Bong Joon-ho ("Parasite") pracuje nad animacją. To najdroższa produkcja w historii Korei Płd.

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Bong+Joon-ho+%28%22Parasite%22%29+pracuje+nad+animacj%C4%85.+To+najdro%C5%BCsza+produkcja+w+historii+Korei+P%C5%82d.-154089
Bong Joon-ho ("Parasite") pracuje nad animacją. To najdroższa produkcja w historii Korei Płd.
źródło: Getty Images
autor: Vittorio Zunino Celotto
Bong Joon-ho, laureat Oscarów i Złotej Palmy za "Parasite", pracuje nad nowym projektem. Tym razem będzie to animacja. Według niepotwierdzonych informacji prawami do globalnej dystrybucji zainteresowane jest studio Sony Pictures.

Bong Joon-ho pracuje nad tajemniczą animacją. Co o niej wiemy?


Bong Joon-ho miał zacząć prace scenariuszem niezatytułowanego filmu animowanego jeszcze przed pandemią koronawirusa, tj. w 2018 roku. Skończył pisać w 2021 roku, ale jak na razie nie zdradził żadnych szczegółów fabuły. Wiadomo jedynie, że akcja tej opowieści zostanie osadzona w morskich głębinach. Animacja będzie dziełem Force Creative Party, koreańskiego studia, które pracowało już z reżyserem. Wśród twórców znajdzie się też Hong Kyung-pyo, operator znany m.in. z "Snowpiercera: Arki przyszłości" i "Parasite".

Początek prac nad projektem planowany jest na drugą połowę tego roku. Film ma być najdroższą produkcją w historii Korei Południowej. Jej budżet wyniesie 52 miliony dolarów.

Kim jest Bong Joon-ho? Najważniejsze filmy


Bong Joon-ho to pochodzący z Korei Południowej reżyser i scenarzysta. Międzynarodową sławę przyniósł mu obsypany nagrodami "Parasite". Na uwagę zasługują takie jego filmy jak "Zagadka zbrodni", "Matka", "Snowpiercer: Arka przyszłości" czy "Okja". Na premierę czeka jego pierwszy anglojęzyczny film – "Mickey 17" z Robertem Pattinsonem, Markiem Ruffalo, Toni Collette i Stevenem Yeunem w rolach głównych. 

Zobaczcie zwiastun filmu "Mickey 17"


"Mickey 17" to ekranizacja powieści science-fiction Edwarda Ashtona opowiadająca o ekspedycji, której celem jest kolonizacja obcego świata. Główny bohater to załogant niższej kategorii – a w zasadzie jego któraś z kolei sklonowana wersja. Zobaczcie zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones