Właśnie skończyłem oglądać StarGate SG-1. Jakie według was są najlepsze seriale SF?

mateuszm1995

Sliders , Cień anioła

magda_17_17

Fox Network zamordowało Slidersów z początkiem trzeciego sezonu pogrzebaniem profesora. Można zrozumieć powody dla których -znany aktor skądinąd- Rhys-Davies nie chciał dłużej uczestniczyć w produkcji, tak nie zmienia to faktu że bez niego serial stracił cały klimat jaki udało się zbudować.

Szary75

Święta racja

mateuszm1995

Chwilowo Battlestar Galactica, ale dopiero nadrabiam zaległości. :)

użytkownik usunięty
mateuszm1995

1. Babylon 5 (rzecz absolutnie wybitna)
2. Doctor Who (2005) (to bardzo specyficzne "sf")
3. Battlestar Galactica (ten z 2004 ma się rozumieć)
4 i 5. Star Treki: The Next Generation oraz Deep Space 9
6. Jericho (jeśli zaliczyc to do SF)

mateuszm1995

Star Trek z lat 60-tych. Ma swój klimat:-p

mateuszm1995

-Andromeda
-Farscape (w Polsce znany jako Ucieczka w kosmos)
-Doktor Who
-Firefly
-BSG (ale to stare, nowe jest beznadziejne)

Jeśli szukasz kolejnego serialu s.f. to polecam te dwa pierwsze. Są one trochę podobne do SG1. Doktor Who i Firefly to trochę bardziej specyficzne seriale i trochę inne. Przy doktorze radzę nie poddawac sie po pierwszym sezonie, bo jest on dużo gorszy niż następne. Podobnie jest z Farscapem.

mateuszm1995

Tak jak wyżej:
Farscape
Firefly
Battlestar Galactica (ja znów polecam to nowe, świetny klimat, muzyka i bardzo dobre efekty specjalne, zwłaszcza walk w przestrzeni kosmicznej, dużo lepsze od kochanego Stargate)
Taken
Fringe

mateuszm1995

Po SG-1 polecam oglądnięcie Stargate Atlantis. Ludzie narzekają, ale mi się podoba. Może nie jest aż tak dobry jak SG-1, ale ja miło wspominam i również czasami powracam tak jak do poprzedniego Stargate. Z innych seriali to wymienię:
- Babylon 5 - na prawdę dobra pozycja, choć efekty specjalne w pierwszym sezonie są dość słabe
- Star Trek Deep Space Nine - według mnie najlepszy ze Star Treków, TNG był moim pierwszym Trekiem, ale DS-9 ma ciekawszą fabułę i mniej nudnych odcinków
- Star Trek Enterprise - nieco nowsze spojrzenie na Star Treka, ale mi odpowiada a poza tym zrobili tylko 4 sezony, więc nie zajmie za dużo czasu, szczególnie podobał mi się 3 sezon oraz kilka wieloepizodowych historii z sezonu 4.
- Fringe - bardzo ciekawy serial aktualnie emitowany w telewizji (oczywiście w Stanach)
- Battlestar Galactica - ciekawa historia i świetnie nakręcona od strony technicznej
- Eureka - przyjemne, lekkie połączenie sf i komedii
- Firefly (koniecznie razem z filmem Serenity) - bardzo dobry serial, problem z nim jest taki, że nakręcili tylko kilkanaście odcinków i z powodu słabiej oglądalności (ehh, ci Amerykanie :/) anulowali dalszą produkcję; mimo to warto sobie do niego zajrzeć a po jego zakończeniu obejrzeć Serenity
Z nowiutkich to mogę polecić The Event i No Ordinary Family, oba premierowe. Pierwszy ma pewne niedociągnięcia w fabule, ale ma ciekawą historię zawiązaną wokół grupy tajemniczych obcych. W drugim nie spotkałem jeszcze rażących luk (zresztą to jest komedia, więc trudno będzie o takie) a sama historia robi się coraz bardziej interesująca z każdym nowym odcinkiem.
Jeśli jesteś fanem świata Stargate to możesz też zajrzeć do Stargate:Universe, ale tu małe ostrzeżenie. Universe jest kompletnie odmiennym serialem niż SG-1 i Atlantis. Przypomina bardziej BSG. No i niestety niektóre odcinki potrafią przynudzać a fabuła posuwa się do przodu bardzo powoli. Serial ma ogromny potencjał, którego twórcy jakoś nie potrafią wykorzystać. Pozycja dla wytrwałych :).

mateuszm1995

EARTH FINAL CONFLICT ,V,ALIEN NATION ,MANTIS.no i DR WHO:)z starych Wojna swiatow,a starenkich cosmos 1999 ufo czy buck rogers o klasykach jak lost in space czy timetunel niewspominajac

mateuszm1995

1.Heroes
2.The 4400
3.Fringe
4.V
5.Haven

mateuszm1995

1. Firefly
2. Fringe
3. Heroes

mateuszm1995

1. Cowboy Bebop
2. RahXephon
3. Elfen Lied
4. Space: Above and Beyond
5. Gintama
6. Battlestar Galactica (2004)
7. Neon Genesis Evangelion
8. Darker than BLACK
9. Star Trek: The Next Generation
10. Z Archiwum X

gagarin77

Ja proponuję "Wrogie Niebo" Spielberga.Dobry serial o ataku obcych na ziemię.

mateuszm1995

"Po tamtej stronie"
"Martwa strefa"
"Czynnik PSI"
"Strefa mroku"

mateuszm1995

bezapelacyjnie:
1. "Falling.Skies"
2. BSG i SG1
3. LAST RESORT oraz SG Universum i "Po tamtej stronie"
4. Halo4 - miniserial.
5. "ukryty pokój" - LAST ROOM - super mini serial ;)

mateuszm1995

moim zdaniem dobrym serialem jest ''Z Archiwum X''

mateuszm1995

Dlugo sie zastanawialem. Niektore odcinki X-Files byly wybitne, wysmakowane, swietnie skonstruowane, naprawde bardzo satysfakcjonujace. Mysle wiec, ze ten serial wymienilbym na pierwszym miejscu.

Jesli pytasz nie tylko o seriale sf, ale tez o seriale zaliczane ogolnie do fantastyki, to wymienilbym jeszcze Twin Peaks.

per333

Kojarzy moze ktos serial sci-fi oczywiscie, ktorego akcja dzieje sie po jakies wojnie na Ziemii z obcymi w trakcie ktorej ludzkosc byla zmuszona do zejscia pod ziemie i zamieszkania tam. Głównymi bohateriami sa chyba trzy kobiety/agenkti ktore co odcinek braly udzial w roznego rodzaju misjach w kompleksie pod ziemia. Serial ogladalem pare lat temu w TV i teraz mam problem ze znalezieniem go ( Wujek Google nie daj rady ).

lordzik10

zapewne chodzi ci o
http://www.filmweb.pl/serial/Cleopatra+2525-2000-127488

gagarin77

O chyba to jest to:P dzieki masz u mnie piwko xD Chcialem sobie przypomniec o co chodzilo w tym serialu i dlaczego mnie zainteresowal te 10 lat temu xD

mateuszm1995

Własnie trafiłem na ten wątek. Chociaz wybitnie nie leżą mi seriale w ogóle, to swego czasu losowo trafiłem na zdaje się pilota miniserialu, który mnie baaardzo wkręcił i oglądałem ze 4 tygodnie w każdy czwartek. Potem już nie miałem czasu a nie chciało mi się bawić w nagrywanie, bo nie było to tak proste jak dziś...
To musiało być gdzieś między 2004 a 2008, na 99% na Canal+ ale nie wykluczę zupełnie HBO.
Mgliście dziś pamiętam ale była to historyjka opowiadana równolegle z 2ch perspektyw:
zwykli ludkowie gdzieś chyba na wschodnim wybrzeżu USA, jakaś rodzinka, chłopak z dziewczyną, zwykłe życie;
z grugiej strony jakaś agencja federalna czy naukowcy może raczej.
Pojawił się problem, bo w oceanie zaobserwowano coś żywego, bardzo dużego i chyba w liczbie większej niż 1 osobnik.
Była scena, gdzie to coś wpłaywa do rzeki i sunie pod powierzchnią na oczach setek osłupiałych ludzi (m.in. ludkowie z rodzinki).
Naukowcy zaobserwowali też niepokojący ich fenomen w postaci lejów czy dziur w oceanie, powiększających się konsekwentnie.
Ciekawie to się zapowiadało, niezłe napięcie itd., choć bałem się jakiegoś zupełnego nonsensu z tymi dziurami : )

Szukałem tego solidnie już 2-krotnie, po polsku i po angielsku, ale nie mogę za cholerę trafić.

Czy ktoś to kojarzy i mógłby podpowiedzieć?
Obawiam się, że skończyło się tylko na pilocie, bo nigdy potem się na to nie natknąłem...

elaborator

"Na powierzchni" ("Surface") mi się kojarzy.

Christof20

Tak! To z pewnością ten.
Widzę po komentarzach, że chyba warto ściągnąc i obejrzeć, o ile znajdę...
Dzięki wielkie.

mateuszm1995

- Battlestar Galactica (2004)
- Star Trek: The Next Generation
- Babylon 5
- Space: Above and Beyond
- Dark Skies

mateuszm1995

Futurama, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Planetes.

mateuszm1995

Witam,

Koledzy właśnie skończyłem Voyagera, dla mnie rewelka po bardzo nudnym DS9. W sumie z seriali to chyba przerobiłem wszystko. Pytanie do was : Co polecacie staremu wyjadaczowi z tym że bez japońskich i chińskich wynalazków anime bo to nie ta bajka?

Rozmyślam nad :

1. Sliders (skończyłem na tym co było na 2-ce )
2. SeaQuest też jak wyżej
3. myślę nad "Dark Skies" - nigdy nie przysiadłem do niego, ale pewno zaraz pojawia się w TVP i wyemitują go o 23 ;(

Co jeszcze proponujecie ? coś fajnego ? wszystkie powyżej już oglądnąłem


sokoleokoo2

http://seriale-scifi.blogspot.com/

_adams

Uszanowanie,

Dziękuję, nawet nie wiedziałem że takowa stronka istnieje, zatrzymałem się na OT.

Pozdrawiam

_adams

Czy jeszcze działa Twój blog?

sokoleokoo2

Witam
Nie znalazłem tutaj:
1. Ziemia :ostatnie starcie.
Dobry nie tak znowu stary serial.kilka dobrych sezonów.nie przerwany w połowie.typowy sci-fi:obcy,inwazja itd.

castaneda

1. Flash
2. Forever
3. Grimm(ale to chyba bardziej fantasy)
4. Arrow
5. Gotham
6. The Strain
7. Under the Dome
8. The Last Ship
9. Salem
10. Penny Dreadful

To chyba tyle co mogę polecić ;-)

mateuszm1995

2. Forever
3. Grimm(ale to chyba bardziej fantasy)
4. Arrow
5. Gotham
6. The Strain
7. Under the Dome
8. The Last Ship
9. Salem
10. Penny Dreadful

przecież tego się oglądać nie da, jedynie flash jakoś idzie, ale arrow to dramat jakis.

Szukamy czegoś co ma jakikolwiek znośny poziom

mateuszm1995

Zaproponowałabym właśnie tak:
1,BATTLESTAR GALACTICA
2.THE ORIGINALS
3.AGENTS OF S.H.I.E.L.D.
4.ARROW
5.ZAGUBIONY POKÓJ
6.TERRA NOVA

Mohito234

Przecież arrow to kaszan dla małolatów ala zmierzch - zagubiony pokój to miniserial ...

mateuszm1995

Był taki serial Ziemia 2 i tak samo jak Firefly zrobili jeden sezon i skadowali serial, a miał potencjał. Teraz szukam jakiegoś fajnego serialu.
Obecni nie mam numeru jeden ale lubię:
Under the Dome, Dominion, Forever, Helix, The 100.

mateuszm1995

Jak dla mnie:
- "Z archiwum X" - świetnie łączył konspiracyjny thriller, SF, horror i fantasy i nie bał się zmian tonu i konwencji. Raz bawił, raz straszył, a czasem wyskakiwał z naprawdę unikalnym epizodem. Coś co wydało tak dziwną i zabawną hybrydę jak epizod "Jose Chung's from outer space" nie może być złe.
- "Wirtualna Lain" - anime, które żywot zaczyna jako spokojny lekko cyberpunkowy twór, aby z czasem zamienić się w nieco mistyczną wersję pułapki internetu. Jeden sezon stanowiący kompletną całość, także spróbować nie zaszkodzi.
- "the Event" - niestety skasowany po pierwszym sezonie. Dwutorowa historia zaczynająca się od ataku pewnej grupy terrorystycznej przy użyciu zagadkowej technologii. Z bardzo dobrze zagranym oraz sprawnie, efektownie i interesująco przeprowadzonym wątkiem politycznym.
- "Po tamtej stronie" (ok. 2000 roku) - przekrojowy zbiór tego co SF ma do zaoferowania. Każdy odcinek to inna historia pokazująca inny motyw zaczerpnięty z gatunku. Jak to w tego typu produkcjach bywa - jakość odcinków tak różnorodna, jak ich zakres tematyczny.
- "Battlestar Galactica" (2004) - niby zwyczajny wątek walki ludzi z maszynami w kosmicznej scenerii, jednak zwroty akcji bywają naprawdę dobre.
- "Almost human" - Taki serial sensacyjny o dwóch policjantach z tym, że rozgrywający się w przyszłości i z przestępcami stosującymi zabawki przyszłości. Plus całkiem niezła (choć tylko) namiastka klimatu "Łowcy androidów".

Khaosth

Ogólnie teraz na dzień dzisiejszy to kicha straszna.

Trzymają poziom tylko:

Helix, unce upon a time, supernaturals, dr who i koniec (gra o tron - wiadomo fantasy)

reszta to kaszany dolnolotne które przy "po tamtej stronie" czy "archiwum X" nawet nie stały. Ostatni Genialny serial "firnge" się kończył - szkoda bo wiele wątków zamknęli i zakończenie też planowali inne.

Najbardziej mi szkoda SG: UNIVERSE

sokoleokoo2

Z wymienionych przeze mnie "Almost human" jest dość świeży (2013). Podobnie "the Event" (2010)

Obecnie nie śledzę też nowości i czekam dopiero na emisję telewizyjną, więc z aktualną kondycją seriali SF nie jestem zaznajomiony.
Na dwóch stronach, których zdanie cenię (klub miłośników filmu i Opium) znalazłem pozytywne recenzje serialu "Czarne lustro", który zdaje się być takim zaktualizowaną i ambitniejszą/bardziej zaangażowaną wersją "Po tamtej stronie". Może jeszcze nastąpi jakieś ożywienie w gatunku.
http://www.filmweb.pl/serial/Czarne+lustro-2011-640699

PS.
De facto "Supernatural" to serial fantasy/horror. Tam wszystko było sprawką sił nadprzyrodzonych, demonów, aniołów, klątw itp. SF tam właściwie nigdy nie było - nawet w wersji very soft a'la "Herosi".
"Dawno, dawno temu" jeszcze nie oglądałem, ale również wygląda mi na fantasy.

Khaosth

Jak najbardziej fantasy ale wiesz na bezrybiu i rak ryba.

PS.

"Czarne lustro" - kusi mnie jeż od dawna ale pamiętając po tamtej stronie i genialne historie nie chcę tego zaburzyć.

mateuszm1995

DOCTOR WHO!!!!!!!!!

mateuszm1995

Niestety nie pamiętam tytułu tego serialu, ale może któryś z moich przedmówców będzie wiedział o co chodzi. Kojarzę zarys fabuły, "koniec dzieciństwa" trochę z niego czerpie, a mianowicie na ziemię przylecieli kosmici i nazywają siebie towarzyszami - łysi kolesie średniego wzrostu z lekko przeźroczystą skórą. Jedną z fajniejszych rzeczy w serialu było to, że kosmici walczą ze sobą o wpływy. Czy któryś z szanownych przedmówców wie co to za serial?

K_I_R_O

Dla zainteresowanych ziemia ostatnie starcie...

użytkownik usunięty
mateuszm1995

Nie mam zamiaru oglądać nic innego aniżeli Archiwum X.

użytkownik usunięty
mateuszm1995

Wymieniacie je(b)ane bajki dla dzieci, produkty kapitalizmu dla umysłowo uposledzonych bez wyobraxni kmiotów....

Defying Gravity to był serial SF

mateuszm1995

Witam. Mam pytanie. Czy kojarzy ktoś serial w którym grupka ludzi współpracująca z policją ożywiała za pomocą srebrnej metalowej rękawicy ofiary zbrodni na kilkanaście sekund żeby dowiedzieć się kto je zabił? Pamiętam, że oglądałem go w 2008 lub 2009 roku na AXN Sci-Fi ale nie pamiętam z którego roku on jest.

Netoperek_filmweb

A nie chodzi Ci przypadkiem o jeden z odcinków Torchwood? Tyle, że oni nie współpracowali z policją. Ale użyli rękawic dwa razy, raz używała jednej laska(i ta rękawica została później zniszczona bo wysysała z niej życie i oddawała ożywionej osobie) a drugą ożywili swojego kumpla, Owen'a.

Darkness9112

O dokładnie o to mi chodziło. Dziękuje bardzo za odpowiedź, coś musiało mi się z tą policją pokręcić :D

mateuszm1995

Z archiwum x,Star trek, Nowe przygody Supermana

użytkownik usunięty
mateuszm1995

Battlestar Galactica.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones