Szukam tytułów seriali z dzieciństwa:
1. WOT i inne kanały regionalne. Lata 90. Soboty od 15.10 było pasmo bajek dla dzieci i był
tam serial nieanimowany (postacie były kukiełkami). Był tam statek kosmiczny. W każdym
odcinku pokazywali jego mostek (który był w stylu Star Treka). W czołówce była piosenka
kończąca się słowami "lecimy do gwiazd"
2. Dzieciak i wielgachny potwór (podajże z szafy). Serial animowany w stylu Traszki Neda.
Leciał na minimax na początku istnienia tego kanału.
3. Serial animowany. Minimax (też początek jego istnienia) serial o grupie bezdomnych
dzieciaków (trochę przypominało to Oliviera Twista). Głównymi bohaterami był chłopiec i
dziewczynka i chyba polskim tytułem serialu były ich imiona. W jednym z odcinków pojawił
się Dr Watson i Sherlock Holmes.
Tutaj jest lista, ale widzę, że niepełna:
http://pl.wikipedia.org/wiki/MiniMax_%28telewizja%29#Seriale_emitowane_na_tym_ka nale
Pamiętam na początku często leciał "Gucio i Cezar", polska bajka.
Lista jest bardzo wybrakowana. Praktycznie pomija większość kreskówek z początku istnienia stacji (np. Wezyr Nicponim, Simba- król Lew, Arsene Lupin).
A lawendowy zamek to nie to.
I to właśnie najbardziej "boli". Weź pod uwagę, że to samo jest z listą dotyczącą Polsatu2. Myślę, że ktoś powinien tam uzupełnić, a najlepiej by było, gdyby każda stacja telewizyjna prowadziła internetowe archiwum (przykład: Ale Kino - przepięknie posegregowane wszystko).
Ja troche szukałem i nie wiem co to było. Podobny był lawendowy zamek, ale to był zupełnie inny klimat, co można poznać już po samym intrze. Poza tym ów serial był kukiełkowy i dość statyczny. Kamera zawsze pokazywała jedno czy dwa miejsca, w Lawendowym zamku było więcej lokacji i tam postaci były animowane poklatkowo.