Zakładam taki temat dla tych, którzy dodają i wzoruję się trochę na wątku, w którym informuje się o materiałach do dodania, założonym przez patkot28:
http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Co+dodawa%C4%87+poprawia%C4%87+Vol .+5,2791740

Licznik kontrybucji w wielu kategoriach stoi w miejscu i nie wiadomo z jakiej daty kontry są aktualnie sprawdzane. Licznik powinien pomagać dodającym np. przy sprawdzeniu jeszcze raz kontrybucji z aktualnym stanem z linków itp., co też pomaga weryfikatorom, którzy nie muszą tłumaczyć użytkownikom odrzutów itp. Dzięki temu baza będzie rosła szybciej.

Aktualnie licznik jest zepsuty w kategoriach (możliwe, że są też inne):
- plakat
- recenzja filmu
- obsada filmu

Nie ma go w ogóle w kategoriach:
- obsada programu telewizyjnego
- recenzja programu telewizyjnego
- studia

W tym wątku chciałbym, żeby chętni kontrybutorzy (bądź weryfikatorzy) dodawali info o aktualnym stanie zepsutych bądź nieistniejących - w poniższym spisie - datach weryfikacji:
http://www.filmweb.pl/contrib/status
Ważne, żeby były to daty chronologiczne, a nie wynikające z:
- masowego sprawdzenia różnych kontr przy jednym tytule;
- poprawki podesłanej do weryfikatora i sprawdzonej poza kolejnością;
- autoweryfikacji;
- recenzji i ich poprawek dodawanych przez Zaufanych Recenzentów.

Uprzejmie proszę trolle, spamerów innego portalu filmowego, przeciwników filmwebu itp. o nie dodawanie innych komentarzy. W razie braku powodzenia tematu sam go będę podbijał aktualnymi danymi z moich kontrybucji :P

Na początek:

STUDIA 19.05.2018
PLAKATY 14.02.2018

Dear_Prudence

Dane osób :
data stworzenia : 1 kwietnia 2019
data weryfikacji : ?

piotrszmidt16

OSOBY - dane podstawowe:
data stworzenia: 2 Wrzesień 2018
data weryfikacji: 1 Maj 2020

Dear_Prudence

ZARYSY FABUŁ
data stworzenia: 5 Grudzień 2019 16:14
data weryfikacji: 14 Maj 2020 13:32

givi

ZARYSY FABUŁ
data stworzenia: 29 Grudzień 2019 17:01
data weryfikacji: 27 Maj 2020 1:19

givi

ZARYSY FABUŁ
data stworzenia: 7 Styczeń 2020 14:03
data weryfikacji: 2 Czerwiec 2020 16:01

givi

ZARYSY FABUŁ
data stworzenia: 31 Styczeń 2020 8:38
data weryfikacji: 6 Czerwiec 2020 21:34

givi

ZARYSY FABUŁ
data stworzenia: 26 Luty 2020 22:54
data weryfikacji: 16 Lipiec 2020 15:34

givi

ZARYSY FABUŁ
data stworzenia: 9 Marzec 2020 23:21
data weryfikacji: 24 Sierpień 2020 11:08

givi

ZARYSY FABUŁ
data stworzenia: 26 Kwiecień 2020 19:32
data weryfikacji: 11 Wrzesień 2020 16:03

givi

ZARYSY FABUŁ
data stworzenia: 5 Styczeń 2021 9:12
data weryfikacji: 18 Luty 2021 12:21

Dwie panie J się zawzięły i ostro skracają w lutym kolejki zarysów i opisów, więc tu sprawy szybko się poprawiają :)

givi

ZARYSY FABUŁ
data stworzenia: 19 Styczeń 2021 23:06
data weryfikacji: 23 Luty 2021 14:47

givi

ZARYSY FABUŁ
data stworzenia: 20 Marzec 2021 12:25
data weryfikacji: 19 Maj 2021 12:04

givi

ZARYSY FABUŁ
data stworzenia: 8 Maj 2021 23:31
data weryfikacji: 18 Wrzesień 2021 8:46

Dear_Prudence

Daty premier powinny mieć priorytet przy weryfikowaniu, bo blokują ocenianie. Arkansas miał premierę 5 maja, ciekawe kiedy będzie można go ocenić >.> A ile to czasu jest wejść w link z imdb, zobaczyć że faktycznie jest już po premierze i kliknąć akceptację materiału.

ZiD0

Popieram tego też nie ma w bazie i nie ma jak ocenić...
https://www.imdb.com/title/tt10589968/

ZiD0

Jutro powinna się data premiery odblokować. Mogłam jedynie zaakceptować kontrybucję.
Są kolejki, weryfikatorzy nie mają wpływu na to, co wyświetli się im do weryfikacji - przepraszam.

julCia69

Dzięki za ingerencję. Tak, chodziło mi o zaakceptowanie kontrybucji, z ciekawości - ile Ci to zajęło? :)
Rozumiem istnienie kolejki materiałów, ale tak jak napisałem, powinny być jakieś priorytety. Jako weryfikatorzy może macie większą siłę przebicia na tym portalu i moglibyście zgłosić poprawkę do serwisu o stworzenie takich priorytetów w kolejce kontrybucji? Tak na logikę, usprawniłoby to działanie portalu, jeśli użytkownicy mogliby oceniać filmy w dniu premiery, a na poprawkę w dacie ślubu aktora poczekaliby trochę dłużej.

ZiD0

Ponoć w co nie wierzę nie mają oni wglądu na listę kontr oczekujących, tylko przychodzą im kolejkowane z tzw. talii...

ZiD0

Były trzy kontrybucje, wszystkie były błędne, więc musiałam wybrać taką, która najbardziej odpowiada rzeczywistości i będę miała najmniej do poprawienia. Analiza wszystkich trzech kontrybucji, aby wybrać najlepszą - zajęła mi około 5 minut.

Taka sytuacja - z datami bieżącymi jest przy serialach (kontrybucja z datą premiery odcinka wskakuje do weryfikacji), dlatego do starszych kontrybucji tak ciężko się dostać i je zweryfikować. Pół roku temu najstarsze odcinki były z drugiej połowy listopada 2017 roku. I szczerze napiszę, tak działający system w weryfikacji odcinków jest ciężki, ponieważ są produkcje, które nie mają odcinków, a są sprzed 5 lat, kontrybucja w kolejce wisi nadal, a weryfikatorzy nie mogą jej zweryfikować, gdyż nie można do niej dotrzeć z uwagi na ilość odcinków z datami bieżącymi.
Kolejka z datami premier wynosi ponad 80 dni (najstarsza kontrybucja jest z 24 lutego), jeśli zostanie zastosowany taki sam skrypt przy datach premier, jak przy odcinkach, to się kolejka wydłuży znacznie - takie mam obawy. I nigdy tego się nie doprowadzi do stanu normalności.

Co do zmian danych przy osobach (zmiana stanu cywilnego, dzieci, śmierć, dopisanie wzrostu, dopisanie / poprawienie danych), to najstarsza kontrybucja jest z 6 września 2018, czyli około 20 miesięcy.

Wszelakie sugestie proszę kierować na redakcja@filmweb.pl .

julCia69

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Sam przy tym Arkansas chciałem dodać datę premiery, ale wyskoczył komunikat, że kontrybucja już jest i czeka, więc zaniechałem. Niezły galimatias z tymi kontrybucjami, widać, że jest co ulepszać. Może by się developerzy tym zajęli, zamiast bawić się layoutem i denerwować użytkowników, to pomogliby weryfikatorom.
Może jest was też za mało, co tłumaczyłoby ilość zalegającego materiału.
Sugestie w tym aspekcie pozostawię wam, weryfikatorom, jako że was to bezpośrednio dotyczy. My, maluczcy użytkownicy, nie możemy tylko wystawić oceny w dniu premiery :c

Dear_Prudence

Jak wygląda licznik dla dat premier, ale dla gier? Na pewno nie jest tożsamy z datami premier dla filmów, bo mam kontrybucję jeszcze z 2019 roku...

Gimli_syn_Gloina

14 listopad 2019 to najstarsza kontrybucja. W tym miesiącu będę sprawdzał daty, więc kolejka powinna schodzić, podobnie z "innymi tytułami".
Z racji, że licznik pokazuje inne daty niż w rzeczywistości to jeśli chodzi o gry:
NOWE TYTUŁY:
data stworzenia: 1 Marzec 2020
data weryfikacji: 31 Maj 2020
GATUNKI/STUDIA/PLATFORMY:
data stworzenia: 1 Luty 2020
data weryfikacji: 31 Maj 2020

Dear_Prudence

OSOBY - dane podstawowe:
data stworzenia: 29 Październik 2018
data weryfikacji: 10 Lipiec 2020

Dear_Prudence

Czy coś się zatkało przy sprawdzaniu nowych tytułów seriali? Od dłuższego czasu licznik stoi na 31 maja i ani drgnie, a jeszcze kilka miesięcy temu czekało się co najwyżej kilka-kilkanaście dni.

Irmgarda

Po prostu nie są pewnie sprawdzane obecnie przez nikogo albo bardzo sporadycznie, tak samo jak odcinki do filmów i ogólnie część kontrybucji innego typu niż podstawowe.

Irmgarda

Obecnie weryfikacja praktycznie wszystkich materiałów leży i kwiczy, coraz gorzej się dzieje na tym portalu.

Irmgarda

A kiedy było odetkane?
Jeszcze rok temu jak sprawdzałem kolejki do OPISY FILMÓW stały bodaj na 160 dniach a jak się upominałem na forum to jakiś internetowy śmieć napisał TO ZMIEŃ FORUM JAK CI NIE PASUJE, NA TWOJE MIEJSCE PRZYJDĄ INNI.

Dear_Prudence

Weryfikacja recenzji od dłuższego czasu zatrzymała się na 20 marca i obecnie czeka się już prawie 5 miesięcy. Czy jest sens w ogóle dodawać kolejne? Czy coś w najbliższym czasie się w tym temacie ruszy?

Plainview

Miałem pisać to samo. Dodałem reckę pod koniec kwietnia i wtedy czas oczekiwania to było jakieś 60-70 dni. Nagle stanęło w miejscu i z 70 dni zrobiło się 130. Miałem ochotę wstawiać więcej, ale co mi po tym, jak za rok weryfikator sprawdzi i odrzuci bo słaba kompozycja i czekaj kolejny rok.

filmowy_laufer

Właśnie jestem w identycznej sytuacji i fajnie jak by było gdzieś jakiekolwiek info na temat tego czy jest szansa, że coś w weryfikacji ruszy

Dear_Prudence

A jak wygląda sytuacja z obsadami ??

Licznik chyba od tygodnia zatrzymał się na 12.09.2019
https://www.filmweb.pl/contrib/status

użytkownik usunięty
qh4r18

Licznik powinien być okej - mam kontrę z tego okresu i jeszcze nie została sprawdzona.

qh4r18

Najstarsza obsada filmu: 12 Wrzesień 2019 20:32

KUNIQ

Czyli dziś okrągła rocznica, roczek czekania :D

givi

Pamiętam jak dawno dawno temu czas oczekiwania nawet miesiąc nie wynosił.

qh4r18

Teraz w końcu obsady ruszyły z kopyta: 23.12.2019 - i w końcu kolejka dotarła do moich kontr xd

użytkownik usunięty
Dear_Prudence

Jak wygląda sprawa z podpisywaniem zdjęć?

Wczoraj sprawdzono mi kontrybucję z 7 kwietnia 2020r.

data stworzenia: 11 Kwiecień 2020 12:38

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones