w popłochu i okazuje się, że nadchodzi z tego kierunku coś gorszego (8)

guanaco

1. Nosferatu Wampir - szczury uciekaja ze statku na ktorym podrozuje Nosferatu

guanaco

Pojutrze - ptaki wyczuwające zmianę pogody
Tunel - szczury uciekające przed wodą
Jumanji - pająki chowające się przed trzęsieniem ziemi

guanaco

Wojna światów - ptaki uciekają przed kosmitami ( i pod koniec w pewnym sensie do nich wracają)

guanaco

Podpowiedź 1: dinozaury
Podpowiedź 2: wirus w UK

guanaco

"Park Jurajski" - velociraptory dające dyla przed nadchodzącym T- Rexem

guanaco

28 dni później - szczury

guanaco

Bingo :)
Jeszcze jeden wakat został, ale już następny motyw poszedł więc ok

Mistrzu-1

Motyw: korepetycje udzielane przez rówieśnika (5)

uciekam_na_marsa

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" - Ta nerdówa Hermiona uczy wymowy "Wingardium Leviosa" kolegę Rona Weasleya.

uciekam_na_marsa

"Paraside" - student daje licealistce korepetycje z angielskiego. Zaliczysz?

uciekam_na_marsa

"Edukacja Rity" - dorosła pani otrzymuje od dorosłego rówieśnika korepetycje.

uciekam_na_marsa

"Szkoła uczuć" 2002

uciekam_na_marsa

Wrzucam podpowiedź, żeby domknąć motyw - w jego kontekście miałam w głowie 2 poniższe filmy , oba dostępne na Netfliksie, wyprodukowane w ostatnich kilku latach:
- film o niezbyt urodziwej nastolatce (wg standardów kina), która zakochuje się w przystojniaku i zawiera układ z dotąd nielubianą, atrakcyjną rówieśniczką - bohaterka pomaga jej w nauce, a w zamian może flirtować z chłopakiem, podszywając się pod tę drugą
- film z Anyą Taylor-Joy, który zaczyna się niewinnie - bohaterka grana przez nią odnawia kontakt z koleżanką, zaczynając od udzielania jej korepetycji - po czym relacje zaczynają się komplikować, gdy w grę zaczyna wchodzić planowane morderstwo.

uciekam_na_marsa

Panny z dobrych domów

Mistrzu-1

Motyw: nietypowe, futurystyczne metody leczenia (nie chodzi o specyfiki w stylu Oleju Lorenza, raczej w kierunku nowych technologii) (5)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones