Łukasz Żal pracuje ze zdobywczynią Oscara!

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%81ukasz+%C5%BBal+pracuje+ze+zdobywczyni%C4%85+Oscara+Chlo%C3%A9+Zhao.+W+obsadzie+Jessie+Buckley+i+Paul+Mescal-155748
Łukasz Żal pracuje ze zdobywczynią Oscara!
źródło: Getty Images
autor: John Phillips
Dwukrotnie nominowany do Oscara polski operator Łukasz Żal będzie pracował z podwójnie nagrodzoną Oscarami reżyserką Chloé Zhao. A wszystko to przy okazji filmu "Hamnet".

Żona Szekspira bohaterką filmuZdjęcia do filmu "Hamnet" rozpoczną się w czerwcu. Obraz inspirowany jest powieścią Maggie O’Farrell, która wraz z Zhao przygotowała scenariusz.


Akcja filmu osadzona została w latach 80. XVI wieku. Główną bohaterką jest Agnes, żona Williama Szekspira. Kobieta znana jest jako uzdrowicielka i zielarka, która przemierza swoje włości z sokołem na ręce. Wraz z mężem, który odnosi coraz bardziej znaczące sukcesy w teatrze, przenosi się do Stradford-upon-Avon. Cieniem na ich życiu kładzie się niespodziewana śmierć ukochanego syna, tytułowego Hamneta.

W głównej roli zobaczymy Jessie Buckley ("Men"). Partnerować będzie jej Paul Mescal ("Dobrzy nieznajomi").

Łukasz Żal ostatnio odniósł sukces za sprawą zdjęć do filmu "Strefa interesów". Otrzymał za nie nominację do BAFTA oraz statuetkę Orła.

Zwiastun filmu "Strefa interesów"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones