W serialu tym poutykano masę wstawek z klasyków kina noir z np lat '40 '50 czy '60 Gdzie sprawdzić listę z jakich filmów wykorzystano sceny albo, które filmy rozpoznaliście ?? Ja wiem tylko o "dama z szanghaju" i "vertigo" Co jeszcze ??

Wirginczyk

O, to fajnie. W czerwcu będę oglądał ten serial, więc dobrze wiedzieć, że są jakieś nawiązania do klasycznych filmów. Jak coś wyłapię, to napisze tutaj. 

Edit: tutaj jest lista, sporo tego, na razie nie będę sprawdzał, żeby sobie nie spojlerować: https://www .thewrap. com/sugar-colin-farrell-movie-references-film-noir/

Wystarczy wpisać w google: sugar classic movies i wyskakuje więcej stron.

_Bunuel_

Obejrzałem cały serial (generalnie zaskakujący motyw), ale nie o tym tutaj. Filmy jakie wyłapałem bez oglądania stron w necie. Generalnie sporo tam klasyków, chociaż myślałem, że to będą jakieś dłuższe wstawki, nawiązania, a to tylko pojedyncze kadry, jak np. główny bohater idzie po schodach to jest jakiś kadr że starego filmu, że też ktoś idzie. Ciężko wyłapać bo miga to szybko, np. w tej scenie jak Sugar leje tego typa to miga tam kilka filmów po pół sekundy i weź tu wyłap. Ale do rzeczy: 

_Bunuel_

Był wymieniony film Bannion pierwszy ale to bym zgadł bez tytułu bo Glenn Ford w filmie noir to wiadomo. Jeszcze był wymieniony Tajemnice Los Angeles, zapewne najwybitniejszym tego typu film czyli neo noir, ale bez kadrów bo to nowy film, neo noir tak jak ten serial. Inne jakie wyłapałem:
- Casablanca
- Podwójne ubezpieczenie
- Młody Sherlock Holmes
- Zawrót głowy
- Johnny Guitar
- Dama z Szanghaju
- Słodki zapach sukcesu
- Noc Myśliwego
- Dotyk zła
- Psychoza
Tych nie jestem do końca pewien: Śmiertelny pocałunek, Nieznajomi z pociągu, Trzeci człowiek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones