Poprzednia osiągnęła 1000 odpowiedzi dlatego nie mogłem dokończyć mojego zadania. Rozpoczynam kontynuację.

1. Zadający motyw ustala ile tytułów należy podać.
Można podać łatwy motyw i zażądać np 7 tytułów, albo podać coś ambitniejszego i zażądać dwóch.
Czasem motyw jest zbyt banalny a czasem zbyt trudny, stąd ten pomysł. Wymaganą liczbę piszemy w nawiasie, jak ktoś by nic nie napisał, przyjmujemy, że 5. Zaleca się nie wykraczać poza kilkanaście żądanych tytułów, nawet jeśli motyw jest banalny.
2. Po podaniu tytułów autor postu podaje kolejny motyw.
Ponadto, dodam że nie wypisujemy tytułów pod własnym motywem, bo to trochę mija się z celem. Można podpowiadać, najlepiej nie od razu, tytuły do własnego motywu innym, podpowiedzi powinny być jednoznaczne, w końcu to nie Gra w Skojarzenia.
3. Motyw wpisujemy w odpowiedzi na temat, nie jako kolejny post. Pozwala to uniknąć bałaganu w postaci kilku obowiązujących motywów.
4. Tytuły filmów z jednej serii, traktujemy jako jeden tytuł. I tak, do motywu "Piraci", tytuł Piraci z Karaibów, liczy się raz, a nie 5 razy, choć filmów było pięć.
Podobnie do motywu: Tajny agent, wszystkie Bondy, to jeden tytuł.
Mam nadzieję, że jest to jasne ;)
5. Odpowiedzi z pytajnikiem- jeśli podany przez kogoś tytuł jest niepewny i nikt go nie może potwierdzić, dla ułatwienia traktujmy dwa z pytajnikiem jako jeden normalny.
6. By nie było zastojów, czas na zadanie nowego motywu wynosi 30 minut. Po ich upłynięciu osoba, która pierwsza zauważy brak nowego motywu, ma
prawo zadać własny.
7. Nie zadajemy bardzo szczegółowych motywów z oczekiwaniem jednego konkretnego filmu, z takimi pomysłami zapraszamy do "Gry w Skojarzenia" ;)
▼▼▼

Misiu1968

? Catherine Deneuve we "Wstręcie" Polańskiego? Słabo pamiętam.

Mistrzu-1

W "Copycat" Weaver cierpiała na agorafobię z tego co pamiętam.

dead_fw

Czyli nie pasuje. Dzięki!

dead_fw

No ale właśnie chodzi o klaustrofobię

Misiu1968

Agorafobia to lęk przed otwartymi przestrzeniami. "Copycat" z Sigourney więc odpada.

Mistrzu-1

1. Tylko krzyczy
2. Tylko pokazuje (ale może ma, tego nie wiem)
3. Sigourney raczej nie
4. Świadek mimo woli to jeden z tych filmów, których jestem pewien :)
5. Polański, ale nie ten film

Misiu1968

Więc jeden odgadniony (Świadek), tam bohater bez dwóch zdań ma klaustrofobię, jest scena, gdy śledzi boi sie przejść tunelem.
Drugi to Polański, ale inny film.
Temat trudny, wiesz ile się naszukałem w necie i pytałem znajomych i nic :)
Jest jeszcze jeden, ale nie mam pewności, musiałbym jeszcze raz obejrzeć.
Tu nie chodzi o to, że ludzie są zamknięci w jakimś pomieszczeniu ciasnym, w trumnie itp. W filmie musi być pokazane, że ktoś ma ewidentnie klaustrofobię.

Misiu1968

I takich bohaterów, którzy sami manifestują swoją klaustrofobię wskazuję :P 1. Alen gra chorego na klaustrofobie i 2. manifestuje strach przed ciasnymi pomieszczeniami. Mam kolejnego:
5. Jeden z uciekinierów z obozu w "Wielkiej Ucieczce" z 1963 w końcu dostaje klaustrofobii i nie może się ruszyć z tunelu.
Zrób proszę podpowiedzi do Twoich pozostałych typów.

Misiu1968

Polański to "Lokatorka"?

Mistrzu-1

Lokator

Mistrzu-1

To właściwie prawie wszystkie moje typy, pozostaje jeden związany z zamknięciem w windzie. Wydaje mi się, że jedna z osób miała klaustrofobię, ale pewności nie mam. Znany film.

Misiu1968

Diabeł?

TheNaturat_2

O właśnie! :)
Myślę, że moty wyczerpany.

Misiu1968

Chyba tam nikt nie miał klaustrofobii. Powtórzę seans to potwierdzę lub przeciwnie.

Misiu1968

"Cube". Jeden z bohaterów zamkniętych w sześcianie cierpi na ową przypadłość.

dead_fw

Tego nie wiedziałem akurat, albo nie pamiętam

dead_fw

W pierwszej części nikt nie cierpiał, kilka dni temu oglądałam.

TheNaturat_2

O, a powinni biorąc pod uwagę nie za ciekawe położenie :)

dead_fw

No właśnie mi chodziło o filmy, gdzie bohater ewidentnie ma klaustrofobię (jak Świadek mimo woli), natomiast nie o same warunki do klaustrofobii, więc nie wystarczy zakopany w grobie/trumnie, zamknięty w ciasnym pomieszczeniu, celi, windzie. Ciężki temat. Jak już pisałem, nie mogłem za bardzo znaleźć odpowiednie do tego filmy, dlatego rzuciłem taki temat, bo byłem ciekaw, czy może inni użytkownicy znają jakieś i tyle :)
Pozdrawiam kolegę po kwarantannie :)

Misiu1968

Bo wymyślacie takie filmy, że odgadnąć nie można :/
A dziękuję :)

dead_fw

Spoko :) Zakańczam oficjalnie ten temat :)

dead_fw

Lubię słowo "zakańczam" :)

Misiu1968

A ja dopiero zacząłem. Chyba będę ojcem :D
Dziwne uczucie :)

Mistrzu-1

@ Misiu1968 skoro fajnie "zakańczyłeś" :) mam nowy motyw:
Dziecko, nieletni villein, jest mordercą. Może być podejrzane o przestępstwo lub rzeczywiście jest winne. Hym........(11)

Mistrzu-1

"Omen"
"Laleczka Chucky"
"Synalek"

kinoman77_filmweb

"Laleczka Chucky" mi nie pasuje bo to dorosły w małej lalce.

Mistrzu-1

Wręcz przeciwnie-pasuje, jak ulał-dzieciak przez cały film jest podejrzany o morderstwa, które popełnia Chucky (w wersji z 1988) Tak, jak napisałeś w temacie - "może być podejrzany o przestępstwo" i tak dokładnie jest.

kinoman77_filmweb

oki, masz rację.

Mistrzu-1

Sierota? (nie wiem, nie oglądałam)

czarna404

Tak jest :)
1. "Omen"
2. "Synalek"
3. "Sierota"
4...
5...
6...
7...
8...
9...
10...
11...

czarna404

Tak jest :)
1. "Omen"
2. "Synalek"
3. "Sierota"
4. "Laleczka Chucky"

Mistrzu-1

Dzieci kukurydzy
Case 39
Podpalaczka
Sick Boy
Musimy porozmawiać o Kevinie
The Ring
Wioska potępionych
Home Movie
Them

Mistrzu-1

Rozumiem, że "twardziele-mózgi" filmu wyjechali na długi weekend bez internetu i FW? Przed powrotem dam pomoc nr 1: ostatnio coś w ten deseń oglądałem :D

Mistrzu-1

Nie wszyscy wyjechali, ale jakoś nie mam pomysłu :)

Misiu1968

a ten ostatni film co oglądałem o dziecku-mordercy to "The Bad Seed" 1956.

Mistrzu-1

Motyw: potwór/potwory wydające "klekocząco-terkoczący" dźwięk :) (6)

guanaco

"A Quiet Place" (2018) np. gdy Emily Blunt ukrywa się w wannie a potwór przechodzi obok.

guanaco

"Jurassic World" 2015

guanaco

Najsłynniejsze terkotanie potwora: "Predator" 1987 i następne m.in. z 2018

guanaco

"Na skraju jutra"

kinoman77_filmweb

@Kinoman obejrzałem i chyba nie wydają klekocząco-terkoczących dźwięków. Ewentualnie można ich turlanie się podciągnąć pod dźwięk z motywu. Autor niech rozstrzygnie.

Mistrzu-1

Może nie do końca klekocząco, ale terkocząco jak najbardziej. Do tego nieco jazgocząco. A już na pewno irytująco:)

kinoman77_filmweb

Ale jako wrogowie ludzkości są nazbyt, przerażająco cisi. Mam nadzieję, że Ziemi się tacy nie przytrafią ;D

guanaco

Nie wiem czy "klekocząco-terkoczącym" można to nazwać, ale w "Żołnierzach kosmosu" potwory wydawały całkiem podobny dzwięk.

Pepto

hm, przejrzałam film i nie słyszę tego. możesz podrzucić klip?

guanaco

Tak po trochu to mniej więcej, ale to jest "mniej- więcej" to chodziło mi o coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=5u_E0_3JU4I
No ale cóż, masz rację,może nie o to tu chodziło....
Następnym razem postaram się bardziej :)

Pepto

O, w tej scenie jednak jest dość wyraźny terkot, choć głównie słychać skrzeczenie. Ale jak najbardziej zaliczam :)

guanaco

Aliens vs Predator, tu jestem pewien

Misiu1968

to w zasadzie powtórzenie, bo chodzi o Predatora, który już jest wymieniony

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones