Zakładam taki temat dla tych, którzy dodają i wzoruję się trochę na wątku, w którym informuje się o materiałach do dodania, założonym przez patkot28:
http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Co+dodawa%C4%87+poprawia%C4%87+Vol .+5,2791740

Licznik kontrybucji w wielu kategoriach stoi w miejscu i nie wiadomo z jakiej daty kontry są aktualnie sprawdzane. Licznik powinien pomagać dodającym np. przy sprawdzeniu jeszcze raz kontrybucji z aktualnym stanem z linków itp., co też pomaga weryfikatorom, którzy nie muszą tłumaczyć użytkownikom odrzutów itp. Dzięki temu baza będzie rosła szybciej.

Aktualnie licznik jest zepsuty w kategoriach (możliwe, że są też inne):
- plakat
- recenzja filmu
- obsada filmu

Nie ma go w ogóle w kategoriach:
- obsada programu telewizyjnego
- recenzja programu telewizyjnego
- studia

W tym wątku chciałbym, żeby chętni kontrybutorzy (bądź weryfikatorzy) dodawali info o aktualnym stanie zepsutych bądź nieistniejących - w poniższym spisie - datach weryfikacji:
http://www.filmweb.pl/contrib/status
Ważne, żeby były to daty chronologiczne, a nie wynikające z:
- masowego sprawdzenia różnych kontr przy jednym tytule;
- poprawki podesłanej do weryfikatora i sprawdzonej poza kolejnością;
- autoweryfikacji;
- recenzji i ich poprawek dodawanych przez Zaufanych Recenzentów.

Uprzejmie proszę trolle, spamerów innego portalu filmowego, przeciwników filmwebu itp. o nie dodawanie innych komentarzy. W razie braku powodzenia tematu sam go będę podbijał aktualnymi danymi z moich kontrybucji :P

Na początek:

STUDIA 19.05.2018
PLAKATY 14.02.2018

Dear_Prudence

STUDIA
Data dodania 25.06.2018
Data sprawdzenia 11.07.2018

INNE TYTUŁY
Data dodania 07.12.2016 (kontra z wpół do 12 w nocy)
Data sprawdzenia 12.07.2018

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 30 Kwiecień 2018
data weryfikacji: 13 Lipiec 2018

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 2 Maj 2018
data weryfikacji: 13 Lipiec 2018

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 6 Maj 2018
data weryfikacji: 15 Lipiec 2018

Dear_Prudence

STUDIA
Data dodania: 26.06.2018
Data sprawdzenia: 16.07.2018

Dear_Prudence

OBSADY
data stworzenia: 28 Styczeń 2018
data weryfikacji: 16 Lipiec 2018

Dear_Prudence

Inne tytuły:
data stworzenia: 13 Grudzień 2016
data weryfikacji: 17 Lipiec 2018

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 11 Maj 2018
data weryfikacji: 17 Lipiec 2018

Dear_Prudence

RECENZJA FILMU
Data dodania: 26.06.2018
Data sprawdzenia: 18.07.2018

Dear_Prudence

DZIAŁ GRY:

PLAKATY
Data dodania: 27.02.2018
Data sprawdzenia: nie sprawdzono do dziś

ZWIĄZANA:
Data dodania: 27.02.2018
Data sprawdzenia: nie sprawdzono do dziś

OBSADA
Data dodania: 27.01.2018
Data sprawdzenia: nie sprawdzono do dziś

GATUNEK
Data dodania: 26.02.2018
Data sprawdzenia: nie sprawdzono do dziś

TYTUŁ
Data dodania: 08.01.2018
Data sprawdzenia: nie sprawdzono do dziś

KRAJ
Data dodania: 26.02.2018
Data sprawdzenia: nie sprawdzono do dziś

RECENZJA
Data dodania: 05.12.2017
Data sprawdzenia: nie sprawdzono do dziś!!!!!!!!!!!!!

Nikt obecnie nie weryfikuje kontr w dziale gier, mam 700 kontrybucji (z samych gier), które oczekują na sprawdzenie. W filmach czy serialach codziennie jest coś sprawdzane, więc kolejka jakoś się zmniejsza. Natomiast w dziale gier stoi od zimy i nikt nawet nie kwapi się by to zmienić. Pisałem do administracji by coś z tym zrobili, ale nie ma odzewu. Jeśli mają za mało weryfikatorów to czemu nie przyjmą nowych (przecież i tak im nie płacą). Znam kilka osób (i mają przynajmniej 90% skuteczność dodawania), które się pali by dostać czwarty łeb, ale adminów interesuje tylko to by ten portal wyglądem jak najbardziej przypominał fejsbuka.

Uwielbiam dodawać materiały, ale od zeszłego tygodnia nic nowego nie dodałem, bo zwyczajnie mi się już nie chce. Straciłem już wiarę w to, że moje kontry zostaną kiedykolwiek sprawdzone.

matysek150

To by tłumaczyło te (tylko) kilkadziesiąt moich z grami, które już długo zalegają. Jeśli chodzi o recenzje gier, to sprawdza je chyba ta sama weryfikatorka, co sprawdza recenzje filmów (przynajmniej u mnie tak zawsze było), ale i tak to też stoi. Powinni dołożyć gry do kolejek filmowych, przecież mają te same kategorie kontrybucji, a jeśli jest źródło, to nie powinno być problemu czy dodawane materiały są OK czy nie.

Dear_Prudence

Nie każdy weryfikator zna się na grach, więc nie wszyscy mają na nie uprawnienia. Grami zajmują się tylko osoby, które się na tym znają i grają w gry. Jakbym miała weryfikować gry, skoro nie gram?
Wielu weryfikatorów (w tym ja) płakało, gdy trafiało na nowy tytuł do gry, gdy te były jeszcze połączone z serialami i filmami w jedno.

julCia69

No tak, to w sumie racja. Sam grywam, więc inaczej na to patrzę. Ale na każdej wikipedii czy encyklopedii gier, polskiej czy zagranicznej - stąd się głównie zamieszcza linki - jest kraj, producent, gatunek, daty premier, na IMDb są obsady, a na stronie z polskim dubbingiem obsada polskiej wersji. Recenzje sprawdza Dorota i pewnie też niewiele wie o grach, ale wystarczy jej, że technicznie recenzja jest bez zarzutów i jakiś tam poziom pisarski trzyma. Ogólnie chodzi mi o to, że jak wprowadzono już gry, a pominięto teatr TV czy teledyski, to gros użytkowników zajmuje się tu tylko grami i trochę tak wygląda jakby gry miały umrzeć śmiercią naturalną. Jako że tego nie chcę, to proponuję rozwiązania, które pomogłyby graczom i kontrybutorom na Filmweb. Brakuje choć jednej osoby, która by to sprawdzała. Pozdrawiam :)

julCia69

A znasz jakiś grających weryfikatorów? Jeśli tak to może poleciałabyś ich administracji i oddelegowano by ich do innych zadań. Mnie lekceważą, ale Ty jako weryfikatorka masz większą siłę przebicia. Sytuacja jest poważna, zaległości są naprawdę porażające. Ja wiem, że głównym tematem jest teraz fejsbukowy wygląd portalu, ale administracja powinna zejść na ziemię i zająć się poważniejszymi problemami.

matysek150

To nie tak działa.
Każdy weryfikator ma na coś uprawnienia. I jest kilku weryfikatorów, którzy mają uprawnienia na gry. Tu nie ma kwestii "oddelegowania". Weryfikatorzy weryfikują dobrowolnie, gdy mają czas oraz chęci.
W każdym rodzaju kontrybucji są kolejki. W grach najstarsza kolejka ma pół roku (z kawałkiem). Natomiast, jeśli mowa o filmach / serialach / osobach, to:
- najstarsza kontrybucja to pozostałe tytuły do filmów / seriali: 16 Grudzień 2016 18:26 (licznik się popsuł, wskazuje błędnie) - od stycznia tego roku trochę ruszyła ta kolejka, bo w połowie stycznia był koniec maja 2016 roku - niewiele, bo niewiele, ale ruszyła.
- a druga najstarsza kolejka to dane do osób / urle do osób: 14 Marzec 2016 1:23
- w sumie jeszcze zarysy do filmów / seriali mają spore zaległości: 9 Styczeń 2017 1:08

Napiszę teraz multum truizmów, ale takie są realia: weryfikatorzy weryfikują dobrowolnie, nieodpłatnie, kiedy mają czas i chęci. Weryfikujemy w momencie, kiedy chcemy, gdyż mamy swoje życie, swoje rodziny, pracę oraz inne hobby. Też czasem chcemy obejrzeć film albo serial. Albo przeczytać książkę. I zapomnieć o filmwebie. Tutaj akurat administracja filmwebu większego wpływu nie ma - to nie tak jak w firmie, że w dziale X się sypie coś i wszystkie pozostałe muszą pomagać, aby ratować terminy na przykład.
Ja jestem raptem pięć lat weryfikatorem i jeszcze aż tak się się nie wypaliłam, ale są tacy, którzy po jakimś czasie bycia weryfikatorem (niektórzy są od około dziesięciu lat nawet o ile dobrze pamiętam) mają już mniej chęci, czasu, nie sprawia im to takiej radości jak na początku. Nadal zajrzą od czasu do czasu do kolejek, ale nie tak często i nie w ilości hurtowej.
Nie jesteśmy uwiązani tutaj na stałe.

Pozdrawiam. :)

julCia69

Miało być "koniec maja 2015". - głupia autokorekta. :(

julCia69

Wniosek jest tylko jeden - jest Was po prostu za mało. Gdyby zwiększyć liczbę weryfikatorów choćby dwukrotne to wszystko odbywałoby się sprawniej. Jest wielu użytkowników, którzy chcieliby weryfikować i nie wiem czemu administracja nie daje im na to szansy. No chyba, że jest jakiś przepis mówiący o tym, że weryfikatorów może być tylko ograniczona ilość.

Ja naprawdę doceniam to, że poświęcacie swój wolny czas i mam nadzieję, że nie uraziłem Cię swoją wypowiedzą. Jestem po prostu poirytowany, bo bardzo lubiłem dodawać materiały. Niestety widząc zalegające u mnie kontry doszedłem do wniosku, że nie ma już sensu poświęcać swojego wolnego czasu na sprawę z góry już przegraną. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że sytuacja na tym portalu kiedyś się poprawi. Wtedy może wrócę do dodawania.

Również pozdrawiam!

Dear_Prudence

Innych użytkowników również irytuje obecna sytuacja, dowodem na to jest choćby ten temat:

https://www.filmweb.pl/forum/gry/Czy+ten+dzia%C5%82+na+filmwebie+%C5%BCyje+%3A,2 996107

Admini wiedzą o zaistniałej sytuacji (choćby ode mnie, a założę się, że było więcej zgłoszeń) i mimo to nic z tym fantem nie robią. Nasuwa się pytanie czy mają dział gier głęboko w d..., a skoro tak to po co on w ogóle istnieje? Czy może uważają, że to "chwilowy" zastój i w końcu się odkorkuje.

PS Wiem jaki weryfikator odpowiada/odpowiadał za gry, ale nie chciałbym tu podawać nicku. Jego status się nie zmienił nadal jest "czynnym" weryfikatorem. Przynajmniej nie widzę by jego stan zmienił się na "weryfikator na emeryturze". Może dostał jakieś inne obowiązki od administracji, a skoro tak to dlaczego nie mianowano nikogo na jego miejsce? No chyba, że ma te same obowiązki, ale po prostu nie chce mu się już weryfikować. Jeśli tak jest to powinno zabrać się mu uprawnienia. Ja wiem, że weryfikatorzy czy moderatorzy nie dostają za swoją pracę pieniędzy, ale chyba są jakoś rozliczani? Przecież po zdobyciu czwartego łba nie mogę sobie mieć w nosie nowych uprawnień i nic nie robić. Chyba nie na tym to polega.

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 15 Maj 2018
data weryfikacji: 19 Lipiec 2018

Dear_Prudence

RECENZJA FILMU
data stworzenia: 4 lipca 2018
data dodania: 18 lipca 2018

Dear_Prudence


Film - dodany gatunek.

data stworzenia: 3 Kwiecień 2018
data weryfikacji: 20 Lipiec 2018

Montago

Proszę o niewprowadzanie innych użytkowników w błąd. Najstarsza kontrybucja z gatunków ma datę 22 Październik 2017 roku.

INNE TYTUŁY
data stworzenia: 21 Grudzień 2016
data weryfikacji: 21 Lipiec 2018

julCia69

Nikogo nie wprowadzam w błąd, podaje stan pokazywany w mojej zakładce z kontrybucjami.
Ostatnia zaakceptowana kontra z gatunkiem jest tak świeża że nie została jeszcze wpisana do bazy.

https://s1.gifyu.com/images/Screenshot_2018-07-21-06-16-23.png

[ "data stworzenia: 3 Kwiecień 2018 20:35
dodana przez:
Montago

data weryfikacji: 20 Lipiec 2018 20:43
weryfikowana przez:
Pinokio1983 " ]

Jako użytkownik nie mam wiedzy ani możliwości sprawdzenia dat konkretnych kontrybucji w kolejce, (a ten temat założono, bo przecież licznik szwankuje) , więc jeśli występują jakieś nieścisłości, leżą one po stronie Filmwebu lub weryfikatorów, nie po mojej.
Jak widać nie wszystko "idzie" chronologicznie.

Montago

Tak, tylko z zastrzeżeniem, że:
- licznik kraju działa poprawnie (jest taki sam na stronie czasu oczekiwania jak jest naprawdę);
- żeby upewnić się o chronologii trzeba mieć kilka pod rząd sprawdzonych z chronologicznie idącymi datami. Ja też często mam poza kolejnością, bo masowo są sprawdzane materiały przy filmie, któremu ktoś akurat sprawdza coś innego.

Ten temat jest dlatego, że licznik nawala w kilku pozycjach, a nie cały i to nie jest obowiązek filmwebu czy weryfikatorów tylko ich dobra wola i grzeczność, że podają nam dobre dane.

Dear_Prudence

Ok, przecież wiem że to dobra wola weryfikatora by coś tu podawać, i nic innego nie twierdziłem.
A na to że coś poza kolejką sprawdzono, nie mam wpływu. Nie wiem czemu tak było, tym bardziej przy filmie który widziało 15 osób, w tym ja i 6 znajomych którym go poleciłem. Więc raczej nic innego tam nie czekało.
Ale zostawmy to, ważne że przy okazji mojego wpisu na 100% potwierdzono działanie licznika w tej kategorii.
Więc już nie musi nikt nic wpisywać.
A innych kontr z gatunkiem chyba już nie mam, więc i tak nie będę miał już tego sprawdzanego.
Jeśli już coś dodaje, to plakaty i nowe filmy...

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 17 Maj 2018
data weryfikacji: 22 Lipiec 2018

Dear_Prudence

POZOSTAŁE TYTUŁY:
data stworzenia: 1 Styczeń 2017
data weryfikacji: 22 Lipiec 2018

Przepraszam, że tyle to zajęło.

julCia69

Nie masz za co przepraszać - to my dziękujemy, że głównie dzięki Tobie ta kolejka wraca do normalności :)

Dear_Prudence

OBSADY
data stworzenia: 31 Styczeń 2018
data weryfikacji: 25 Lipiec 2018

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 22 Maj 2018
data weryfikacji: 26 Lipiec 2018

Dear_Prudence

POZOSTAŁE TYTUŁY:
data stworzenia: 1 Luty 2017
data weryfikacji: 30 Lipiec 2018

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 25 Maj 2018
data weryfikacji: 31 Lipiec 2018

użytkownik usunięty
Dear_Prudence

Jak wygląda sytuacja ze zdjęciami aktorów/osób kina? Od jakiegoś czasu nie widzę, by coś się ruszyło. Stanęło na 20 stycznia. Wiem, że są kolejki bardziej potrzebujące "interwencji", ale czy ktoś to sprawdza? Pozdrawiam :)

Sprawdza to głównie Boora, ale też inni. Była teraz długa przerwa, bo miałem kontry z plakatami osób 18 i 20.01.2018 i tę z 18.01 sprawdził mi 09.07, a tę z 20.01.2018 sprawdził 30.07. Ale licznik dobrze pokazuje.

Dear_Prudence

A na jakim etapie są gatunki, kraje, no i przede wszystkim nowe tytuły?

P.S. Czy naprawdę redakcja nie zamierza naprawić licznika kolejek???

_Summer_

Na moich własnych kontrach wydaje się, że wszystkie przez Ciebie wymienione kategorie są zgodnie z licznikiem:
https://www.filmweb.pl/contrib/status

Dear_Prudence

Zagadka "zablokowanych kolejek" została odkryta - blokują programy telewizyjne.

Blokada dotyczy:
- pozostałych tytułów (na 15:46 z dnia 05 sierpnia 2018 roku wskazuje prawidłowo - zostało odblokowane);
- obsad;
- odcinków;
- plakatów.

julCia69

Super, inne tytuły działają - dzięki :*

Jeszcze do tych wymienionych przez Ciebie dodam recenzje, które też źle pokazuje licznik.

Dear_Prudence

RECENZJE
Data dodania: 09.07.2018
Data weryfikacji: 06.08.2018

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 31 Maj 2018
data weryfikacji: 8 Sierpień 2018

Dear_Prudence

STUDIA
Data dodania: 22 lipca 2018
Data weryfikacji: 09 sierpnia 2018

Dear_Prudence

OBSADY FILMU
(informacja od innego kontrybutora)
Data dodania: 13 luty 2018
Data weryfikacji: 10 sierpień 2018

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 3 Czerwiec 2018
data weryfikacji: 11 Sierpień 2018

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 5 Czerwiec 2018
data weryfikacji: 13 Sierpień 2018

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 8 Czerwiec 2018
data weryfikacji: 15 Sierpień 2018

Dear_Prudence

Obsady filmy i seriale

data stworzenia: 15 Luty 2018 9:01
data weryfikacji: 15 Sierpień 2018 11:29

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 11 Czerwiec 2018
data weryfikacji: 18 Sierpień 2018

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 13 Czerwiec 2018
data weryfikacji: 19 Sierpień 2018

Dear_Prudence

PLAKATY
data stworzenia: 14 Czerwiec 2018
data weryfikacji: 19 Sierpień 2018

Dear_Prudence

ZDJĘCIA (też ich nie ma na liczniku)
Data dodania: 06 lipca 2018
Data weryfikacji 19 sierpnia 2018

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones