Kiedy nowy sezon "Rodu smoka"? Szef HBO ujawnia

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22R%C3%B3d+smoka%22%2C+%22Watchmen%22%2C+%22Sukcesja%22%2C+%22Czysta+krew%22%2C+%22Parasite%22+-+szef+HBO+odpowiada+na+pytania+dotycz%C4%85ce+seriali-149702
Kiedy nowy sezon "Rodu smoka"? Szef HBO ujawnia
W rozmowie z dziennikiem "Variety" dyrektor generalny HBO i HBO Max Casey Bloys odpowiedział na szereg pytań dotyczących kilku flagowych produkcji stacji. Dowiedzieliśmy się m.in. kiedy możemy spodziewać się drugiego sezonu "Rodu Smoka", a także jakie są szanse na kolejną odsłonę serialu "Watchmen".           

Casey Bloys: dobry scenariusz jest priorytetem numer jedenJeśli chodzi o prequel "Gry o tron", fani muszą uzbroić się w cierpliwość. Bloys zapowiedział, że nowe odcinki "Rodu Smoka" zadebiutują na HBO i HBO Max dopiero w drugiej połowie 2024 roku. Moja filozofia mówi, że ​​dobry scenariusz jest priorytetem numer jeden — deklaruje szef stacji - Nie chcę mieć nowego sezonu serialu co rok. Najpierw muszę dostać ekscytujące scenariusze.  

GettyImages-1455423845.jpg Getty Images © Jeff Kravitz


Stworzenie takiego, który będzie tym, jakiego potrzebujemy, zajmuje trochę czasu – dodaje Bloys - Wiem, że George R.R. Martin (twórca literackiego pierwowzoru "Gry o tron" oraz współautor "Rodu Smoka") myśli podobnie. Chcemy zrobić coś, z czego wszyscy będziemy naprawdę dumni.

Bloys został również zapytany, czy po zakończeniu "Sukcesji" fani mogą liczyć na spin-off serialu. Zdaniem dyrektora HBO szanse na to są raczej niewielkie, aczkolwiek nie zamierza on składać jednoznacznych deklaracji. Jeśli twórca "Sukcesji" Jesse Armstrong powie, że chce to zrobić, podążę za nim - mówi Bloys.


W podobny sposób szef stacji wypowiada się na temat drugiego sezonu serialu "Watchmen". Powstanie nowych odcinków jest uzależnione tylko i wyłącznie od chęci autora show, Damona Lindelofa. "Watchmen" byli w dużej mierze jego dziełem – argumentuje Bloys - Jeśli jego zdaniem nie ma historii, w którą chciałby włożyć swoje serce i duszę, to nie warto tego robić. To był dla nas bardzo szczególny limitowany serial. Umieściłbym go w panteonie wielkich dzieł HBO. Jeśli Damon kiedykolwiek zechce do niego wrócić, wie, że drzwi są otwarte. Trudno mi jednak wyobrazić zrobienie kontynuacji bez niego.

Bloys dodał także, że pogłoski o kontynuacji "Sześciu stóp pod ziemią" były nieprawdziwe, z kolei plany realizacji nowej "Czystej krwi" spaliły na panewce, ponieważ scenariusze okazały się niewystarczająco ciekawe.

Stacja nadal pracuje nad serialem rozgrywającym się w świecie oscarowego "Parasite" w reżyserii Bonga Joon-ho.  Bloys nie ma jednak na razie żadnych informacji do ogłoszenia na temat tego projektu.

Zwiastun filmu "Parasite"


"Ród smoka" w podcaście Mam parę uwagZachęcamy do wysłuchania odcinka, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki podsumowują pierwszy sezon "Rodu smoka". Czy jest lepszy niż "Gra o tron"? 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones