"The Island" Pawła Pawlikowskiego z Joaquinem Phoeniksem i Rooney Marą nie powstanie?

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Island%22+Pawlikowskiego+z+Phoeniksem+i+Mar%C4%85+nie+powstanie-153315
"The Island" Pawła Pawlikowskiego z Joaquinem Phoeniksem i Rooney Marą nie powstanie?
źródło: Getty Images
autor: Dave J Hogan
Joaquin Phoenix i Rooney Mara mieli być gwiazdami "The Island", najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego ("Ida", "Zimna wojna"). Niestety, ze względu na strajk scenarzystów, realizacja projektu została wstrzymana. Jak ujawnił właśnie stały współpracownik reżysera, operator Łukasz Żal, jest mało prawdopodobne, by udało się uratować film.

Filmu Pawlikowskiego nie da się uratować?GettyImages-1127464419.jpg Getty Images © Tibrina Hobson


Zdjęcia miały ruszyć w Hiszpanii w maju, aktorzy byli już na miejscu i ekipa była praktycznie gotowa do pracy. Strajk Amerykański Gildii Scenarzystów i perspektywa potencjalnego strajku Gildii Aktorów sprawiły jednak, że ubezpieczyciele filmu uznali projekt za niepewny: uznali, że nie da się ubezpieczyć produkcji. Gwiazdy musiały więc wrócić do domu, a projekt uległ zawieszeniu na czas nieokreślony.
   
Byliśmy dwa i pół tygodnia do rozpoczęcia zdjęć
, wspomina operator Łukasz Żal. A potem straciliśmy dużo pieniędzy. Nasz scenograf położył sporo dróg, ponieważ pracowaliśmy w trudno dostępnej okolicy. Zbudował więc drogi, bramy, mosty. Pracowało przy tym mnóstwo ludzi.

I nagle w piątek dzwonią producenci i mówią: "Musimy przestać w tej chwili". Stracili mnóstwo pieniędzy i teraz po prostu nie mamy budżetu, wyjaśnił operator. Na dodatek to czarno-biały film, więc trudno będzie teraz znaleźć finansowanie. To wielka szkoda, bo historia jest niesamowita, a scenariusz piękny.

"The Island" - o czym miał opowiadać nowy film Pawła Pawlikowskiego?Napisany i wyreżyserowany przez Pawlikowskiego film miał być inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. To opowieść o parze żyjącej w Ameryce lat 30., która postanawia uciec od cywilizacji i zbudować na bezludnej wyspie swój prywatny raj. Kiedy jednak przepływający nieopodal milioner czyni z ich inicjatywy medialną sensację, nad ich azylem zbierają się czarne chmury. Wkrótce, na wyspie pojawia się samozwańcza hrabina wraz z parą kochanków. Kobieta planuje zamienić wyspę w luksusowy kurort. Pomiędzy parą a świtą hrabiny rozpoczyna się psychologiczna rozgrywka pełna aktów podwójnej lojalności oraz intryg, zaś niespodziewanym sprzymierzeńcem bohaterów zostaje w niej sama Matka Natura.  

Producentami filmu byli Tanya Seghatchian oraz John Woodward z Apocalypso Pictures i Brighstar.  Współprodukować będzie Ewa Puszczyńska dla Extreme Emotions. 

Dla Pawlikowskiego - laureata nagrody Akademii za "Idę"  - miał to być kolejny projekt po nagrodzonej w Cannes za reżyserię oraz nominowanej do Oscara w aż trzech kategoriach "Zimnej wojnie" z 2018 roku. To również jego powrót do anglojęzycznych filmów - ostatni, "Kobietę z piątej dzielnicy" z Ethanem Hawke zrealizował aż 11 lat temu. Z kolei Mara i Phoenix spotkają się na planie po raz kolejny - w 2018 roku wystąpili w biblijnej reinterpretacji historii o "Marii Magdalenie". 

"Zimna wojna" - zwiastunPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones