Box Office Świat: "Naprzód" liderem dzięki Azji

Deadline / /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+%22Naprz%C3%B3d%22+liderem+dzi%C4%99ki+Azji-138256
Box Office Świat: "Naprzód" liderem dzięki Azji
Znamy cząstkowo dane ze sprzedaży biletów w miniony weekend w kinach poza granicami USA. Wciąż największymi rynkami są kraje Dalekiego Wschody (Korea Południowa, Japonia, Hongkong, Wietnam). Jednak portal Deadline podaje, że w tym tygodniu na prowadzenie może wysunąć się Francja. Tam kina zostały otworzone w poniedziałek i pierwsze dane wskazują, że nie mogą one narzekać na braki widzów.

Wydaje się, że liderem minionego weekendu była animacja Pixara "Naprzód". Szacujemy, że obraz zarobił co najmniej 1,6 mln dolarów. Większość tej sumy pochodzi z Korei Południowej, gdzie film właśnie miał swoją premierę. W weekend zarobił tam 1,1 mln dolarów. Ponieważ jednak miał premierę na początku tygodnia, to łącznie na koncie ma tam 1,8 mln dolarów. Ponad 300 tys. dolarów animacja zarobiła w Hongkongu, a ponad 100 tys. pochodzi z Tajwanu.

O miejsce drugie w naszym zestawieniu walczą dwa tytuły. Ich wpływy szacujemy na 1,4 mln dolarów każdy. Pierwszym z nich jest koreański "Gyeol-baek" (Innocence). Thriller psychologiczny po raz kolejny zajął pierwsze miejsce w koreańskim zestawieniu.

Z kolei 1,4 mln dolarów w Japonii zarobił "Doktor Dolittle", który dopiero teraz miał tam swoją premierę. Mimo pandemii koronawirusa wynik filmu należy uznać za bardzo dobry. Poza granicami USA tylko w pięciu krajach "Doktor Dolittle" miał lepsze otwarcie niż w Japonii. We wszystkich pięciu wyniki te zanotowano na początku roku, zanim COVID-19 stał się globalnym problemem.

Pierwszą piątkę kompletują dwie produkcje z Korei Południowej. Na czwartym miejscu znalazła się nowość, "Sa-ra-jin si-gan" (Me and Me). Dreszczowiec, dla którego punktem wyjścia jest śmierć pary na wsi w tajemniczym pożarze, zarobił w weekend 1,1 mln dolarów.

Piąte miejsce przypadło thrillerowi "Chim-ib-ja" (Intruder). Jego weekendowe wpływy szacujemy na 267 tys. dolarów.
Udostępnij: