Drodzy Użytkownicy,

Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć, że na niektórych podstronach serwisu pojawił się komunikat, w którym prosimy Was o wyłączenie blokady reklam – dotyczy to reklam tylko i wyłącznie na Filmwebie. Rozumiemy, że ta prośba może budzić wiele emocji, dlatego prosimy Was, abyście przeczytali, dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

W ciągu 19 lat istnienia Filmwebu udało nam się wspólnie stworzyć największy w Polsce serwis poświęcony kinu i telewizji oraz drugą największą bazę filmową na świecie. Każdego dnia setki tysięcy osób korzysta z zasobów Filmwebu, które udostępniamy całkowicie za darmo. Nad prawidłowym funkcjonowaniem serwisu czuwa ponad pięćdziesiąt osób, które dbają zarówno o część redakcyjną strony, jak i jej zaplecze techniczne. Utrzymanie i rozwój tak ambitnego przedsięwzięcia wymaga dużych nakładów finansowych. Reklamy są jedynym źródłem dochodu Filmwebu i bez nich serwis nie mógłby istnieć.

Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. My nie chcemy podążać tą drogą. Naszym celem od zawsze było tworzenie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego i przyjaznego Użytkownikom portalu. W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe, które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony. Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu. Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Chcielibyśmy, aby na Filmwebie pojawiało się jak najmniej reklam, które wpływają na komfort Użytkowników. Do osiągnięcia tego celu potrzebna jest jednak Wasza pomoc. Im więcej osób przychyli się do naszej prośby o wyłączenie blokady reklam na Filmwebie, tym łatwiejsze stanie się utrzymanie serwisu, a tym samym będziemy mogli skupić się na jego rozwoju. Mówiąc wprost: my będziemy mogli poświęcić więcej czasu i energii na rozwój oraz ulepszanie Filmwebu, a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony. Ponadto AdBlock powoduje problemy w działaniu niektórych elementów serwisu. Wyłączając go na Filmwebie, będziecie mogli bezproblemowo korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu. Jest dla nas oczywiste, że wszystkie zaangażowane w budowę portalu osoby powinny mieć możliwość korzystania z Filmwebu w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Dlatego też od dziś wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 500 punktów za dodawanie materiałów, dostaną możliwość wyłączenia reklam wyświetlanych na stronie. Opcja ta jest już dostępna w ustawieniach Waszych kont. Jeśli nie wiecie, jak z niej skorzystać, w tym miejscu znajdziecie instrukcję: http://www.filmweb.pl/help#II.33

Dziękujemy za wyrozumiałość,

Zespół Filmweb.pl

Piotrus82_filmweb

Bo świeżakom dają tylko zwiastuny, musisz mieć minimum 5000 obejrzanych ku chwale filmwebu reklam żeby oglądać całe filmy. I wyłączyć ablocka. I robić minimum 50 wejść na stronę dziennie.

filmweb

Pomimo wykluczenia filmwebu ze stron na których mają być blokowane reklamy informacja o wyłączeniu blokowania reklam nadal mi się wyświetla po załadowaniu strony co uniemożliwia korzystania ze strony

filmweb

Zastosowałam się do Waszej "prośby"(właściwie to jest to wymuszenie, bo w przeciwnym wypadku nie da się korzystać z serwisu...) i wyłączyłam AdBlock+ , ale ku mojemu zdziwieniu oraz irytacji, po odświeżeniu strony ten BANER INFORMACYJNY CALY CZAS JEST i nie chce zniknąć.
Także coś tu jest skopane... Gratuluję! Świetna zmiana...

filmweb

Filmweb - portal nieprzyjazny użytkownikowi

filmweb

Wszystko ok? Nie. Jest cholernie daleko od OK hahaha dodałem do białej listy i dalej mam problem, usunąłem wyczyściłem cache przeglądarki i dalej blokuje :( źle, niedobrze, tragicznie

dziobdziob

Zablokuj. W końcu zrobią stały filter wyłaczający blokadę, a przynajmniej prostaccy właściciele strony nie zarobią.

Ta strona istnieje wyłącznie dzięki użytkownikom. Co robi redakcja? Nic nie robi. Napisze biedną recenzyjkę raz w tygodniu, czy wypuści głupi filmik. Wszystko co stworzyło filmweb to użytkownicy.

Dealric

Chyba tak zrobię :) Dzięki

filmweb

Daję sygnał, że ramka blokuje stronę w Cyberfoxie BEZ adblockerów bez opcji przejścia/zatwierdzenia, co wynika prawdopodobnie z licznych natywnych, wbudowanych w wyszukiwarkę opcji blokowania stron i ramek. Wcześniej wchodziło wszystko ok. Przeszłam na Operę z flashem i bez adblockerów, na której problem nie występuje.

TangoAndWaltz

Z wypowiedzi kolegów i koleżanek powyżej wynika, że nowy system gryzie się niestety z zabezpieczeniami anty-okienkowymi nie tylko w formie wspomnianych na liście adblocków. Niemniej, jak wspomniałam powyżej, w Operze z flashem i bez adblocków strona działa ok.

TangoAndWaltz

Zmieniać przeglądarkę na mniej bezpieczną dla jednego serwisu internetowego... Czy to na pewno warto? Wciskanie ESC nie jest jakoś bardzo uciążliwe.

Marac

Mam zainstalowane równolegle.

TangoAndWaltz

Chybażetak.

filmweb

Wyświetlają mi się reklamy (brak adblocka), ale zarazem ten okropny komunikat... co w takim razie?

roadway

Skoro i tak cie blokują to nie daj im zarabiać. Zainstaluj sobie adblocka lub ublocka. Przynajmniej reklam się pozbędziesz.

roadway

Dodatkowo lada dzień do AB / uB zostaną dodane reguły, które będą likwidować ten kretyński szantaż.

Marac

Ja właśnie synchronizuję moje marne 2400 ocen z IMDB i stąd spieprzam na dobre :) Chyba tylko oceny seriali trzeba będzie ręcznie wprowadzić, bo synchronizator wykrywa mi jedynie filmy :/

androgenius

Tak z ciekawości - ilu z was zaglądało na sam dół strony do zakładki "reklama", gdzie są numery telefonów do wszystkich pracowników odpowiedzialnych za marketing, a także cennik za każdą możliwą formę reklamowania się, od kilku złotych za 1000 odsłon po 30 tysięcy za dzień? :)

_Garret_Reza_

Zerknęłam. Rozbudowany ten dział sprzedaży.

_Garret_Reza_

Nie mam żadnej zakładki "Reklama". Widać robię coś dobrze. ;-)

_Garret_Reza_

Haha, cena za 1kb jak w północnokoreańskiej sieci komórkowej pod koniec lat 90 :D

androgenius

Ej, dajcie linkę do tej strony - też chcę się pośmiać!

Marac

http://www.filmweb.pl/advertising

Marac

http://www.filmweb.pl/advertising, pod tymi szarymi twarzoczaszkami jest sekcja do pobrania, cennik otwiera się w nowej karcie...a myślałem, że droga to jest czysta kokaina, nanorurki i antymateria :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Marac

Od jakiegoś czasu... nie wiem ile, kilka lat.
U nas to nowinka raczej, na nowoczesnym zachodzie to już chyba plaga...

ZSGifMan

E tam. Na Zachodzie jest więcej Murzynów to i więcej mieszanych związków.
No bo chyba nie sugerujesz, że jakaś kobieta myśli sobie "Ulala... Muszę się związać z Murzynem bo to teraz modne"?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ZSGifMan

"oślepić dla mody"

Mody? Czyli jest moda na tatuowanie oczu co stwierdzasz po zapoznaniu się z jednostkowym przypadkiem?

Link nr 2 - czy jeśli wyguglam Ci taką dyskusję o skaryfikacji (a jestem pewny, że by się znalazła w odmętach Internetu), to będzie znaczyć, że skaryfikacja jest popularna?

Marac

Moim zdaniem moda jest wtedy, gdy zdarzy się przypadek naśladownictwa, tylko dla samego popełnienia tej samej rzeczy, nawet jeśli są to przypadki jednostkowe, a moda jest wtedy "lokalna", specyficzna dla danej grupy etnicznej, wyznaniowej czy społecznej.

To zupełnie jak tu i teraz: nastała moda na walkę z próbami zmuszenia do oglądania reklam na FW...

Marac

Aha, wiele zależy od skali mody i o tym właśnie pisałem.

Marac

Chyba nie orientujesz się zbytnio w temacie, niestety promocja negrofilnych związków na zachodzie jest faktem, presja społeczna w niektórych kręgach robi swoje i tak, są towarzystwa, gdzie bzykanie negroidów uznawane jest za coś pożądanego.

A jako żarcik, wpisz sobie w google graph frazę white couple i delektuj wzrok :D

androgenius

Gdzie znaleźć to Google Graph?

Marac

W grafice google wpisz :)

androgenius

Hahaha! :-D
Prawie tak dobre, jak Kłamczyński parę lat temu.

Marac

Kłamczyński? Nie kojarzę osoby ani sytuacji, przybliżysz? :)

androgenius

No gdy się szukało w Guglu Kłamczyńskiego, to na pierwszym miejscu wyskakiwał bodajże "kłamca" albo odwrotnie. Dawno, za pierwszej pisskomuny.

Marac

Patrz, usunęli naszą obserwację, że mają ładną laskę w ekipie. To pewnie robota tej brzydszej :D

androgenius

Hehehe :)

Marac

Dalej jest.

ZSGifMan

Że dalej jest kłamcą? :)
No ba...

Marac

:)

androgenius

Hahaha!
Widziałem, widziałem...

Właśnie o tym mówiłem.
Cóż... takie czasy.

filmweb

No chyba was ....! Nie dość, że wyszukiwarka osób nie działa od kilku dni i nie można prawidłowo dodawać obsady to jeszcze blokujecie mi podgląd stron w sytuacji gdy mam wyłączonego adblocka tak jak sobie cwaniacko życzyliście i wyłączone wyświetlanie reklam bo z racji posiadanych punktów sami daliście i takie prawo. Pozwólcie mi zrozumieć czego wy chcecie? Tego, żeby stały użytkownik przestał korzystać z waszego serwisu? Proszę bardzo, oceny zawsze równolegle wprowadzam na imdb i pożegnajcie się ze stałym bywalcem (KLIENTEM!!!). Zmiana portalu, który odwiedzam w pierwszej kolejności nie stanowi w takiej sytuacji dla nie problemu. Póki nie naprawicie tego badziewia, którym administrujecie będę tutaj tylko gościem. I wypchajcie się swoimi reklamami, włączam adblocka, skoro i tak mimo że go wyłączyłem nie mogę przeglądać waszego serwisu, który obracacie w perzynę regularnie odkąd jestem tu regularnie 7 lat.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Marac

no, ale pomyśl, że te wszystkie trolle na stu multikontach, jak już fw ostatecznie to udoskonali, będą musiały wyłączyć adblockera, by po szaleć na forach filmowych, co za perwersja :)

Kontraband

"jak już fw ostatecznie to udoskonali"

Płonne nadzieje. Każdy antybloker musi być oparty o skrypty. A co można zrobić ze skryptami?

No właśnie. To jest wyłącznie kwestia wyszukania w kodzie co tym razem trzeba zablokować. A więc okres życia *każdego* antyblokera wynosi ok. 24 godzin (no powiedzmy do 48), czyli do momentu, gdy ktoś z odpowiednią wiedzą znajdzie chwilę, żeby napisać nową regułę. Dosłownie chwilę, bo dla kogoś, kto się zna na JS to pewnie tyle co dla nas usunąć DIVa.

Dodatkowy smaczek: im bardziej będą próbowali tego antyblokera ukrywać, robić bardziej agresywnym i trudniejszym do usunięcia, tym więcej konfliktów będzie on generował u nieszczęśników próbujących grzecznie znosić szantaż i surfować z otwartymi drzwiami do mieszkania (tzn. bez blokera).

Porównaj sobie ilość postów z płaczem "Buuu wyłączyłem jak kazaliście i dalej nie działa buuuu" dla antyblokera v1.0 a ilość takich żali dla antyblokera v2.0. Wersja 2.0 działa raptem od wczoraj, a już jest chyba więcej płaczu niż przez cały poprzedni tydzień. :-D

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było."

Marac

w sumie masz rację, choć z uwagi na trzy łby dość łatwo możesz to obejść, chyba, ze znowu coś przeoczyłem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones