Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 2:07
Film

2017 2 godz.
7,1 35 782
oceny
7,1 10 1 35782
23 834
chce zobaczyć
7,3 19
ocen krytyków
{"rate":7.26316,"count":19}
{"id":"748224","linkUrl":"/film/Okja-2017-748224","alt":"Okja","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/82/24/748224/7792757.2.jpg"}
Młoda dziewczyna ryzykuje życie, chcąc powstrzymać międzynarodową korporację przed schwytaniem jej najlepszego przyjaciela, gigantycznego stworzenia o imieniu Okja.
{"userId":"875720","thumbnail":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/ph/82/24/748224/706783_1.2.jpg","title":"Świnka z klasą","link":"/reviews/recenzja-filmu-Okja-20085","more":"Przeczytaj recenzje Filmwebu"}
Świnka z klasą
Dostaje się zarówno konsumentom genetycznie modyfikowanej żywności, jak i agresywnym popularyzatorom... ... czytaj więcej
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Okja
Zwiastun nr 1 (polski) 2:07
Okja
Teaser nr 1 (polski) 0:48
Okja
Making of Poznaj Miję (polski) 1:10
Okja - Zwiastun Nr 1 (polski) Okja - Zwiastun Nr 1 (polski)
Movie się 32 komentarze
"Okja", "Aquarius", "Transformers: Ostatni Rycerz"

Przez dziesięć spokojnych lat położony w górach Korei Południowej dom Miji jest schronieniem dla wielkiego zwierzęcia o imieniu Okja, które staje się największym przyjacielem dziewczynki. Sielanka nagle się kończy, gdy Okja zostaje uprowadzona przez wielkie międzynarodowe konsorcjum Mirando Corporation. Firma wywozi zwierzę do NowegoPrzez dziesięć spokojnych lat położony w górach Korei Południowej dom Miji jest schronieniem dla wielkiego zwierzęcia o imieniu Okja, które staje się największym przyjacielem dziewczynki. Sielanka nagle się kończy, gdy Okja zostaje uprowadzona przez wielkie międzynarodowe konsorcjum Mirando Corporation. Firma wywozi zwierzę do Nowego Jorku, gdzie - mająca obsesję na punkcie własnego wizerunku prezes korporacji Lucy Mirando (Tilda Swinton) - szykuje dla niego zupełnie inne plany. Mija, bez zastanowienia rusza swojemu przyjacielowi na odsiecz. Jej rozpaczliwa misja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że losem Okjy interesuje się wiele różnych środowisk walczących o swoje prawa... a Mija chce przecież tylko sprowadzić swojego przyjaciela do domu.

na podstawie
Joon-ho Bong (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Netflix
studio
Plan B Entertainment
inne tytuły
Ok-ja (zapis łaciński) (alternatywna pisownia) Korea Południowa
옥자 Korea Południowa
Więcej...
Zdjęcia do filmu nakręcono w Vancouver (Kanada), Seulu (Korea Południowa) i w stanie Nowy Jork (USA).
Pysk Okjy wzorowano na manacie, wodnym ssaku występującym na wybrzeżach i w rzekach obu Ameryk oraz Afryki, po angielsku nazywanym czasami "krową morską".
Podobne do pomidorów owoce, którymi Mija karmi Okję, to persymony, znane również pod nazwą kaki bądź szaron. Są to owoce pochodzące z Chin.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.