Hej, szukam animacji którą kiedyś oglądałem w telewizji, prawdopodobnie na polsacie lub tv4...Pamiętam z niej jedynie kilka wątków i szczegółów. Chyba była związana z wikingami i odkryciem przez nich Ameryki. Ojciec, matka i syn, ze zwierzątkiem- gęsiom, uciekali chyba z Norwegi na statku i dopłynęli do Ameryki, bo pamiętam że polowali na piżmowoły. Być może miała coś wspólnego z mitologią nordycką, ponieważ był tam motyw wilka który odgryzł głównemu antagoniście dłoń, a na końcu go zabija ( brzmi to dla mn jak Fenrir z mitologii). Po pewnym czasie do rodziny przypływają inni wikingowie i ojciec chce aby syn ożenił się z jakąś dziewczyną, ale on odmawia ponieważ kocha inną, co prowadzi do kłótni jego z ojcem. Chłopak ucieka i zaprzyjaźnia się z owym wilkiem. Na koniec główny zły prawie zabija ojca oraz ukochaną chłopaka, a wilk wykańcza złego... Szukałem już tej bajki wszędzie, ale nic. Jeśli ktokolwiek ma jakieś skojarzenia niech pisze.

Filmweb A. Gortych Spółka komandytowa
cipciak_12

Któryś z tych ?
http://www.filmweb.pl/film/Roman+Barbarzyńca+3D-2011-566438
http://www.filmweb.pl/serial/Loggerheads-1997-321151
http://www.filmweb.pl/film/Sekret+księgi+z+Kells-2009-267899

underground73

Niestety nie, to był raczej starszy film

cipciak_12

"Quark og vikingerne" :
https://www.youtube.com/watch?v=s-N8YZa-Z6A

"Wickie und die starken Männer" :
https://www.youtube.com/watch?v=LaS1uQo6smI

underground73

Nie to również nie to

cipciak_12

A może Leif Ericson ?
http://www.filmweb.pl/film/Leif+Ericson.+O+chłopcu%2C+który+odkrył+Amerykę-2000- 100432/descs

underground73

O mój Boże TAK! To to! Stokrotne dzięki!

cipciak_12

Miło, że mogłem pomóc. Naprowadziłeś mnie z tym odkryciem Ameryki i jakoś wygooglowałem :-)